• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Прикмети і звичаї до Нового року 2018

Серед всіх офіційних свят Новий рік займає, мабуть, особливе місце. Кожен з нас, напевно, пам'ятає оставшеея з дитинства відчуття справжнього дива, коли ми будучи дітьми щосили намагалися не заснути до півночі і побачити Діда Мороза, який принесе під ялинку довгоочікувані подарунки.Чим старше ми стаємо, тим більше у нас змінюється ставлення до свят. Так, багато хто при досягненні певного віку перестають відзначати свої дні народження, бо вони нагадують про швидкоплинність життя. Але Новий рік навіть для дорослих людей залишається надзвичайно прекрасним, казковим святом, коли можливі чудеса і може здійснитися будь-яке бажання.
Прикмети і звичаї до Нового року 2018


Традиції Нового Року 2018 фото


Вважається, що традиція святкування Нового року прийшла до нас із Стародавнього Риму. Саме у римлян, у часи розквіту імперії, з'явився звичай дарувати один одному символічні подарунки і бажати щастя і добробуту в новому році. Кожен подарунок символізував певне побажання. Дарував свічки (в ті часи це був доиольно дорогий подарунок) бажав процвітання, золото – багатство, а мед — щасливе життя. А ось використовувати ялинки в якості новорічного символу першими стали германські племена. За їх міфології вважалося, що в ялинових лапах живуть могутні духи, від яких залежить щастя і здоров'я людини.Ялинкові прикраси в давнину також мали не стільки декоративний, скільки практичний сенс. Вони були свого роду підношенням духам. У друїдів, до речі, вічнозелена ялина вважалася символом безсмертя. Так не варто нехтувати звичаями предків — обов'язково прикрасьте новорічну ялинку на свято.Головними ялинковими прикрасами вважаються зірка на верхівці і кулі. Зірка ця не має нічого спільного з кремлівськими зірками і символом революції – це не що інше, як Віфлеємська зірка, яка спалахнула на небі в час народження Спасителя, або вказала волхвам шлях до Господа.Кулі на новорічній ялинці символізують плід райського яблука, забороненого плоду, якого скуштували наші прабатьки – Адам і Єва. А ще у старовину на ялинку вішали невеликі прянички, які повинні були нагадувати людям про прісних хлібцях, вкушаемих під час причастя. Пов'язане з Новим роком та безліч прикмет і обрядів. В одній статті неможливо вмістити їх всі і тому зараз розповімо лише про деяких з них.
Прикмети і звичаї до Нового року 2018

Прикмети — підготовка до Нового Року 2018 фото


В ніч на 31 грудня може приснитися сон, який характеризує весь майбутній рік.Перед Новим роком не можна виносити сміття з хати, інакше цілий рік не буде домашнього благополуччя.Новий Рік — свято сімейне, тому не забудьте запросити батьків або самі відвідайте їх, а гостей до себе можна покликати і на наступний день.У старовину на Новий Рік було прийнято обплутувати мотузками ніжки столу, за яким збиралася вся родина. Вважалося, що це допоможе зберегти всю сім'ю у повному складі протягом наступного року — ніхто не піде з дому, не розіб'є сім'ю горе і печаль.На Новий рік потрібно надіти плаття, тоді багато обновок буде протягом року.Для зустрічі Нового Року надягайте нові та найкращі вбрання та прикраси — щоб жити заможно. Викидайте за поріг стару одяг і взуття — щоб неприємності залишилися в минулому.На новорічному святковому столі і в оздобленні будинку повинні бути фрукти, рис, пшениця, горіхи, що символізує достаток.Новорічний стіл повинен бути багатим, щоб цілий рік було достаток і достаток.У новорічну ніч в селищах гасять вогонь в хатах, а зі сходом запалюють знову, щоб не образити домовика. Ображений дух може заховати гаманець або іншу потрібну річ. Влаштовують гучне і рясне застілля, щоб рік був веселим і ситим. (за М. Забилину)
Прикмети і звичаї до Нового року 2018

В Новий рік багато ворожили 2018 фотоСлухайте звуки за вікном: церковний дзвін — до важливих подій в родині, нявкання кішки — до нового сусіда, гавкіт собаки — до нового друга (для дівчат — до нареченого), пташині голоси — до гарних новин (для хлопців — до нареченої). На Новий рік треба в ложці заморозити воду; якщо будуть бульбашки — до довголіття, якщо ямки — до смерті. Той, хто чекає звуженого, може підмести під столом: знайти зерно або хлібну крихту — до заміжжя. Перший шматок з святкового столу покладіть під ліжко — уві сні побачите судженого. Під час новорічного вмивання у воду слід класти мідні або золоті гроші (або штучки) , щоб протягом року бути красивим і міцним, як золото і мідь, а також срібні гроші або речі, щоб мати біле обличчя. Сидячи за святковим новорічним столом і придивляючись до своєї тіні, що відкидається полум'ям свічки або вогняними язиками в каміні. Якщо ви бачите себе з головою — добре, без голови — погано. Якщо дівчина в новорічну ніч вколе або поріже палець — у новому році вийде заміж.
Прикмети і звичаї до Нового року 2018

Проводи старого року 2018 фото


З 29 по 31 грудня необхідно щедро відзначати проводи старого року. На Русі до проводів готувалися так само як і до нового року: кутю робили з вершками, пекли млинці і стіл був рясним. Тоді і весь майбутній рік буде в достатку.До Нового Року слід попросити вибачення у всіх, кого образив у минулому році ненароком.Не слід у Новий Рік платити боргів. Перед новим роком треба віддати всі борги до 31 грудня, а 1 січня не віддавати їх, а то весь рік будеш розплачуватися.До Нового Року слід навести чистоту в будинку, розібрати всі завали, кути, натерти скла і дзеркала, щоб блищали. Викинути з дому всю розбиту, колоту або тріснутий посуд. Позбутися від предметів, що нагадують про неприємності минулого року.
Прикмети і звичаї до Нового року 2018

Прикмети на 1 січня Нового року 2018 фото


Як почнеш Новий рік, так його і проживеш. Перше січня задає тон всьому році.Якщо в ніч на 1 січня вітер, який може похитнути дерева, то в цьому році буде хороший урожай фруктів.До світанку подивіться на небо: якщо багато зірок — буде хороший урожай ягід.Якщо вранці 1 січня густий іній на деревах — рік буде хлібородний, інакше — голодний.До обіду 1 січня хмарно, а після обіду ясно, — пізній посів краще.Якщо в січні луна далеко йде — морози крепчают1 січня не виконуйте важкої і брудної роботи, а то весь рік будете возитися в бруді й тяготи відчувати. Не можна прибирати в будинку, особливо підмітати та мити підлогу, викидати сміття — це обіцяє збитки і втрати.Якщо в перший день нового року торговець віддасть товар першому-ліпшому покупцеві дуже дешево, то весь рік буде вдала торгівля.Ялинку, коли прийде термін, не викидайте з вікна або з балкона — сімейне життя піде прахом, щастя зруйнується. Ялинку треба винести і увіткнути в сніг.Енциклопедія людей та ідей: Прикмети до Нового Року. Новорічні традиції, звичаї. Заклинання для успіху на весь рік, для здоров'я і багатства. Вибрати час з 10-11:30 вечора. Запалити три свічки, три рази вимовити заклинання. Свічки не викидати, зберігати весь рік. Заклинання: Парун тарун лебун памагун. Чикун лебун памагун.Щоб вдало вийти заміж треба загадати бажання під час бою курантів, написати на папірці, спалити, попіл висипати в келих шампанського. Все це випити. Головне встигнути виконати всі дії поки б'ються куранти.
Прикмети і звичаї до Нового року 2018

Прикмети на Новий рік для зачаття і народження дитини 2018 фото


Хороший спосіб завагітніти, пити з кружки після вагітної. Вважається, що вагітність в такому випадку «заразна».Непогано після свята спробувати зачати дитину під новорічною ялинкою, адже в цю чарівну ніч збуваються бажання.Прикмети на Новий рік, щоб вийти заміж, збулося бажання, рік був удачнимПервие хвилини настання нового року відкрити двері і покликати удачу. Загадати бажання можна стоячи поруч з ялинкою, правою рукою потерши одна з прикрас. Вдало вийти заміж дівчині допоможе гребінець, покласти її під ялинку, так щоб ніхто не бачив, примовляючи щоб суджений прийшов розчесав. Прикмети на Новий рік про ялинку, з віником, мандаринами, шампанскимВо час бою курантів прийнято розбивати пляшку шампанського на щастя. Якщо цю маніпуляцію робити з балкона багатоповерхівки переконайтеся, що під вікнами немає перехожих.Загадавши бажання, почистити мандаринку, якщо часточок виявиться парна кількість збутися, якщо не парне не збутися. Віником не можна нікого зачіпати, тим більше помсти вп ніг, вважається, що це призведе до нещастя.

Прикмети і звичаї до Нового року 2018

Щоб Новий рік був вдалим 2018 фото


Якщо протягом року ви хоч раз побачили, як падає зірка, і встигли сказати при цьому «швидке слово» (звучить воно так: «ЗНАЮ»), то під Но вий рік вийдіть на вулицю, дивіться на небо і загадайте бажання – воно обов'язково здійсниться.Якщо весь наступний рік ви хочете прожити в достатку і благополуччя, то 31 грудня пістукайте ложкою по накритому столі і скажіть: Як зараз на столі повно, Так би й весь рік було повно. Або ж пістукайте обухом сокири по порогу і скажіть: Життя, здоров'я, хліб.Напередодні Нового року, незадовго до настання півночі, ви можете запитати у дванадцяти апістолів благословення на весь прийдешній рік. Для цього вам знадобиться ікона дванадцяти апістолів, яку ставлять на стіл, і навколо неї запалюють дванадцять церковних свічок. Потім тихим, але виразним голосом, не кваплячись і не плутаючи слова, промовте заклинання. Відчуйте всю урочистість цієї хвилини, тому що ви не просто вимовляєте імена і назви, а благословляете кожен місяць цього року.
Прикмети і звичаї до Нового року 2018
загрузка...
Прикмети і звичаї до Нового року 2018
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають