• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

2018 рік високосний, чи ні

2018 рік високосний, чи ні – це досить цікаве і захоплююче питання, відповідь на яке, мабуть, повинен знати кожен, щоб точно і правильно розпорядитися деякими важливими життєвими моментами. Якщо говорити про те, що ж таке високосний рік, то існує велика безліч найрізноманітніших понять та їх визначень.
2018 рік високосний, чи ні

Високосний рік, який в перекладі з латинського означає «другий шостий» являє собою рік в юліанському і григоріанському календарі, тривалість якого становить не більше 366 днів. Саме в кількості днів і полягає основна відмінність високосного від невисокосного, так як в простому році на 1 день менше. Згідно юліанського календаря високосний потрапляє на кожен четвертий рік, а ось за григоріанським календарем є невеликі виключення з правил.

Трохи історії ... .

Багатьох все ж таки цікавить питання, звідки взялося і з'явилася така назва і поняття, і що ж воно все-таки являє собою. Якщо вивчити найбільш важливі історичні моменти в цьому питанні, то можна відзначити, що вже з 1 січня 45 року до н. е. правлячий на той момент римський диктатор Гай Юлій Цезар ввів в перші календар. Особливістю того календаря служить той факт, що він був розроблений і створений астрономами на чолі з Созігеном, причому в основі самого календаря перебував астрономічний рік, тривалість якого була 365,25, тобто 365 доби і 6 годин. Саме цей календар і стали називати юліанським. Але, щоб хоч якось вирівняти утворилося шестигодинне зсув був і введений високосний рік.

В результаті вийшла наступна картина – три роки поспіль тривав звичайний рік тривалістю в 365 днів, а четвертий йшов високосний, в якому додавався ще один додатковий день у лютому, тобто 29 число.


Якого буде високосний рік?

Як точно визначити, коли настане високосний рік? В даний час існує багато способів, але, мабуть, самим швидким і точним стане уважне вивчення простого календаря, який є в кожного під рукою. Якщо ви бачите в календарі, а, точніше, в лютому місяці 29 число, то цей рік високосний, так як за правилами цього місяця має бути не більше 28 днів. Які ж року слід вважати високосними?

— 2012 рік,
— 2016 рік,
2020 рік,
— 2024 рік,
— 2028 рік,
— 2032 рік і т. д.


Як видно 2018 рік не буде високосним.

Передбачення і прикмети.


Напевно, кожен чув з приводу самих різних і різних прикмет щодо високосного року, але, погодьтеся, кожен сам приймає рішення вірити в них або ж повністю ігнорувати. Що ж це за ознаки?

У народі прийнято вважати високосний рік роком Касьяна, який за словником Ст. Даля позначає злопам'ятного, недоброзичливого, немилостивого і скупого людини. Якщо вірити міфам і легендам, то саме Касьян є одним з послідовників Христа, який навідріз відмовився допомогти землепашцу витягнути завязшую віз. А ось на допомогу прийшов йшов поруч Микола, тому люди два рази в рік, а, точніше, в травні і грудні згадують і вшановують його. А ось за те, що Касян відмовив у допомозі Христос покарав, що його будуть згадувати лише раз на чотири роки, тому цей рік прийнято вважати не дуже хорошим і просто-напросто нещасливим.

Якщо і далі вірити переказам, то існує цілий список речей, які небажано робити у високосний рік?

По-перше, не можна колядувати, так як є велика ймовірність того, що можна прогуляти і втратити своє щастя.
По-друге, ні в якому разі не рекомендується змінювати місце роботи і проживання.
По-третє, збирати, є, і продавати гриби.

По-четверте, людям похилого віку можна купувати «смертне» про запас, так як можна накликати заздалегідь біду в дім і сім'ю.
По-п'яте, виходити заміж. Але і тут існує одна маленька деталь і особливість, про яку багато хто не знають. Приміром, якщо заміж невтерпеж і хочеться, щоб сім'я жила довго і щасливо незалежно від того, який це рік, свататися повинен не юнак, а, навпаки, дівчина. Запитаєте чому? Все дуже просто, так як високосний рік вважається роком наречених, які самі собі обирали нареченого і чоловіка. Причому відмовити не можна було, тільки в самих рідкісних випадках. Ось таку бік медалі має високосний рік, тому можна сміливо відроджувати давні звичаї і не боятися виходити заміж навіть у високосний рік.
По-шосте, не можна розлучатися в цей рік, так як можна просто втратити своє щастя і ніколи його більше не знайти і зустріти.

Як видно звичаїв і прикмет досить багато, а ось вірити в них чи ні – це особиста справа і вибір кожного. Буде 2018 рік високосний чи ні відповідь однозначна – ні. Але, не слід забувати, що крім високосного року за ним відразу йде рік вдови, вдівця, тому необхідно бути уважним і обережним.
загрузка...
2018 рік високосний, чи ні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають