• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Горіховий спас 2018: якого числа народне православне свято

Чудове свято, що існувало на Русі ще до приходу християнства. Але з появою православ'я, обретший нові фарби.
У язичницькі часи в цей день люди випікали хлібні вироби зі свіжого врожаю пшениці і вибирали саму мудру і шановану жінку поселення для збору горіхів. І тільки після того, як вона зривала перші горіхи, до збору приєднувалися інші жінки.
Після появи християнства традиції змінилися, але чудове свято залишився. Народ дав йому кілька назв, тепер пов'язаних зі Спасителем – Горіховий спас, Хлібний спас або Полотняний спас. А православні віруючі відзначають 29 серпня перенесення Нерукотворного Образу Ісуса Христа. Давайте ж дізнаємося, як будуть святкувати Горіховий спас 2018 .

Як з'явився свято і коли його зустрічати в 2018 році?


Надання свідчить, що володар міста Едесси Авгар, хворів на невиліковну лепрою і почувши про якогось пророка, що виліковує від страшних недуг одним дотиком, послав до нього місцевого художника Ананію. Князь просив Ананію привести до нього Спасителя, щоб він зцілив його. Побачивши Христа, живописець вирішив написати його портрет, але як він не старався, в нього нічого не виходило.
Бачачи розпач художника, Ісус попросив дати йому шматок полотна. Їм він витер свій лик і на шматочку тканини з'явилося нерукотворне зображення Господа. Надалі з допомогою цього полотна був зцілений Авгар, який увірував в Бога і став сіяти християнство на території свого міста.
Горіховий спас 2018: якого числа народне православне свято

Однак чудотворний лик, який князь розмістив на головних воротах Едесси, був вкрадений мусульманами і пройшло 900 років до того моменту, як візантійському імператорові Михайлові вдалося його викупити і повернути православним віруючим у 944 році.
І 29 серпня Нерукотворний полотно був перенесений в Константинополь. З тих далеких часів і по сьогоднішній день весь православний світ відзначає цю подію.
Але враховуючи, як тісно сплелося язичництво та православ'я, до цього дня приурочили і народні свята : день випічки хліба і збір горіхів. І з'явилася нова традиція – святкувати в цей день в храмах пшеничні колоски, хліба з нового врожаю і горіхи, а також різну випічку з ними.

Горіховий спас – самий улюблений в народі


Горіховий спас 2018: якого числа народне православне свято


Це свято припадає на другий день після суворо Успенського пісту і тому він один з найулюбленіших. Його відзначають без обмежень в їжі. Господині накривають столи кращими стравами, показуючи свою кулінарну майстерність. На чолі столу красуються пироги з горіхами. У наш час це можуть бути і рулети і торти, все залежить від фантазії пригощає.
Горіховий спас насичений звичаями і прикметами. У цей день влаштовували ярмарки, де продавали полотна. Вважалося, що якщо у цей день придбати картину, написану на полотні, або просто шматочок свяченного полотна, то весь рік буде багатим і щедрим для сім'ї.
Також протягом усього року треба було зберігати 3 свячених горішка і 3 колоска пшениці. Вважалося, що вони оберігають будинок і його мешканців від бід, нещасть і хвороб. Знахарі, так і прості люди, святили та віники з горіхового листя, і, якщо хтось у родині захворів, їх парили в лазні цим горіховим віником, повертаючи втрачене здоров'я.
Горіховий спас 2018: якого числа народне православне свято


Ще, в якості оберега з свячених горіхового листя і пшеничних колосків плели хрести та вінки. Хрести вішали над входом у житло, а вінки надягали на незаміжніх дівчат на виданні, щоб вони успішно вийшли заміж в поточному році і були щасливі у шлюбі.

Як відсвяткувати Горіховий спас в 2018 році?Відсвяткувати Спас у 2018 році можна наступним чином: сходити до церкви освятити горіхи, пшеницю, зробити обереги. А ще можна зібратися веселою компанією і поворожити. Звичайно, це не буде мати ніякого відношення до православ'я, але в часи язичництва, слов'яни в цей день ворожили.
На горіховий спас найпоширенішим ворожінням було ворожіння на любов. Заздалегідь зривали горішок, а ввечері дівчата збиралися на дівич-вечір і їли свої горішки. Якщо горіх опинявся солодким – значить і любов буде солодким і щасливим, якщо ж горіх попадався гіркий, то і в любові чекало розчарування.
Горіховий спас 2018: якого числа народне православне свято

Існував і звичай загадувати бажання, який зберігся і до наших днів. Варіантів цього ритуалу досить багато, ось кілька з них:

 • Після того, як присвятили горішки, виберіть той, який вам сподобався більше всіх. Загадайте бажання, і розколіть горішок. Якщо ядро буде красивим – бажання збудеться, якщо ж гниле – нема.

 • Загадайте бажання і візьміть в руку стільки горіхів, скільки в неї поміститься з одного разу, а потім перерахуйте. Якщо кількість парна, можете радіти – бажання здійсниться.

 • На горіхах можна гадати, як і на кавовій гущі. Накресліть коло радіусом 30 см, візьміть 13 горішків, загадайте бажання і підкидає вгору над колом. Чим більше горіхів залишиться в колі, тим більше ймовірність, що все задумане здійсниться. І головне, дивіться на картинку, яка складається в колі з горішків, по ній можна визначити, що вас чекає в цьому році. • Погані прикмети на Горіховий спас


  Горіховий спас 2018: якого числа народне православне свято

  Якщо ви знайшли розкидані біля свого будинку горіхи і горіхове листя, хтось бажає вам зла. Але не поспішайте відповідати тим же, якщо знаєте, хто міг це зробити.
  Виметите горіхи і листя своїм свяченим горіховим віником, прочитайте молитву Псалом 90 і подумки побажайте добра і здоров'я усім, і тим, хто вас не любить теж. І тоді у вашому домі буде мир, добро і щастя не тільки до наступного Горіхового спаса, але і на всю вашу довге життя.

  Відео


  загрузка...
  Горіховий спас 2018: якого числа народне православне свято
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають