• 17:05 – 2018 рік Жовтої Собаки 
  • 14:40 – Листівки до Нового року 2018 своїми руками. Які є ідеї 
  • 14:12 – Як швидко і просто зшити плаття на Новий рік 2018 своїми руками 
  • 14:05 – Новорічні пісні 2018: слухати безкоштовно онлайн нові і старі хіти для дітей і дорослих 

Гран-прі Франції 2018: Формула 1 на трасі Поль Рікар, останні новини

Не так давно в Парижі в штаб-квартирі автоклубу Франції пройшла прес-конференція, на якій відбувалося обговорення можливості повернення Гран-прі Франції в 2018 році . Зустріч закінчилася з наступним результатом: гонки Формула 1 відбудеться на трасі Поль-Рікар в 2018 році.
В процесі конференції Крістіан Естрозі (глава верховної ради «Прованс-Альпи-Лазурний берег») сказав:
«Я підтверджую, що Гран Прі Франція з'явиться у Формулі 1 в середині 2018 року, і пройде воно на «Поль-Рікар». Я і всі ті, хто займався цим проектом, відчуваємо велику гордість за цю можна сказати велику перемогу».
Також він висловив подяку Еріка Бульє (головного гоночного керівника McLaren), який зіграв головну роль на зустрічі з Берні Екклстоуном, і Сиріла Абитебула (один з перших осіб RenaultSportF1) за сприяння в реалізації цього проекту в 2018 році .
Слід сказати, що Крістіан Естрозі має пряме відношення до спорту . Раніше він займався мотоспортом на професійному рівні. Найзначніша його досягнення – четверте місце на французькому етапі світової першості з кільцевих гонок в категорії 500 куб. см.

На прес-конференції також перебували Жером Столл (глава Renault Sport F1), колишні автогонщики Формули 1: Яник Дальма, Патрік Тамбе, Жак Лаффит, а також П'єр Гасли (чинний переможець серії GP2).
Бульє виступив з наступним зверненням у справі за появи чергового французького етапу змагання:
«Я дуже радий цьому, адже відбулося таке велике подія, як відродження Гран Прі! Так як я француз, я максимально посприяв проекту, який реалізується під чітким керівництвом Крістіана Естрозі. На даний момент я проживаю у Великобританії, моя посада гоночний директор команди Formula 1 звідси у нас і утворилася особлива взаємозв'язок з Берні Екклстоуном. Завдяки мені ці переговори відбулися, і наша можна сказати мрія повести цю гонку була розглянута та правильно сприйнята».
Підписаний 30112015 п'ятирічний контракт, за попередніми підрахунками, поповнить економіку регіону на суму 65000000 євро. На проведення даного заходу буде потрібно близько 30000000 євро, уряд виділить субсидії, на суму 14000000 євро. Автодром здатний вмістити на своїх трибунах 40000 глядачів. Також присутній область вільного розміщення на 20000 чоловік.

Конфігурація траси

Керівний склад французького автодрому поділився інформацією, що всім вимогам першої категорії FIA відповідає єдина конфігурація траси – протяжністю в 5842 км з шиканою на прямий «Містраль». Згідно з таким рішенням, гонщикам більше не доведеться долати правий віраж під назвою «Синь» на найвищих швидкостях.

Таке рішення викликало величезне невдоволення з боку вболівальників, однак Стефан Клер (президент «Поль Риара») повністю впевнений в тому, що присутність шикани в конфігурації траси виправдано.
«Існують різні варіанти для здійснення першого повороту. Я і всі організатори цього заходу вважають, що з точки зору видовищності шикана –це найкращий варіант, — висловився Стефан Клер. – Використовувати всю пряму буде безглуздо, так як гоночні боліди досягнуть своїх пікових швидкостей буквально за кілька секунд. Шикана надасть гонщикам додаткову можливість для випередження один одного і порадує глядачів ефектним гальмуванням – це дуже видовищно».

Нові системи «Поль Рікар» в 2018

Французька траса має свої фішки. Одна з них – система, що імітує дощ або по-іншому система штучного поливу траси, яка дозволяє тестувати дощові шини у будь-яких умовах.
На початку 2016 року на цьому автодромі проводилися випробування гуми для дощової погоди Pirelli, тестами займалися команди Формула-1.

Після того, як контракт на відродження французького Гран Прі був укладений, відразу з'явилися чутки і всілякі жарти, що організатори заходу будуть затоплювати автодром прямо в процесі випробування для підвищення видовищності. Але Стефан Клер (директор траси) розвіяв усі безглузді аргументи в одну мить:
«Не потрібно фантазувати, — заявив Клер. – Активність цієї системи блокується, коли на автодромі присутні машини. Після того, як вона буде включена, потрібно близько 25 хвилин, щоб вода по трасі розподілилася рівномірно. Штучний полив просто не призначений для гонок».
У Формулі-1 цього сезону відбулося розділення думок з приводу місця організації передсезонних випробувань на початку 2017 року. Топові команди, включаючи Pirelli, хотіли провести тести в Бахрейні. Але в результаті команди пришив до висновку, що випробування слід проводити там, де температура дорожнього полотна може бути низькою – в Барселоні.
Представництво французького автодрому хотіло прийняти у себе випробування Формули 1. Клер повідав про плани з впровадження ще одного технічного нововведення в інфраструктуру автодрому. З його слів стало відомо, що зовсім скоро в трасу буде впроваджена система підігріву. У підсумку, «Поль-Рікар» може виявитися головним випробувальним полігоном Формули 1 і Pirelli, так як здатний надати для тестів будь-яку температуру дорожнього полотна.

Також Клер зазначив, що він разом з організаторами буде боротися до останнього за право проведення передсезонних випробувань, а інфраструктура автодрому неодмінно допоможе їм у цій нелегкій справі. Система підігріву – ідеальний варіант для тестів гуми. Як раз саме цієї фішки так нахапає іншим полігонів Європи в зимовий період для організації тестових випробувань.
«Системою підігріву можна буде користуватися постійно, але перш за все, вона стане незамінною в зимовий сезондля збільшення температури полотна до необхідного рівня. Використанням підігріву в літній сезон – не доцільно», — пояснив Клер.
Останнім Гран Прі Франції проходило на Трасі Маньї-Курей в 2008 році. Траса Поль-Рікар прийняла у себе 14 раундів Формули 1 починаючи з 1971 по 1990 роки. Цікаво, що траса в Ле-Кастелле входить в сімейний фонд Берні Екклстоуна, але цей чоловік не бере участь в організації цього спортивного заходу, тому автодром буде орендуватися.

Відео

загрузка...
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають