• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Україна і безвізовий режим з ЄС в 2018 році: скасування віз, останні новини

В даний час в Україні всі, кому не лінь, обговорюють питання безвізового режиму з Європою. Ще на початку минулого року всім здавалося, що для української столиці не залишилося ніяких перешкод, щоб отримати жаданий безвізовий режим з ЄС. Київ розраховував, що ця довгоочікувана подія відбудеться, саме крайнє, в кінці 201,5 року.
Але ось і 2016 рік підходить до свого завершення, а якоїсь визначеності і навіть натяку на ясність поки що немає.
Ще в листопаді кожного, хто цікавиться даною темою, стало зрозуміло, що до кінця 2016 року, в перших числах 2017 року жадана дата призначено не буде. Хоча Київ сподівається на січень, в надії, що Брюссель, все ж, дасть свою офіційну згоду на якийсь із днів першого місяця 2017 року. А, бути може, це відбудеться лише в 2018 році ? І чи відбудеться взагалі?
Що говорити, не тільки українці, але і весь світ завмер в очікуванні: чим закінчиться тривала і вона вимотує метушня під неофіційною назвою « Україна і безвізовий режим з ЄС ».
В 2018 році, на думку багатьох незалежних експертів, у країни більше шансів отримати такий привілей, у порівнянні з тим же 2017 роком. І на те є ряд причин. Про основні причини та багато іншого ви дізнаєтеся з нашої статті.

Безвиз Україна — Євросоюз: не зрослося


Україна і безвізовий режим з ЄС в 2018 році: скасування віз, останні новини


У жовтні цього року президент України Петро Порошенко урочисто оголосив, що 23 жовтня він підпише «дорогоцінну» папір:
«Я впевнений, що документи про надання Україні безвізового режиму повністю будуть підписані та ратифіковані Європарламентом. Можу навіть сказати, до якої дати. Це відбудеться до 24 листопада. Чому? Тому що 24 листопада буде саміт Україна – ЄС, і ми домовилися, що до цієї дати документи будуть готові».
Але всі домовленості, як, втім, і плани президента звалилися. Вже два довгих роки ніяк не «зійдуться мости» між Україною та Європейським союзом.
Нагадаємо, незадовго до саміту Україна – ЄС, а, якщо бути точніше, 26 вересня 2016 року, профільний комітет Європарламенту прийняв бік України і підтримав ідею надання країні безвізового режиму з Євросоюзом.
Президент Європарламенту Мартін Шульц демонстрував впевненість у тому, що звільнення від віз допоможе залучити нові іноземні інвестиції, не кажучи вже про колосальні можливості економічного зростання для самої України. Однак президент Європарламенту не забув підкреслити, що «частина роботи повинна виконати Україна».

Чергове перенесення рішення


Україна і безвізовий режим з ЄС в 2018 році: скасування віз, останні новини

Незважаючи на те, що в ЄС вже давно ведуться розмови про введення безвізового режиму для України, єдності в цьому питанні члени союзу поки що не досягли.
Вісімнадцятий саміт, що відбувся не так давно в Брюсселі, був, швидше, показним для Євросоюзу, адже точну дату розгляду механізму припинення безвиза так і не призначили. Мартін Шульц зазначив, що в Європейській Раді є дещо які відмовки в декількох країн (ми знаємо про Франції, Німеччини, Угорщини, Італії, Греції і Бельгії). Дана обставина повністю блокує отримання Україною, як, втім, і Грузією безвиза.
На сайті Європарламенту з'явилася нова інформація, яка говорить про те, що розгляд механізму припинення безвізового режиму вже винесено на порядок денний орієнтовно на 12-18 грудня 2016 року. Майбутнього голосування обов'язково буде передувати обговорення в Європарламенті. За попередніми даними, дискусія призначена на 14 грудня.
Не можна випускати з уваги і той факт, що в запропонованому проекті чітко говориться про наступне важливу обставину – Європарламент відновить всі візові вимоги для України в таких випадках:

 • якщо офіційно буде відзначений відчутне зростання нелегальної міграції і/або подачі нічим не обґрунтованих заявок на надання притулку;

 • якщо виникне загроза внутрішньої або громадської безпеки країн Євросоюзу;

 • у разі порушення у співпраці з питання реадмісії і т. п.


 • Цілком можливо, що рішення у процесі обговорення механізму призупинення безвиза знову буде перенесено, як це траплялося вже не раз.

  Стримуючі моменти


  Україна і безвізовий режим з ЄС в 2018 році: скасування віз, останні новини

  [ads_middle_center2]
  За деякою інформацією, в дискусіях щодо рішення про безвізовий режим, найбільше «чути» Францію. Країна явно хоче дотягнути кінцеве прийняття рішення до закінчення другого туру виборів президента Франції, які пройдуть у 2017 році 7 травня.
  Проте хто дасть гарантію, що слідом за країною-любителькою жаб'ячого шашлику позитивне рішення вже наболілого питання не заблокує і Німеччина? Адже у вересні там теж очікуються вибори.
  В даний час Україна, як, утім, і Грузія, просто знаходяться в заручниках у політичної системи. Саме політичні обставини не дають Україні повністю оговтатися від виконання всіх вимог ЄС, відповідно до плану дій запровадження безвиза. Та ще й візову лібералізацію ніяк не схвалять!
  Тут же, Брюссель, на увазі надзвичайно гострого міграційного кризи, явно бажає убезпечити себе від навали незліченної кількості мігрантів, не кажучи вже про можливі терористичні загрози, у зв'язку з чим і розробляє механізм призупинення безвиза.
  До речі, закон був готовий ще навесні 2016 року, однак його ніяк не візьмуть з-за політичних протистоянь Європейського парламенту і Ради Європейського союзу за це саме право застосування механізму призупинення безвізового режиму.
  Україна і безвізовий режим з ЄС в 2018 році: скасування віз, останні новини

  Незважаючи на всі труднощі, які виникають перипетії, президент України з надією дивиться в майбутнє. Порошенко впевнений, що рішення буде прийнято ще до кінця цього року:
  «Це був перший саміт, де не Україні задавали питання, а Україна ставила питання, коли Євросоюз виконає взяті на себе зобов'язання. Ми зробили все, і я дуже щасливий сьогодні почути прогноз Туска, він оптимістично налаштований на те, що межинституциональние консультації між Радою ЄС та Європарламентом повинні закінчитися до кінця цього року».
  На прес-конференції, яка пройшла відразу після саміту Україна – ЄС, Дональд Туск зазначив, що зараз справа виключно за Євросоюзом – Україна зуміла виконати всі піставлені їй умови, а це 144 пункту плану візової лібералізації.
  У даний момент терміни відкриття для країни безвізового режиму цілком і повністю залежать тільки від того, коли ж Рада ЄС і Європарламент домовляться про механізм припинення безвізового режиму. І коли це станеться – достеменно не знає ніхто, але будемо чекати позитивних новин в 2018 році !

  Відео новину  загрузка...
  Україна і безвізовий режим з ЄС в 2018 році: скасування віз, останні новини
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають