• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Найдовший день в 2018 році: якого числа

Напевно велика частина наших читачів замислювалася — коли ж найдовший день в 2018 році? Адже це не просто найбільш тривалий по освітленості день, але і давнє свято, корінням йде в глибину століть, в ті часи, коли наші предки поклонялися силам природи, вважаючи Сонце і Небо грізними божествами.

День сонцестояння


Довжина світлового дня визначається часом перебування світила на небі. Тобто найдовший день – це день, коли від сходу і до заходу сонця проходить максимальний час. Це природне явище отримало власну назву – сонцестояння. Назва дуже точно відображає суть явища – сонце ніби зупиняється на небі, не поспішаючи сховатися за горизонтом.
Розрізняють два сонцестояння – літній і зимовий. На літній припадає найдовший день у році, на зимовий – найкоротший. Тобто влітку сонце знаходиться над горизонтів протягом 17 годин 33 хвилин, а взимку – лише 5 годин 53 хвилини.

Найдовший день 2018 року


В залежності від року сонцестояння може випадати на різні числа. Так, взимку найкоротший день може припадати або на 21 або – дуже рідко — на 22 грудня. Влітку ж сонцестояння спістерігається або 20 або 21 або 22 червня. Після дня сонцестояння ночі стають довшими, а дні все коротші. Спочатку різниця не помітна – буквально лічені хвилини, проте вже до кінця літа розумієш, що не за горами і день осіннього рівнодення, коли день за тривалістю дорівнює ночі.
У 2018 році день літнього сонцестояння припадає на 21 червня.
Найдовший день в 2018 році: якого числа

Свято сонцестояння


Хіба могло таке незвичайне явище, як літнє сонцестояння залишитися непоміченим? Зрозуміло, немає! І наші предки відзначали найдовший день у році як один з найважливіших свят річного циклу, сповнений глибокого сакрального сенсу.
У слов'ян цей день мав назву Івана Купала – день максимального розквіту природи. Причому найкоротша ніч була у природному кругообігу навіть більша найдовшого дня. І найголовнішою прикметою свята було цвітіння папороті. За легендою, папоротей колір – кветка – відкривав всі скарби, досить лише пройтися з ним по лісу чи поля. Однак добути таємнича квітка було справою не просто складним, а надзвичайно небезпечним. Адже готується випустити колір папороть залучав всю нечисть в окрузі – і підійти до квітучого куща було практично неможливо. Цвітіння починалася в саму темну пору в самому глухому місці лісу, а сам квітка тримався на кущі лічені хвилини. Причому заздалегідь зайняти місце у папороті було не можна – необхідно було підходити до куща вже з початку цвітіння. Захищала кветку нечисть лякала, плутали сліди, маніла, кружляла голову і навіть могла вбити сміливців. Проте з року в рік перебувай відважні шукачі пригод, мріяли зірвати заповітну квітку.
Строго кажучи, сама назва свята – Івана Купала – має християнські корені. На думку істориків, назва походить від народного варіанту імені Івана Хрестителя, святого, який хрестив, тобто «купавшего» Ісуса. Язичницьке назву до наших днів не дійшло, проте вчені впевнені, що день сонцестояння – одне з найдавніших свят не тільки у слов'ян, але і у всьому світі.
Найдовший день в 2018 році: якого числа

Найдовший день: звичаї інших країн


Як кажуть дослідники, день літнього сонцестояння був відомий ще кілька тисяч років тому. Так, знамениті піраміди Єгипту побудовані з орієнтуванням на це природне явище: в самий довгий літній день сонце сідає якраз між двома пірамідами, якщо дивитися на них з боку третьої.
Знали про дні сонцестояння і стародавні кельти: Стоунхендж споруджений з оглядкою на цей день. 21-22 червня сонце сходить якраз над окремо стоїть каменем, який вважається головним у всьому споруді.
У латишів найдовший день відомий як Ліго. Це свято сміливо можна назвати самим відомим і популярним народним святом навіть в сучасному календарі.
Відзначають день сонцестояння і жителі Скандинавського півострова. Так, у Фінляндії він відзначається як державне свято, що входить в офіційний перелік святкових та пам'ятних дат країни. У фінів свято отримало назву Юханнус, у шведів – Мидсоммар.

загрузка...
Найдовший день в 2018 році: якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають