• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Китайський Новий рік 2018: коли настане рік Собаки, як відсвяткувати, що подарувати

Виходячи з традицій, які складалися протягом століть, Новий рік у Китаї прийнято зустрічати двічі. Перший раз китайці відзначають свято традиційно разом зі всім світом, в ніч на 1 січня. Другий раз – по своєму стилю, причому дата свята щороку змінюється і залежить від даних місячного календаря. Китайці обчислюють перший день повного місяця в першому місяці року, він стає початком обчислення Нового року. Піднебесна славиться незвичайними новорічними звичаями і поглядами, які незвичні для представників слов'янських народів. Отже, які ж особливості підготовки і зустрічі Нового року 2018 в Китаї?

Китайський Новий рік 2018: коли настане рік Собаки, як відсвяткувати, що подарувати


Китайський новий рік 2018 - 16 лютого 2018 року

Новий рік 2018 по китайському календарем настане 16 лютого 2018 року, а закінчиться 4 лютого 2019 року. Кожен рік має свого покровителя – тварини, яка стане повноправним господарем певного періоду. 2018 роком буде правити Собака. Також китайці для кожного року вибирають колір і стихію. У наступаючому році правлячим кольором жовтий, а стихією – Земля.
Де і як зустрічати китайський Новий рік 2018?

У Китаї головне свято відзначають по-іншому, ніж у Європі. Новорічне свято триває 15 днів. Так, у 2018 року воно триватиме з 16 лютого по 3 березня включно. Звичайно, не всі святкові дні будуть вважатися офіційними вихідними. Але це не завадить людям щодня слідувати традиціям, проводячи певні обряди і ритуали.

Новий рік за китайським стилем – це прекрасний привід не тільки порадувати близьких людей подарунками та приємними сюрпризами, але і зібратися всією родиною за святковим вечірньою трапезою. А якщо врахувати, що господиня року – Собака – вчить шанувати традиції, бути зберігачем сімейного вогнища, а стихія Землі символізує достаток, родючість і відродження, кращим варіантом зустрічі Нового року буде перебування в домашній обстановці.

Якщо традиційний варіант святкування Нового року (в ніч на 1-е січня) припускає більш грандіозне торжество, 16 лютого 2018 року краще бути виключно в колі найближчих людей. Китайці ототожнюють цей день з єднанням всіх родичів і возз'єднанням роду. Щоб рік був вдалим, потрібно виконати зазначену традицію. Тоді жовта земляний Собака протягом всього періоду свого правління буде оберігати від неприємностей, даруючи щасливі моменти.

16-го лютого не варто влаштовувати шикарне багатогодинне застілля з гучними піснями і танцями до упаду. В ідеалі це має бути спокійний сімейний вечерю з преподношением дрібних подарунків і обміном люб'язностями. Не забудьте в черговий раз сказати своїм родичам про те, що ви їх любите і цінуєте. Іншими словами, свято має проходити практично за класичним сценарієм традиційного Нового року, тільки в мініатюрі.
Правила підготовки до китайському Новому році

Готуватися до майбутнього торжества китайці починають за кілька днів. Буквально скрізь – в оселях, офісах, на міських вулицях – наводиться тотальний порядок. Викидаються непотрібні, поламані та старі речі. Щоб нейтралізувати застояну енергію, в будинку/квартирі вимивається буквально все – від горища з його найбільш затишними місцями до вхідних воріт, розташованих на присадибній ділянці. Таким способом китайці звільняють шлях для вступу оновленої життєвої енергії.

Замість традиційної новорічної ялинки китайці використовують Світле дерево. Всі приміщення житла прикрашаються гірляндами, зображеннями, статуетками і фігурками тварини, яка править наступаючим роком. На вхідні двері обов'язково вішаються різнокольорові стрічки. Їх має бути 5 шт. Вони символізують успіх у п'яти основних життєвих сферах: сімейної; діловий; фінансової; любовної; в сфері здоров'я.

Увечері в кожній китайській сім'ї накривається святковий стіл. Центральними стравами, без яких жоден китаєць не сяде за новорічний стіл, є всілякі солодощі, скибочки рису, приправлені спеціями, а також національні пельмені. Рис уособлює матеріальне благополуччя. Пельмені також вважаються символом достатку і багатства. Вони обов'язково повинні мати форму справжніх золотих злитків. А солодощі – уособлення того, що кожному члену родини у новому році буде житися дуже «солодко», тобто йому у всьому буде супроводжувати удача.

Стіл на Китайський Новий Рік подається з урахуванням виділення місць навіть під тих членів сім'ї, які в силу якихось причин не змогли приєднатися до спільної святкової трапези. Для них виставляють тарілки і столові прилади, ставлять келихи з напоями, а поруч кладуть серветки. Китайський звичай зустрічати Новий рік виключно в сімейному колі дуже важливий і порушується крані рідко.

Після того, як Новий рік зустріли всією сім'єю, багато китайців у наступні святкові дні відправляються в гості до друзів.

Історія китайського Нового року

Витоки цього свята сягають в Середні століття. Існує 3 легенди, що пояснюють його походження.

Перша легенда

У давні часи жила одна бездітна жінка, горевавшая з приводу нездатність зачати дитину. Але сталося диво! Вона змогла завагітніти після того, як її чоловікові приснився віщий сон. Чоловікові привиділося, ніби до нього прилетіла птиця-Фенікс і принесла в дзьобі рисове зернятко. Чоловік з'їв зерно. Через 9 місяців у жінки народився син. Доля хлопця була складною. Мати померла відразу після пологів, батько одружився вдруге. Мачуха виявилося злим людиною. В її душі дивився підступний план: зжити хлопчика зі світла. Їй вдалося намовити чоловіка, щоб той убив сина. Але задумка не вдалася, хлопець дізнався про підступні плани і втік з дому. Хлопчик потрапив на службу до імператора, якого підкорила юнацька мудрість і доброта. У знак визнання імператор видав заміж за хлопця двох своїх дочок, а також замість свого сина передав юнакові престол. Імператорська корона торкнулася голови хлопця, коли був перший день молодика. Після цього в небі запалилося 10 «сонць» – це був знак, що юнак є обраним самими Богами. Коли хлопець пістарів, і настав час передавати кермо правління, він, так само, як і його правитель-попередник, передав корону не своєму синові, а зовсім сторонньому чоловікові, якого коронували теж в перший день молодика. Так і виникла традиція відзначати Новий рік у пам'ять усіх імператорів, завдяки мудрості яких Піднебесна процвітала протягом багатьох століть. Це свято завжди втілював надії на нові звершення і перемоги, як у всій країні, так і в житті окремої людини.

Друга легенда

Предки сучасних китайців вірили, що пробудження природи і всього живого на Землі після тривалого зимового сну починається після першого молодика. У зв'язку з тим, що Новий рік завжди вважався символом відродження та оновлення, початок цього свята було приурочено до дня першого молодика. Кажуть, що саме цей період є початком нового річного циклу.

Третя легенда

Даний варіант походження Нового року найбільш популярний серед китайців. Однак саме його вважають самим міфічним з усіх існуючих варіантів. Кажуть, що на дні морської безодні проживає кровожерне чудовисько, яке може виходити на сушу лише один раз в році – в молодика. Вирвавшись з морських глибин, тварина починає пожирати все живе, що трапляється на її шляху: тварин, плоди дерев і чагарників, овочі і навіть людей і дітей. Одного разу чудовисько пістукало у двері одного з житлових будинків. Двері отварил маленький хлопчик, на якому була надіта піжама яскраво-червоного кольору. Мати хлопчика побачила, що на порозі чудовисько, і почала стукати палицею об стіни. В результаті чудовисько злякалася і втекла геть. Тоді люди зрозуміли, що створіння боїться червоного кольору і гучних звуків. Звідси і повелася традиція виготовляти новорічні прикраси з переважанням червоного кольору. Також у Новий рік люди завішували вікна і вхідні двері своїх будинків червоною тканиною і підкидали в камін бамбукові палички, які при згорянні видають гучний характерний тріск.

Що і як дарувати на китайський Новий рік?

У Китаї не прийнято підносити грандіозні новорічні подарунки. Як правило, батьки дарують своїм дітям гроші, вкладені у конверти червоного кольору. Ці конверти називають «щасливої сумою», яка покликана принести достаток у новому році. Вітаються і дрібні подарунки у вигляді:

всіляких сувенірів;
амулетів, талісманів, оберегів;
наборів солодощів;
фігурок господаря року (в наступному 2018 році це фігурки Собак і цуценят);
листівок з вітальними словами та новорічними побажаннями.


Але підносячи подарунки на китайський Новий рік, слід пам'ятати про деякі правила:

У Китаї не прийнято дарувати подарунки, загорнуті в папір або упаковані в коробку синього та білого кольорів. Ці кольори вважаються символом жалоби.
Також ніде при святкуванні Нового року не повинно бути число «4» – воно уособлює смерть.
Неприпустимо підносити презент адресату в присутності оточуючих. Цей процес дуже особистий і повинен відбуватися наодинці. При цьому подарунок передається не однією, а двома руками.
Будь-який подарунок повинен бути у вигляді парних предметів. Наприклад, якщо даруєте фігурку символу року, їх повинно бути дві.
Презенти повинні даріться по старшинству. Першим свій подарунок отримує той, хто найстарший за віком. Останнім подарунок підноситься наймолодшому адресату.

Традиції китайського Нового року для кожного святкового дня

1 день. Опівночі вся родина сідає за стіл, на якому присутні традиційні страви – рис, солодощі, пельмені, рибна і м'ясна продукція. Родини, які проживають в південних регіонах країни, ласують омарами, качкою, в'яленим м'ясом і китайської ковбасою. Після сімейного застілля люди відправляються в гості з подарунками. Багато китайці дарують один одному по два мандарина – символ щастя, любові та процвітання. На вулицях влаштовуються масові гуляння з вибухами петард, феєрверків, з запалюванням бамбукових паличок і бенгальських вогнів.

День 2. Найбільш важливою традицією цього дня є ранкова молитва, звернена до Богів. Кожен просить про те, про що мріє найбільше. Далі китайці продовжують наносити візити друзям і родичам, підносячи і отримуючи подарунки. Якщо у цей день поруч із вхідними дверима свого помешкання китайці бачать убогих людей, вони обов'язково допомагають їм в силу можливостей. Хтось виносить їжу, хтось-одяг, а деякі дають гроші.

День 3. У цей день не прийнято ходити в гості та запрошувати гостей до себе додому. Не підносять і подарунків, не вимовляють вітальних промов і не накривають святковий стіл. Третю добу Нового року називаються «червоної Собакою» або «червоним ротом». Всі члени родини повинні бути вдома в спокійній і затишній обстановці.

День 4. Китайці продовжують відвідувати своїх друзів, колег, знайомих і родичів, даруючи їм подарунки. Цей день стає фіналом для співробітників найбільших корпорацій, так як в подібних організаціях для святкування Нового року виділяється всього 2-4 дні. Робочий процес входить у своє звичне русло.

5 і 6 день. Сьогодні готується національне новорічна страва під назвою «Бобо». Візуально воно нагадує українські галушки, але його смак більше схожий зі смаком пельменів. У стародавньому Китаї бобо вживали в їжу протягом 5-ти діб. Але сучасні китайці їдять його лише два дні. Піступово люди починають вливатися в будні, багато з них виходять на свої робочі місця. Але перший робочий день завжди знаменується красивим салютом.

День 7. Протягом багатьох віків 7-у добу новорічних свят вважаються днем появи людства на Землі. Всі китайці святкують цю подію, замовляють молебні, відправляють Бога слова подяки за створення людей. Увечері передбачається святкова трапеза. На столі обов'язково присутнє таке блюдо, як «Юшенг» (сира риба). Якщо з'їсти шматочок цієї страви, весь рік буде успішним і прибутковим.

День 8. Вважається, що саме на 8-ій за рахунком новорічний день зародилося перше в світі рисове зерно. Китайці вірять, що по погоді цього дня можна судити про якості та кількості майбутнього врожаю. Якщо погода хороша, врожай буде багатим, якщо йдуть дощі, вітряно і холодно – мізерним. Також в цей день прославляють зірки, в їх честь люди ходять в храми і запалюють курильні ароматичні свічки. Увечері сім'ю чекає чергове застілля, де головною стравою виступають національні «колобки».

День 9. Сьогодні вже велика частина китайців знаходиться на своєму робочому місці. Ті ж, хто продовжує відпочивати, весь день моляться і запалюють пахощі. Цей день ознаменований звільненням китайського народу від японських піратів-загарбників. Ще сьогодні китайці святкують день неба і народження Нефритового Імператора. З цього приводу відвідують храми, просять про благополуччя і підносять Богам жертовну їжу. Офіційно 9-ий день – початок Нового року. За вечерею їдять свинину, вегетаріанцям подають чай, фрукти, солодощі.

День 10. У всіх храмах горять свічки і пахощі в ім'я дні каменю. Сьогодні ніхто з китайців не використовує предмети, для виготовлення яких використовувався камінь. Люди продовжують ходити в гості і приймати гостей у себе вдома. Час проводять переважно за іграми (шахи, шашки, гральні кістки тощо).

День 11. День зятів. Всі тести влаштовують на честь подружжя своїх дочок справжнє торжество. Дотримуються всі правила: говоряться вітальні слова, вручають подарунки, у вечірній час накривається стіл.

День 12. День очищення, коли організм повинен бути звільнений від вживання надмірної кількості їжі. Адже у попередні дні люди споживали багато жирних і калорійних продуктів. Прийнято їсти лише вегетаріанську їжу. Підприємці ходять в храм і моляться Богам, благаючи у них успіху в бізнесі, захисту від конкурентів і перемоги над ними.

13 і 14 день. Ці дні є підготовчим періодом до останнього новорічного дня – свята ліхтарів. Китайці купують і самостійно виготовляють різні прикраси, ліхтарі і навіси для них. Використовується папір, глина, тканина, живі рослини. Очищення організму триває, тому люди їдять переважно вегетаріанську їжу.

День 15. Завершальним новорічним днем є свято ліхтарів. Він вважається сімейним. Увечері всі домочадці збираються у великій вітальні і власноруч виготовляють ліхтарики. Потім влаштовується вечеря в честь закінчення свята. На стіл виставляються такі страви, як пельмені, солодка рисова каша, а також кульки з рисового борошна з наявністю солодкої начинки всередині. Після урочистої вечері вся сім'я вирушає на вулицю, тримаючи в руках виготовлені ліхтарі. На вуличних естрадах дають веселі вистави, проходять концерти.

Чого чекають китайці від 2018 року?

У Китаї прийнято вважати, що кожен рік наділений рисами тварини, яка сходить на престол. У зв'язку з тим, що наступаючим роком буде правити жовта земляний Собака, рік обіцяє стати неоднозначним періодом в багатьох областях. Незважаючи на те, що це тварина володіє найбільш благородними рисами характеру – доброзичливістю, справедливістю, чесністю, вірністю – іноді їй притаманні такі риси, як непередбачувану поведінку і лінощі. Але китайці вірять, що не високосний 2018 рік, посилений стихією Землі і жовтим кольором, буде переважно спокійним і стабільним. Цей період в кожну сім'ю повинен принести гармонію й умиротворення. Професійні китайські астрологи упевнені, що в цьому році покращиться економічна ситуація в світі, закінчаться жорстокі протистояння і війни, багато людей зможуть поліпшити якість свого життя. А ще 2018 рік вважається найбільш сприятливим періодом для створення сім'ї та серйозних стосунків, шлюбу, зачаття і народження дітей. Також китайці вірять, що якщо у святковий день погодувати всіх собак, які зустрінуться на вулиці, рік принесе небувалу удачу, подарує міцне здоров'я і успіх в любові.
загрузка...
Китайський Новий рік 2018: коли настане рік Собаки, як відсвяткувати, що подарувати
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають