• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Новорічні феєрверки: техніка безпеки

Одним з найбільш продаваних товарів напередодні Нового року можна назвати петарди і феєрверки. Святкові дні заслуговують того, щоб стати незабутніми. Але це не означає, що можна забути про запобіжні заходи.

Новорічні феєрверки: техніка безпеки


Батькам пропонується серйозніше поставитися до вмісту дитячих кишень - простежте, чи немає там різнокаліберних петард? Незважаючи на заборону продавати дітям таку продукцію, всі школярі знаходять можливість купувати їх.

Піротехнічна промисловість виробляє велику кількість видів петард з різною потужністю. Вони здатні виробляти від одного пострілу до сотні поспіль. Основне завдання петарди - зробити гучний хлопок. Можуть бути і додаткові ефекти - свист і дзижчання, розкидання іскор, задимлення. Петарди класичного типу активізуються за допомогою спеціального гніту, який треба підпалити. У сучасних варіантах вони забезпечуються особливою головкою, яка підпалюється на зразок простого сірника.

Від моменту, коли займається гніт, до секунди вибуху може пройти проміжок від 3 до 10 секунд. Цього вистачає для того, щоб відійти від неї на безпечну відстань або відкинути її геть. Радіус вибуху звичайних петард складе кілька сантиметрів. Є ризик отримати серйозні опіки при нехтуванні технікою безпеки - тому не можна утримувати петарди в руках, а також кидати їх в сторону тварин або проходячих повз людей.

Дотримуючись техніки безпеки, можна уникнути небажаних наслідків вибуху петард.

Не можна носити піротехнічні вироби в кишенях без упаковки, не можна розбирати їх. Не затримуйтеся з відкиданням від себе петарди, яку вже чиркнули головкою.

Якщо підпалений ґніт повністю згорів, а заряд не встиг спрацювати, перед перевіркою треба почекати 5 хвилин.

Намагайтеся не купувати піротехнічні вироби з рук. Не давайте їх дітям. Перед запуском уважно прочитайте інструкцію і чиніть саме так, як там написано. Необхідно відходити на безпечну відстань перед тим, як підірвати петарду:

· Для хлопавок, бенгальських вогнів та настільних фонтанів умовно безпечним буде відстань 0,5 м.
· Феєрверки, підриваються на землі, петарди - 5 м.
· Пристосування для салюту - 20 м.
· При використанні професійної піротехніки необхідно буде відходити більше, ніж на 20 м.

Використання феєрверків підійде для будь-яких майданчиків, крім розташованих поруч з високовольтними лініями, шляхопроводами, транспортними магістралями, лікарнями, дитячими установами.

Перш ніж викинути феєрверки, їх необхідно на кілька діб помістити в воду. Потім від них позбавляються разом зі звичайним сміттям.
загрузка...
Новорічні феєрверки: техніка безпеки
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають