• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Економічний прогноз на 2018 рік для України та інших країн: рівень інфляції, ВВП

Не секрет, що перед настанням року провідні аналітики роблять прогнози головних економічних подій. В останні десятиліття світовий ринок розвивається нестабільно, а передбачення збуваються всі рідше. Тим не менш, висловлювання авторитетних фінансистів планети варті уваги. Більшість аналітиків вважають, що темпи світового економічного розвитку спадають. Якими ж будуть наслідки для країн світу?


Прогнози для США і світу


Стан світової економіки відбивається в першу чергу на США. В останні роки ВВП країни залишається позитивним, але зростає повільніше, ніж раніше. За прогнозами Єврокомісії, показник складе 19% в 2018 році. Це пов'язано з непередбачуваною політикою нового президента США. Вартість долара продовжить знижуватися, а його головні конкуренти – євро та ієна – посилять позиції.


Економічний прогноз на 2018 рік для України та інших країн: рівень інфляції, ВВП
Ймовірно, позиції американської валюти в 2018 році сильно послабляться

Становище США дає можливості для економіки країн, що розвиваються. Передбачається, що в 2018 році Китай обжене Штати за масштабами виробництва товарів і послуг. КНР залишить позаду Європу, помітно відсталу від лідерів перегонів, а також Індію, яка розвивається надто повільно. За прогнозами Світового банку, ВВП більшості країн Європи буде позитивним.


Прогнози для економіки Росії


Більшість фахівців впевнені, що Росія піступово виходить з кризи. Мінекономрозвитку припускає, що в наступні три роки економіка країни буде рости повільніше, ніж планувалося. У новій редакції прогнозу відомство знизило передбачуваний прогнозований рівень ВВП з 17 до 09%. Відомство вносить правки в документ вже не перший раз.


Крім того, міністерство розробило три версії прогнозу, засновані на різній вартості нафти. Згідно з «базового» варіанту, барель нафти коштуватиме 52 долара, ціна умовної одиниці складе 687 рублів. Інфляція утримається на рівні 4% протягом 2017-2019 років. Втім, оптимістичні цифри викликають недовіру у багатьох фінансистів.


Економічний прогноз на 2018 рік для України та інших країн: рівень інфляції, ВВП
Стан російської економіки пояснюється коливанням цін на нафту

Прогнози Вищої школи економіки


Представники ВШЕ впевнені, що економічний занепад в Росії завершиться не раніше, ніж в 2020 році. 2018 рік ознаменується другою хвилею кризи. Експерти представили два варіанти розвитку подій. Якщо слідувати першій, нафта буде оцінюватися в 35 доларів за барель до кінця десятиліття, а ВВП зменшиться 81% до 2019 року. Згідно з другим варіантом, ціна нафти складе 50 доларів, а ВВП скоротиться на 56%. Нова хвиля економічного спаду почнеться в 2018 році і триватиме в наступні 12 місяців.


Економіка країни залишиться в кризовому стані. Зменшиться кількість іноземних вкладів в російські підприємства. Реальні доходи «бюджетника» знизяться майже на чверть, середньостатистичного росіянина – на 6%. Підніметься рівень безробіття. Якість соціальних сервісів (освіта, медицина) зменшиться, за багато безкоштовні послуги доведеться платити. Загостриться невдоволення росіян діями влади.


Прогнози фахівців РАНХиГС


Експерти Російської академії народного господарства і державного управління (РАНХиГС) вважають, що економічний занепад держави досяг критичної точки в середині 2016 року. Потім економіка буде розвиватися за рахунок збільшення цін на нафту і уповільнення інфляції. Це суперечить заявам Володимира Путіна про те, що пік кризи припав на 2015 рік.


Економічний прогноз на 2018 рік для України та інших країн: рівень інфляції, ВВП
Згідно з оптимістичним прогнозом, долар в 2018 році буде коштувати 572 р.

Підприємства не ризикнуть вкладати в розширення виробництва. Вони задіють сили, які до цього використовувалися лише частково, і збільшать робочі години співробітників. Доходи росіян піднімуться, але в перший час вони утримаються від великих покупок. Рівні інфляції і споживання не зроблять різкого стрибка вгору. За прогнозами (РАНХиГС), російська економіка перейде до стабільного зростання лише в 2018 році. Академія продумала два варіанти розвитку подій. Який з них здійсниться, залежить від вартості нафти.

Реалістичний варіант: в 2016-2018 роках нафту виробництва Urals буде коштувати 40 доларів за барель. До 2018 року зростання економіки складе 14%, а умовна одиниця буде рівноцінна 634 рублям.
Оптимістичний варіант: до 2018 року вартість нафти складе 60 доларів, економіка зросте на 19%, а долар впаде до 572 рублів. Згідно з обома сценаріями, інфляція піступово зменшиться.Аналітики сходяться на думці, що економічне становище Росії визначає політика. Майбутнє країни залежить від результатів президентських виборів , які пройдуть у вересні, а також відносин з США, Китаєм, Туреччиною та іншими державами. Аналітики припускають, що економіка перейде на військові рейки, що помітно вдарить по доходах росіян.


Прогнози для економіки України


Економічні показники говорять про те, що країна відновлюється після кризи 201,5 року. За планом Кабінету міністрів, в 2018 році економіка країни зросте на 4%. Позитивна тенденція збережеться в найближчому майбутньому. Інфляція скоротиться до 55%, дефіцит бюджету – до 25%, держборг – до 639%. World Bank називає схожі цифри: ВВП – 3%, інфляція – 5%.


Економічний прогноз на 2018 рік для України та інших країн: рівень інфляції, ВВП
Можливо, в Україні нарешті купируют економічна криза 201,5 року

Міжнародний валютний фонд передбачає менш райдужне майбутнє. Представники відомства вважають, що ВВП буде піступово рости і в 2018 році досягне 3%. Інфляція складе 65%, держборг зменшиться до 859%. На думку фахівців Standard & poor's Ratings Services, інфляція досягне 9%, що значно менше показників за 2016 і 2017 роки (20% і 14%).


Українську економіку на сьогоднішній день визначає ряд внутрішніх факторів: політична ситуація (в тому числі затримка реформ), положення на Донбасі, а також ризик катаклізмів техногенного характеру. Що стосується зовнішніх обставин, то головну роль відіграє політика США по відношенню до країни, положення на ринку сільськогосподарської продукції і ситуація в країнах Сходу. Криза в Китаї здатний відбитися на Україні.

загрузка...
Економічний прогноз на 2018 рік для України та інших країн: рівень інфляції, ВВП
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають