• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Об'єднання Молдови і Румунії в 2018 році?

Молдова може стати частиною Румунії вже до початку 2018 року! Прихильники об'єднання вважають, що це — єдиний спосіб запобігти фінансовий крах країни і приєднатися до Євросоюзу. 2018 рік вибрано не випадково: 27 березня виповниться сто років з дня об'єднання Бессарабії (історична назва Молдові і Румунії після Першої світової війни.


Об'єднання Молдови і Румунії в 2018 році?


Передумови до об'єднання


Демонстрації уніоністів (прихильників єдності з Румунією) проходили в Молдавії з дня проголошення незалежності. Правда, мітинги збирали сотню або дві активістів і не привертали особливої уваги громадськості. У 2009 році політики проєвропейського спрямування прийшли до влади, і до зборів приєдналися тисячі учасників. Найбільш масштабні мітинги відбулися навесні 2016 року в честь 98-ї річниці Об'єднання. Демонстрація в молдовській столиці зібрала 50 тисяч уніоністів.


Якщо раніше подібні виступи викликали критику влади, то цього разу перші особи країни проявили толерантність, не намагаючись заборонити громадянам висловлювати свою думку. У той же день лідери уніоністів провели «Сфатул Цэрий – 2» («Рада країни – 2»). Таку ж назву носило відомство Молдавської народної республіки, яка прийняла рішення про єдність з Румунією. «Сфатул Цэрий – 2» затвердив Дорожню карту возз'єднання двох держав.


Вона передбачає вступ Молдови до Євросоюзу і НАТО, об'єднання парламенту та державних органів, 20% квоту для молдавських політиків в єдиному парламенті. Також відбудеться обмін населенням з Придністров'ям і рівняння заробітної плати за румунським стандартам. У «Сфатул Цэрий – 2» увійшли відомі громадяни Молдови.


Об'єднання Молдови і Румунії в 2018 році?
Молдова може знову стати частиною Румунії вже в 2018 році

У їх числі — державний діяч Олександра Мошану, письменник Микола Дабіжа, кінематографіст Іон Унгуряну, лідер екологічного руху Аліку Реницэ і багато інших. У парламенті уніоністів представляють Ліберальна і Ліберально-демократична партія. Політики навіть запропонували зробити 27 березня державним святом.


Хто і що заважає об'єднанню?


У доленосного для країни рішення є сотні тисяч недоброзичливців. Проти союзу висловлюються соціалісти і «Наша партія», яка орієнтується на Росію. Її голова Ренато Вусатий вимагає покарати учасників унионистских мітингів і створити Комітет із захисту державності. 31 березня 2016 року, через кілька днів після протестів, парламент Молдови прийняв Декларацію про недоторканність суверенітету держави.


Запропонований комуністами документ проголосив нейтралітет, єдність і неподільність країни. Декларація закликає міжнародні організації сприяти незалежності Молдови. Об'єднання з Румунією також не вітають болгари і гагаузи, що населяють південну Молдови й Придністров'я. Опір можуть чинити і півмільйона українців, які живуть на півночі країни. Це друга за чисельністю національність в державі.


Трохи статистики


Об'єднання Молдови і Румунії в 2018 році?
Румуни, на відміну від молдаван, активно голосують за об'єднання двох країн

Про настрої в Молдові і Румунії свідчать результати опитувань. У 2006 році за об'єднання держав виступали 10-15% молдаван, через десятиліття – більше 20%. Румунам ідея подобається більше. За дослідженнями компанії INSCOP Research, 67.9% жителів країни підтримують союз з Молдовою та отримання її жителями румунського громадянства. Велика частина населення Румунії вважає, що їх держава робить все для вступу Молдови до Євросоюзу.


Майбутнє Молдови


30 жовтня в Молдові пройдуть президентські вибори, які багато в чому визначать зовнішню політику країни. Вперше за 20 років в країні пройде всенародне голосування. Протистояння йде між соціалістом Ігорем Додоном, демократом Маріаном Лупу, а також правими опозиціонерами Андрієм Настазе і Майєю Санду.


Рейтинги ліберала Міхая Гімпу, який підтримує негайне об'єднання з Румунією і скасування президентської посади, невисокі – близько 4%. Це говорить про те, що молдавани не готові принести незалежність в жертву європейської інтеграції.


Ціна питання


Об'єднання Молдови і Румунії в 2018 році?
Орієнтовно, об'єднання з Молдовою буде коштувати Румунії 20 млрд євро

Кілька років тому лідери уніоністів твердили, що об'єднання обійдеться Румунії в 20 млрд євро. Тим не менш, в Дорожній карті вказані інші цифри. Кожен рік румуни будуть виплачувати по 85 млрд, і так двадцять років. Крім того, країна має спрямовувати 1/6 міжнародної допомоги на розвиток колишньої Молдови. Дорожня карта передбачає й інші пільги для жителів Бессарабії, які вдарять по румунської скарбниці.


Історичний екскурс


Погляди уніоністів засновані на єдності румунського і молдавського народів, яке перервало вторгнення радянських військ під час Другої світової війни. Нагадаємо, що у 1918-1940 роках Бессарабія входила до складу Румунії, потім – в СРСР, а в 1991 році здобула незалежність. Ліберали вважають, що тоді союзу двох країн завадило радянський світогляд молдаван.


Об'єднання Молдови і Румунії – ймовірна, але не єдино можлива перспектива. Сьогодні тільки п'ята частина молдаван підтримує такий шлях в ЄС. Майбутнє країни багато в чому залежить від результатів президентських виборів і рішень нової влади. Якщо уряд розгляне союз з Румунією на державному рівні, то жителі Молдови сподіваються, що це станеться в ході референдуму, а не за рішенням парламенту.

загрузка...
Об'єднання Молдови і Румунії в 2018 році?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають