• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?

Напередодні новорічних і різдвяних свят ми починаємо замислюватися про те, як оформити привітання для друзів і родичів, з якими будемо відзначати довгоочікувані свята. На допомогу приходять листівки – яскраві друкарські картки, присвячені Новому року та Різдву Христовому, які в кінці грудня можна купити в будь-якому магазині подарунків, сувенірних і канцелярських крамницях, на поштамті та в кіосках з пресою.
Однак вітальні листівки, зроблені своїми руками , ваших близьких і рідних порадують набагато сильніше – адже намальовані від руки картинки володіють великим запасом позитивної енергії і душевності. Звичайно, далеко не кожен може похвалитися наявністю фантазії і художнім талантом, але практично кожен з нас в дитинстві легко справлявся зі змальовуванням готових картинок і покроковим створенням ілюстрацій.
Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?
Прикрасьте рукодільну листівку , намалювавши на ній веселого Діда Мороза!
Пропонуємо скористатися нашими майстер-класами з малювання Санта-Клауса, Дідуся Мороза і Снігуроньки! Інструкції до створення ілюстрацій настільки прості, що з ними впораються навіть діти. Наведені майстер-класи будуть корисні і батькам – адже за кілька днів до Нового року їм точно доведеться робити тематичні поробки в школу або дитячий сад.

Необхідні матеріали


До того як ви почнете творити, подбайте, щоб під руками були аркуші білого паперу, кольорові олівці або фломастери, простий олівець і якісний ластик, який допоможе вам видалити з малюнка допоміжні лінії. Отримані картинки можуть стати елементом декоративної листівочки – достатньо буде просто вирізати фігурки, наклеїти їх на кольоровий картонний прямокутник, прикрасити стразами, паєтками або намистинами, а потім написати на звороті теплі слова побажань і привітань .
Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?

Майстер-клас №1:Дід Мороз


Новий рік неможливо уявити без зображень Дідуся Мороза. Перед настанням зимових урочистостей цей герой постійно зустрічається нам на вітринах магазинів, тематичних листівках, пакувальному папері, навіть на полицях з декоративними фігурками. Описати цього казкового персонажа може кожна дитина, не кажучи вже про дорослу людину – з самого раннього дитинства ми знаємо, що Дід Мороз носить довгу шубу, в руках у нього чарівна палиця, а на обличчі – обов'язкова білосніжна борода.
На перший погляд, здається, що надати герою реалістичність досить непросто – потрібно володіти цими здібностями художника! Але після ознайомлення з майстер-класом ви й самі легко відкриєте в собі талант ілюстратора. Покрокова інструкція з малювання Діда Мороза виглядає так:
Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?


Почніть з контуру майбутньої ілюстрації. Першим ділом намалюйте овал у верхній частині аркуша – це буде голова Діда Мороза. Зверху схематично позначте шапку, від лінії шапки вниз проведіть плавні лінії, що позначають бороду.

Від середини бороди проведіть дві лінії вгору під невеликим кутом і з'єднайте їх з місцем, в якому закінчується шапка – це комір для вбрання дідуся.

Тепер залишається домалювати довгу шубу-трапецію і руки, одна з яких повинна бути зігнута в ліктьовій частині, адже дідусеві доведеться тримати палицю. Поки що її можна позначити простою лінією.

Відміряйте на обличчі Діда Мороза одну третину висоти, проведіть поперечну лінію, а потім розділіть овал обличчя частковою лінією. Так буде простіше намітити, де розташовані очі, ніс і місце закінчення шапки – вона повинна бути насунута глибоко на чоло.

Верхню частину овалу з'єднайте чіткими лініями у формі головного убору з хутряною облямівкою. Тепер у нас є шапка з тулією. Трохи нижче рівня шапки намалюйте очі. Опустіться вниз і позначте ніс, зробивши намітку у вигляді букви «с».

Зітріть зайві лінії, які були проведені для розмітки обличчя. Домалюйте бороду, надавши їй пишну форму і продовживши вгору до самої шапки.

Надайте шубі дідуся форму стилізованого пісочного годинника, провівши лінії, що розширюються від талії до плечей. Намалюйте пояс, оформіть лінію рукавів і накидайте схематичні рукавиці (їх намалювати набагато простіше, ніж пальці).

На рукавах і подолі шуби намалюйте хутряну облямівку, окресліть взуття і прималюйте посоху магічну кулю.

Наступний крок – деталізація малюнка. Бороду слід оформити у вигляді окремих пас, на шубі – намалювати складки по лінії пояса, а хутрі домалювати заломи і ворс.

На останньому етапі малювання Діда Мороза малюнок розфарбовується. На обличчі потрібно прокласти тіні біля очей, на лобі, по сторонах носа і бічних частинах обличчя, щоб воно стало об'ємним. Далі слід накидати на шубі завитки у вигляді морозних візерунків, розфарбувати дідуся червоними (шубу й шапка), жовтим (пояс), блакитними (хутро і магічний посох) і коричневими (взуття та обличчя) олівцями. Якщо у вас все виходить, можна спробувати розфарбувати малюнок акварельними або гуашевими фарбами.

Майстер-клас №2: Снігуронька


Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?

Снігуронька завжди одягнена в блакитний одяг і носить довгу косу. Внучка діда Мороза повинна бути милою і ніжною дівчинкою. В іншому ж підхід до малювання Снігуроньки практично такий же, як і до Дідуся Мороза:

Малюємо овал, що позначає обличчя, а під овалом наряд-трапецію. Потім з'єднуємо їх схематичним начерком шиї. Ділимо овал обличчя на чотири частини, відокремлюючи лінію для шапки і намічаючи серединку для носа і розстановки очей. Промальовуємо руки, одна з яких зігнута в лікті.

Далі малюнок треба зробити плавним промальовуємо шапочку, оформляємо букву «с» – майбутній ніс, – і намічаємо по проведеній лінії очі. На шиї оформляємо високо піднятий комір, а на плечах – дармовіс. Одну руку Снігуроньки ховаємо в циліндр – муфту, примальовуючи дві лінії до плечей, щоб муфточка обзавелася зав'язками. Шубку оформляємо м'якими плавними лініями, надавши їй форму дзвіночка і примальовувавши хутряну облямівку.

Тепер малюнок повинен придбати деталі: до хутряних елементів домальовуваємо ворс, додаємо локони що вибилися з-під шапочки , домальовуваємо косу у вигляді переплетених ліній, оформляємо рукавицю, очі, брови, посмішку і ніс, перетворюючи українську «с» в дещо витягнуту англійську.

Розмальовуємо малюнок – шубку і шапку блакитним кольором, обличчя – ніжним рожевим (але з насиченим рум'янцем на щічках), а волосся – жовтим і коричневим олівцями. Неяскравий блакитний відтінок потрібно надати хутру, щоб воно виглядало більш об'ємним.

Майстер-клас №3: Голова Діда Мороза


Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?

Намалювати повноцінну фігурку персонажа – справа непроста, адже потрібно приділити увагу рукам і ногам, зробивши їх положення реалістичним. Втім, можна обійтися зображенням голови Дідуся Мороза – цей малюнок буде під силу навіть дітям, які тільки почали освоювати мистецтво малювання. Покрокова інструкція до малюнку виглядає так:

Намалюйте рівнобедрений трикутник.

У верхній частині малюнка замініть гостру вершину на кружок. У нижній частині трикутника прималюйте виступаючий за його краї прямокутник, а потім округліть кути фігури. В результаті ми отримали шапочку діда Мороза.

Від нижньої частини шапочки проведіть вниз дві паралельні лінії.

Відзначте центральну частину в середині відрізка між проведеними лініями. Поставте крапку – тут буде перебувати ніс новорічного персонажа. Намалюйте пишні вуса.

Оформіть ніс кружком приблизно такого ж діаметру, що і помпон на шапочці.

Вниз від лінії вусів оформіть трикутник з округлими кутами – це буде борода.

Трохи вище вусів намалюйте очі, а в бороді відзначте лінію посмішки дідуся.

На останньому етапі потрібно просто навести основні лінії малюнка і розфарбувати Діда Мороза олівцями або фломастерами.

Майстер-клас №4: Мультяшний Санта-Клаус


Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?

Веселий Санта в анімаційному виконанні – це відмінне рішення для оформлення листівки! Щоб намалювати ілюстрацію, виконайте наступні дії:

Намалюйте схематичне коло, трохи витягнувши його до низу. Розділіть фігуру поздовжньою лінією, розташувавши її приблизно посередині.

Намалюйте заготовку, яка стане тулубом майбутнього Санти – тут треба згадати, як малюють чоловічків маленькі діти. Просто додайте до голови велику округлу фігуру, розширючу в нижній частині.

В центральній частині обличчя намалюйте ніс. Окресліть обличчя так, щоб стало ясно, де буде розташовуватися шапочка Санти. Під носом у зимового чарівника розташовані пишні вуса – проведіть хвилясті лінії з «закарлюками» в обидві сторони від центру обличчя.

Намалюйте очі і брови, зробивши їх схожими на пишні хмарки в дитячій інтерпретації. У правій нижній частині оформіть посмішку.

Продовжуйте малювати пишну бороду – вона повинна бути густою і покривати груди Санти.

Намалюйте вигнуту тулью шапочки і декоруйте її пишним помпоном.

Тулуб Санти потрібно розділити на дві частини, домалювавши широкий пояс з пряжкою – неодмінний компонент його костюма.

Від плеча фігурки проведіть дві паралельні вигнуті лінії, спрямовані вгору – це рука нашого героя. Кисть зробіть у формі рукавиці.

Друга рука Санти захована за спину. Промалюйте краєчок мішка з подарунками, який зимовий чарівник приготував для одержувача малюнка.

Домалюйте округлі черевики і розфарбуйте малюнок, попередньо витерши гумкою допоміжні лінії і штрихи.

Майстер-клас №5: Усміхнений Санта


Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?

У будь-якому новорічному мультфільмі, в якому присутній Санта-Клаус, ви неодмінно почуєте його фірмовий розкотистий сміх: «Хо-хо-хо!». Саме такого веселого Санту ми і пропонуємо намалювати.

Накресліть коло діаметром приблизно 7-8 сантиметрів.

В верхій частині кола домалюйте ще одине, меншого діаметру. Воно повинене заходити на велику окружність більшою частиною. Це буде голова Санти.

До голови промалюйте ще одне коло, трохи більше – так ми схематично намалюємо бороду. Тепер приберіть зайві лінії гумкою.

Від місця, в якому борода з'єднується з обличчам, намалюйте вуса, задерикувато стирчачі догори.

У центрі намалюйте кружок-ніс. З боків від носа прималюйте очі, а внизу – рот який сміється.

Над очима, на верхній частині кола-голови, домалюйте брови-хмарки. На животі у Санти розташовуються рукавиці. Додайте до них манжети і лінії рук. Наш герой регоче так голосно, що тримається за живіт.

Проведіть вниз дві лінії. Простір між лініями розділіть на дві частини вертикальною смугою – тепер Санта отримав ноги. Залишилося домалювати округлі черевики.

На животі Санти намалюйте широкий пояс з пряжкою – без нього неможливо уявити костюм цього персонажа.

Залишилося тільки навести основні лінії, домалювати схематичний мішок з подарунками, зав'язаний шнурком, і розфарбувати нашого героя. Усміхнений Санта готовий!
загрузка...
Як намалювати Діда Мороза і Снігуроньку поетапно олівцем?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають