• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?

Мундіаль, який прийме Росія в 2018 році, стане 21-м у числі Чемпіонатів світу з футболу. Це знаменна для спортивної громадськості подія пройде з 14 червня по 15 липня, забезпечивши цілий місяць свята всім футбольним фанатам. Безумовно, місія бути країною-господаркою Мундіалю не тільки почесна, але і дуже відповідальна.


Росія не просто вперше прийме одне з найбільш значних світових футбольних подій, але і стане першою серед усіх країн східноєвропейського регіону. Висновок з вищесказаного тільки один – підготовка потребує значно вливання сил, часу і, звичайно, фінансів, тим більше що масштаб події вельми серйозний, а стежити за ним будуть глядачі з усіх країн світу.


Чемпіонат будуть приймати 12 стадіонів, розташованих в 11 містах країни. Керівництво стадіонів вже щосили прагне забезпечити належний рівень проведення грандіозного заходу. Давайте дізнаємося, які міста стануть локаціями найбільш видовищних футбольних баталій, а також проведемо невеликий моніторинг того, наскільки вони готові реалізувати цю почесну завдання.


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?


Як вибиралася країна-господиня?


Спершу зануримося в історію. Ще в 2009 році ФІФА оголосила, що в боротьбі на звання локації чергового Мундіалю будуть приймати участь 9 заявок. В число основних претендентів мітили австралійці, англійці, індонезійці, мексиканці, росіяни, представники США, японці, португальці і іспанці, які подали спільну заявку, а також тандем бельгійців і голландців.


Трохи пізніше представники азіатського, американського регіонів і Австралія вибули з перегонів після заяви ФІФА, що містить інформацію про ротації континентів. На початку 2010 року було оголошено, що в якості країни-господині Чемпіонату світу з футболу на цей раз обрана Росія, яка зуміла отримати більше 50% голосів за результатами проведеного голосування.


Як вибирали міста?


Після отримання радісної звістки почався відбір міст, які можуть стати локаціями для матчів ЧС-2018. Вимоги ФІФА в цьому відношенні вельми суворі. Після довгих дебатів перелік міст став складатися з Москви, Нижнього Новгорода, Санкт-Петербурга, Казані, Сочі, Калінінграда, Ростова-на-Дону, Волгоград, Самара, Саранськ і Єкатеринбурга. Давайте дізнаємося, які підготовчі роботи були проведені на поточний момент, і що ще потрібно привести у відповідність з вимогами організаторів.


Волгоград


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
Проект арени «Перемога» у Волгограді, підготовлений до ЧС 2018

При підготовці до проведення матчів Чемпіонату світу з футболу планують реалізувати 39 серйозних проектів. У їх числі:

зведення критої і опалювальної спортивної арени, здатної вмістити 45 тисяч вболівальників;
облаштування трьох майданчиків для проведення тренувань, базами для яких були обрані Академія фізкультури і спорту, спорткомплекс «Олімпія» і стадіон «Зеніт»;
проведення капітального ремонту лікарні, включаючи облаштування майданчика для вертольотів;
будівництво 11 готелів;
реконструкція старого і будівництво нового дорожнього покриття, яке повинно покрити відстань в 280 кілометрів;
покупка двох сотень автобусів;
проведення робіт по реконструкції міських комунікацій;
проведення робіт з берегоукріплення Волзької набережній;
реконструкція інженерних комунікацій;
проведення робіт з будівництва нової злітно-посадкового полотна і модернізації споруд аеропорту.Попередні розрахунки показали, що для реалізації запланованих заходів місту потрібно мати суму, що дорівнює 17 мільярдів рублів, більшу частину з них (близько 158 мільярдів) дасть бюджет РФ, кожна область візьме на себе 730 мільйонів, а решта будуть інвестувати приватні організації. При цьому за рахунок приватників планують зводити нові готелі. Імовірно, це буде коштувати приблизно 9 мільярдів рублів.


Деякі з запланованих проектів вже готові. Здані в експлуатацію готелі «Hampton by Hilton біла церква Profsoyuznaya» і «Park inn by Radisson», проводяться роботи щодо покращення дорожнього покриття, розширюється автошосе. З весни 201,5 року ведуться будівельні роботи зі зведення нової спортивної арени «Перемога», на яку і підуть кошти, виділені з бюджету РФ.


Єкатеринбург


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
Передбачувані зміни стадіону «Центральний» до ЧС 2018

Це місто буде самій східній локацією ЧС-2018. Ігри пройдуть на модернізованому за вимогами ФІФА стадіоні «Центральний». Всього на фінансування «підготовчих» потреб знадобиться близько 35 млрд руб., більше 60% яких виділить бюджет області, 12% необхідних коштів спрямують з федерального бюджету, місцевого бюджету зможе профінансувати 2% витрат, решта ж буде отримано від приватних інвесторів. Підготовка міста до цього значного події пройде по наміченому плану:

близько півтора мільярдів рублів буде витрачено на будівництво і модернізацію майданчиків для проведення тренувань і матчів;
мільярд рублів витратять на медичні цілі, що передбачають необхідні ремонтні роботи, придбання нового обладнання і реанімаційних машин;
місто збирається побудувати понад 20 нових готелів;
заплановано реконструювати 5 шляхопроводів і побудувати 11 дорожніх розв'язок;
для поліпшення екологічної ситуації зведуть 19 станцій, покликаних забезпечити чисте повітря;
міська влада збирається закупити понад 180 автобусів, 90 трамваїв і майже 30 тролейбусів, а також обладнати зупинки транспорту електронними табло.Сьогодні в Єкатеринбурзі проводять реконструкцію стадіону, обіцяючи, що він стане комфортніше при збереженому історичному фасаді будівлі. Ці роботи повинні бути завершені до травня 2017 року і обійдуться місту в 128 млрд руб. Крім цього, були проведені роботи з реконструкції терміналу міжнародного аеропорту, проте сам термінал і новий паркінг біля нього ще не готові.


Раніше запланований бюджет на реконструкцію спортивних майданчиків для тренувань був скорочений, так що Єкатеринбург буде приймати ігри групового етапу ЧС. Для цього реконструювали стадіон СК «Урал» і почали модернізацію «Калининца» і «Химмаша». В числі важливих проектів, які ще тільки належить реалізувати, потрібно згадати облаштування фан-зони в Цпків ім. Маяковського. Влада також активізують вивчення іноземних мов волонтерами, працівниками call-центрів і таксистами.


Казань


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
Стадіон «Казань Арена» вже збудований і готовий до ЧС 2018

Це місто недарма вважається одним з найспортивніших в Росії. Протягом останніх років тут неодноразово проводилися різноманітні змагання та чемпіонати – від водного спорту до Універсіади. Це багато в чому полегшує підготовку до ЧС-2018 адже в Казані і так готове безліч спортивних об'єктів. Серед основних переваг Казані варто відзначити:

наявність сучасного чотириярусного стадіону «Казань Арена», який може вмістити понад 45 тисяч вболівальників;
наявність величезного числа готелів, в тому числі і мережевих;
хороша транспортна інфраструктура, що включає аеропорт, здатний пропустити до 24 мільйонів пасажирів.Тим не менш, у міста є ще декілька важливих проектів, які потрібно реалізувати до початку чемпіонату. До їх числа відносяться:

будівництво 2 нових спортивних баз для тренувань;
облаштування зони для фанатів на площі біля Палацу одружень;
зведення апарт-готелів для суддівського складу;
проведення модернізаційних робіт в аеропорту у вигляді зведення віп-терміналу для гостей ПП-2018.На жаль, криза змушує влади тугіше затягнути пояси і відмовитися від реалізації проекту спорудження нового вокзалу для обслуговування напрямки Москва–Казань.


Калінінград


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
На будівництво арени в Калінінграді виділили вельми скромну суму

Калінінграду потрібно було провести серйозну підготовку, щоб зуміти досягти рівня інших міст, приймаючих Чемпіонат світу-2018. До числа найбільш необхідних заходів треба віднести:

будівництво нового стадіону на 45 тисяч вболівальників. Спочатку на Жовтневому острові було задумано звести інноваційну арену з розсувних дахом, уклавши контракт з іноземними підрядниками. Тим не менш, від надмірно амбітних планів довелося відмовитися: влада прийшли до висновку, що витратити 850 мільйонів рублів на стадіон буде надмірно дорого. У підсумку вирішили скоротити число посадочних місць на 10 тисяч і відмовитися від розсувних даху, басейнів і додаткових спортивних залів. Тільки в 2015 році були затверджені всі необхідні кошторису і проекти;
зведення трьох нових баз для тренувань і реконструкція «Піонера», «Сельми» і «Локомотива» – стадіонів, які вже є в місті;
збільшення кількості готелів. В цьому напрямку заплановано зведення 20 готелів, однак криза змусила вжити заходів по економії – велика частина з них буде мати не більше ніж 4 зірки;
реконструкція історичного центру міста. Спочатку задумувалися масштабні роботи по поліпшенню виду центральній частині Калінінграда, однак у підсумку прийшли до рішення, що достатньо буде просто оновити фасади будинків;
оновлення технічного складу транспорту;
ремонт доріг;
модернізація аеропорту.На сьогоднішній день місто все так само залишається в числі відстаючих, так що тут заплановано провести всього 4 матчі групового етапу.


Москва


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
Концепція оновленого стадіону «Лужники» до ЧС 2018

Безумовно, з самого початку реалізації плану підготовки міст Росії до ЧС-2018 столиця була на першому місці, адже тут пістійно проводяться спортивні заходи самого високого рівня. Тим не менш, головне місто країни повинен виглядати гідно в очах світової спортивної громадськості, так що і на сьогоднішній день фронт робіт залишається дуже великим. План підготовки столиці до Мундіалю включає наступні пункти:

модернізація стадіону «Лужники», який стане ареною для першого і фінального матчів світового футбольного турніру. Безумовно, «Лужники» вже зараз відповідають найвищим кваліфікаційним вимогам, недарма ще в 2008 році їм було присвоєно статус «елітного» по системі УЄФА. Тим не менш, стадіон вирішили зробити ще краще – інвестиційні вкладення в 350 мільйонів євро дозволять змінити газонне покриття на натуральне, модернізувати вентиляційні системи і збільшити число посадочних місць до 81 тисячі, що дозволить «Лужникам» претендувати на статус кращого європейського спорткомплексу. Ще один основний стадіон столиці, «Спартак», вже готовий вмістити 45 тисяч вболівальників. Обидва стадіони Москви стануть головними локаціями для проведення не тільки матчу-відкриття та фінального футбольної баталії, але й візьмуть 7 ігор групового етапу, два матчі 1/8 фіналу і півфінальну гру;
вся територія Москви буде покрита Wi-Fi. Згідно заявам оргкомітету з підготовки столиці до ЧС-2018 з цього приводу ведуться активні переговори з компаніями-операторами, адже гостям, представникам ЗМІ та місцевим футбольним фанатам знадобиться відмінна зв'язок, щоб швидко передавати величезні масиви відео та фото з місця подій;
велика частина назв вулиць, дороговкази, логістичні таблиці і світлові інформаційні щити у метро отримають дублювання написів англійською мовою. Для підстраховки гостей їм буде запропоновано закачати максимально докладний електронний атлас столиці, який зараз знаходиться в процесі розробки;
не кожен гість ЧС-2018 здатний орендувати номер в дорогих столичних готелях, тому для фанатів облаштовується «футбольна село», здатна надати житло економ-класу» приблизно 15 тисяч уболівальників. Причому це будуть не просто будиночки для проживання, а упорядковане місце неподалік від набережної з зонами для відпочинку, біговими і велодоріжками.Імовірно, проведення всіх заходів щодо підготовки столиці до Мундіалю потребуватимуть інвестицій у розмірі 155 мільярдів рублів, більшу частину з яких витратять на реконструкцію стадіонів та ремонт дорожнього покриття.


Нижній Новгород


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
Концепція стадіону в Нижньому Новгороді до ЧС 2018

Влада повідомляє, що місто готується приймати ЧС-2018 згідно з наміченим планом, який включає такі пункти:

будівництво «Волга-Арени», здатної вмістити 45 тисяч фанатів. Роботи, пов'язані з підготовкою фундаменту, були закінчені ще в 2015 році, минулий рік був витрачений на будівництво ярусних конструкцій і складання металевих опор, що в 2017 році підрядник повинен закінчити укладання покриття, підвести комунікації та впорядкувати територію. Паралельно з цими роботами буде прокладений тунель нової станції метрополітену, яка дозволить добиратися до місця проведення матчів;
впровадження нової системи сортування сміття. Влада міста організували установку спецконтейнеров для відходів різних видів (скло, папір, харчові відходи, пластик). Паралельно з цим проводяться роботи по заварювання існуючих в будинках сміттєпроводів;
у місті є чимало мережевих готелів найвищого рівня, до числа яких відносяться Hilton, Kempinski, Marriott і Park Inn. Спочатку список планували доповнити новими готелями в числі 25 штук. Тим не менш, криза змусила владу переглянути розподіл інвестицій – місто може обійтися існуючими готелями, визначивши відповідні за рівнем комфорту та класу;
оновлення автопарку буде відбуватися шляхом закупівлі чотирьох десятків нових автобусів і збільшення числа складів метро до 29 штук;
будівництво будівлі сучасного митного комплексу.Що стосується вартості заявлених проектів, то місто має отримати для їх реалізації близько 17 млрд руб., більшу частину цієї суми (158 млрд руб.) виділить общефедеральний бюджет, близько 754 мільйонів обіцяють дати обласні влади, інші витрати покриють вкладення приватних інвестицій.


Валову частину витрат доведеться вкласти у будівництво стадіону – ці роботи оцінюються приблизно в 5 мільярдів рублів. Розвиток метрополітену буде коштувати близько 885 мільйонів, модернізація готельного комплексу «потягне» на 637 мільйонів у національній валюті. Місто буде приймати чотири гри групового етапу Мундіалю. Крім того, говорять про можливість проведення 1/8 і 1/4 фінальних футбольних баталій.


Ростов-на-Дону


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
Проект спортивної арени у Ростові-на-Дону

Після того, як був затверджений остаточний список міст, що приймають ігри ЧС-2018 влади Ростова-на-Дону приступили до розробки плану необхідних заходів. Буквально в кінці 201,5 року цей список почав реалізовуватися в розрізі окремих проектів, до числа яких відносяться:

зведення нової спортивної арени, яка зможе вмістити 45 тисяч вболівальників. Арена потребує фінансування в розмірі 193 мільярдів рублів. Після завершення ЧС вона стане локацією для ігор місцевого футбольного клубу «Ростов». Згідно з поточним станом справ, роботи йдуть за графіком – підрядник обіцяє здати стадіон до осені 2017 року. У якості бази для проведення тренувань буде виділено стадіон «Локомотив», який зараз проходить повну модернізацію;
перевірка стану готельної інфраструктури, зведення нових готелів і підвищення комфортності старих. До початку ЧС-2018 номерний фонд складе приблизно 8 тисяч номерів, які вміщатимуть всіх бажаючих повболівати за команди, а також суддівський склад та представників ЗМІ;
будівництво нового аеропорту та логістичного комплексу «Південний», який буде зведений за останнім технічним рішенням. Дане будівництво потребує вкладень у розмірі 37 мільярдів рублів;
реконструкція міської набережної, створення нових парковок, велосипедних доріжок, а також проведення робіт з дублювання міський інформації на англійською мовою.Самара


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
Будівництво Самари Арени супроводжується пістійними скандалами

Це місто найбільше знаходиться на слуху громадськості. На жаль, не з-за відмінних темпів підготовки, а з-за скандалів. Спочатку задуманий проект «Самара Арени» вражав уяву заявленими технічними рішеннями. Перший з подрядившихся забудовників, взявся за проект, який передбачає систему ультрасучасного інфрачервоного обігріву 45 тисяч сидінь, систему обігріву газонного покриття і 12 тисяч VIP-місць в спорткомплексі, який повинен був зайняти 930 Га площі!


Тим не менш, плани валилися один за іншим: спочатку змінили локацію, так як стрілка Волги і Самари знаходилася на значній відстані від міської інфраструктури. Потім став стрімко розростатися закладений бюджет. Компанія-забудовник раз зверталася з проханнями про додаткове фінансування, причому суми зросли з 13 до 182 млрд рублів.


У процесі моніторингу з'ясувалося, що приблизно 40% об'єкта складається з площ комерційного призначення, які мають слабке відношення до функцій тадиона. Влада міста вирішила розірвати контракт з ПСО «Казань», замінивши фірму новим підрядником, якому доведеться вкластися в урізану кошторис. Комісія ФІФА поки не робить різких висновків. Заявлено, що в цілому побачене її задовольняє, проте питання з готовністю Самари прийняти ЧС-2018 залишається відкритим. Крім цього проекту в місті реалізуються:

монтаж нового трамвайного шляху, що з'єднує спортивні об'єкти з будівлею ж/д вокзалу. Роботи з реалізації нового плану пасажироперевезень, проведення ліній електропередач і прокладка полотна оцінюються в цілому в 21 мільярд рублів;
роботи по проведенню модернізації причалів і парку суден, які в результаті забезпечать туристам проведення дозвілля. Згідно з планом градоначальників, над Волгою повинні будуть звести Фрунзенський міст, який дозволить напряму потрапити з Самари в Новокуйбишевськ;
зведення аэротерминала в «Курумоче», який дасть можливість аеропорту пропускати до 40 мільйонів пасажирів на рік.Санкт-Петербург


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
«Зеніт-Арена» в СПБ практично завершена — ведуться внутрішні роботи

Північна Пальміра, як і Москва, належить до категорії міст, що мають цілком гідну базу для проведення ЧС-2018. Місто, який щорічно відвідують сотні тисяч туристів, практично повністю оснащений покажчиками англійською мовою, має готові електронні схеми для приїжджих, характеризується відмінною транспортною та готельною інфраструктурою. Тим не менш, план підготовки до Мундіалю передбачає кілька важливих заходів, до числа яких відносяться:

завершення будівництва «Зеніт-Арени» на Крестовському острові. Даний проект відноситься до категорії досить затяжних – дорогий стадіон будували не один рік, пістійно відсуваючи терміни введення в експлуатацію. ЧС-2018 змусила прискорити темпи зведення спорткомплексу. Тим не менш, без запізнень знову не обійшлося – остаточною датою було названо 27 травня 2016 року, але тільки в кінці грудня було прийнято рішення про введення арени в експлуатацію. Сьогодні навколо неї проводяться роботи з благоустрою, а всередині нарешті приступили до обробки приміщень. Остаточну готовність об'єкта обіцяють продемонструвати на Кубку Конфедерацій на початку червня 2018 року. До цього ж терміну буде готовий пішохідно-автомобільний міст, який з'єднає об'єкт безпосередньо з Яхтової вулицею;
проведення заходів щодо розвитку готельного бізнесу. Велика частина готелів Пітера є досить дорогий, а ось готелів з 2-3 зірками відверто не вистачає. У зв'язку з цим градоначальники прийняли рішення побудувати пару десятків готелів економ класу;
модернізація системи повітряного сполучення в Пулково для того, щоб створити комфортні умови для фанатів, які переміщаються по території Росії. Обидва терміналу з'єднає скляний перехід, щоб вболівальники, які прибувають внутрішніми і міжнародними рейсами, могли вільно переміщатися між ними;
у рамках покращення транспортної інфраструктури від аеропорту до міста планується пустити аероекспрес.В результаті загальна сума інвестицій, необхідна для проведення всіх підготовчих заходів, оцінюється приблизно в 95 мільярдів рублів, причому близько половини з них «з'їсть» будівництво «Зеніт-Арени».


Саранськ


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
Саранський стадіон почав будуватися ще в 2011 році і практично готовий

З усього списку міст Саранськ є найменшим, що породжує значну кількість проблем. Місто, який точно не можна назвати туристичною Меккою Росії, характеризується недостатньо розвиненою транспортною та готельною інфраструктурою, що вимагає серйозних фінансових вливань. Головні заходи підготовки до ЧС-2018 полягають у наступному:

поліпшення ситуації з повітряним сполученням. Вимоги ФІФА говорять про те, що аеропорт міста, що приймає матчі Мундіалю, повинен мати пропускну здатність у розмірі 1365 осіб на годину, а повітряні ворота Саранська могли забезпечити прохід лише 275 пасажирам. Тим не менш, новий будинок будувати в місті недоцільно, тому на час проведення ЧС тут просто додадуть ще один тимчасовий термінал, який буде демонтовано по закінченню цієї спортивної події;
закінчення робіт зі зведення стадіону. Саранская арена почала зводитися ще до того, як стало відомо про проведення в Росії головного світового футбольного змагання. Роботи з будівництва стадіону велися в дуже помірному темпі, а деякий час взагалі були заморожені. З початком підготовки до ЧС будівництво пішло швидкими темпами – сьогодні проект практично готовий, залишилося доповнити арену автостоянками, торговими майданчиками і новими готелями. Крім того, додатково зводяться дві бази для проведення тренувань;
поліпшення стану готельної інфраструктури, для чого керівництво Саранська уклало договір з британською фірмою Snoozebox, яка піставить в місті пересувні готелі. Будівництво нового номерного фонду місту зовсім не вигідно, так як після закінчення періоду проведення матчів вони точно будуть стояти порожніми. Розбірні модульні готелі можуть складатися з тисячі номерів, включати бар і ресторан з екранами для телетрансляцій;
реконструкція дорожнього полотна та створення зеленої зони у вигляді ландшафтного парку.Сочі


Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
На стадіоні «Фішт» в Сочі ведеться реконструкція

Сочі може сміливо претендувати на звання унікального міста у списку тих, хто готується приймати ігри Мундіалю. Тільки в ньому повністю готові всі об'єкти туристичної та спортивної інфраструктури, так що сума інвестицій, у порівнянні з іншими локаціями, більш ніж скромна – потрібно близько 23 мільярдів рублів. У місті будуть проходити чотири матчі групового етапу ЧС-2018 а також дві гри 1/8 і 1/4 фінальної частини мундіалю.


Звичайно, деякі роботи щодо поліпшення існуючих об'єктів все ж плануються. Так, наприклад, буде проведена реконструкція арени «Фішт», яка була зведена до Олімпійських ігор-2014. Спортивна споруда тоді не замислювався в якості футбольного стадіону, тому потрібно провести невелику модернізацію, яка дозволить розмістити ще 5 тисяч глядачів на додаток до існуючих 40 тисяч місць.


Для тренувань команд Мундіалю готуються три майданчики, в тому числі ведеться реконструкція ФБГУ «Південь-Спорт», який має два сучасних поля і власний готельний комплекс. Влада міста має намір також поліпшити якість дорожнього покриття і провести ревізію пансіонатів і готелів, щоб підготуватися до приїзду гостей. Сочі також стане головною локацією фестивалю для фанатів – це захід буде організовано на базі Олімпійського парку і збере до 30 тисяч вболівальників з усіх куточків світу.

загрузка...
Міста чемпіонату світу з футболу 2018: список. Де пройде ЧС 2018?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають