• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Грип 2018 | Який очікується епідемія, лікування і вакцинація новим препаратом

Грип – це гостре вірусне захворювання, епідемія якого традиційно припадає на зимові місяці. Воно дуже заразна, тому може в короткі терміни вражати велика кількість людей, переростаючи в пандемію.
Згідно з дослідженнями, щорічно від грипу у світі помирає від 250 тис. до 500 тис. чоловік. Тим не менше, у нашій країні цю хворобу часто сприймають, як не дуже серйозну і переносять її «на ногах», нехтуючи необхідним лікуванням.
Зменшити масштаби негативних наслідків від даного захворювання здатна вакцинація, яка допомагає підсилити природний захист організму проти вірусів.
Японські вчені заявили, що грип 2018 може бути переможений, оскільки вони розробили універсальну вакцину, нищить вірус за 24 години. Перевага цього препарату в тому, що він впливає на різні штами грипу, тому з його появою відпаде необхідність в щорічному створення нових вакцин.

Новий препарат проти грипу


Звичайні вакцини проти грипу щорічно розробляють на основі останніх штамів хвороби. Такі препарати розпізнають вірус по білковій оболонці і блокують його, що дозволяє організму захиститися від захворювання.
Але проблема в тому, що віруси пістійно мутують, внаслідок чого їх білкова оболонка змінює свою структуру і раніше ефективні вакцини стають марними. Саме з-за цього кожен рік з'являються нові засоби проти грипу.
Грип 2018 | Який очікується епідемія, лікування і вакцинація новим препаратом


Японські вчені врахували цей момент і щоб удосконалити препарат, вирішили поміняти принцип його дії. Нова вакцина розпізнає вірус не по оболонці, а за специфічних білків, які містяться всередині його і не змінюються навіть після мутації.
Препарат блокує ферменти, які потрібні для розмноження вірусу і зупиняє поширення хвороби в організмі. Завдяки цьому збудник захворювання гине всього за день: для порівняння, зараз мінімальний період лікування грипу становить 5-7 днів.
Вакцина вже пройшла ряд клінічних випробувань, після яких була визнана безпечною для організму людини. Зараз її продовжують відчувати, щоб усунути будь-які недоліки і звести до мінімуму можливі подібні ефекти. Передбачається, що на ринку вакцина з'явиться в 2018 році, що дозволить в короткі терміни знизити рівень захворюваності на грип у світі.
Крім вакцини, вчені створюють проти грипу та спеціальний назальний спрей, який призначений для дітей у віці від 2 до 3 років, які дуже схильні до захворювання, але не можуть приймати «дорослі» препарати. У подальшому планується розробити спрей, який захистить від хвороби особи до 16 років.

Грип в Україні


Грип 2018 | Який очікується епідемія, лікування і вакцинація новим препаратом

Для нашої країни поява високоефективної вакцини від грипу – це дуже хороша новина . Згідно зі статистикою, щорічно ця хвороба вражає близько 8 млн осіб, а під час епідемії нею хворіють до 20 % усього дорослого населення і до 60 % людей старшого віку.
Особливо небезпечний грип для маленьких дітей, вагітних жінок, громадян, які страждають хворобами дихальної і серцево-судинної системи. Саме ця хвороба займає лідируючі позиції серед причин смертності від інфекційних захворювань.
Вперше про грип, як про дійсно серйозною і небезпечною хвороби всі заговорили в 2009 році, коли в багатьох країнах, у тому числі в РФ, була епідемія вірусу а (Н1N1), або як його називають, «свинячого» грипу. Саме тоді від ускладнень помирало велика кількість людей, що змусило лікарів і простих людей переглянути своє ставлення до цього захворювання.
За статистикою Моз, в сезон 2009-2010-го грип забрав життя 622 осіб. Після цього в країні стали активно пропагувати вакцинацію і більш серйозне ставлення до лікування грипу, що допомогло скоротити в найближчі роки смертність: у сезоні 2014-го було зафіксовано 477 смерті, а 2015-2016 року (за попередніми даними) – 309.
При цьому багато експертів вказують, що реальної статистики смертності від грипу в країні немає, адже дуже часто лікарі в лікарнях вказують як причину летального результату не грип, а іншу хворобу, наприклад, пневмонію. Крім того, існує думка, що багато смерті від вірусу просто не фіксують. Таким чином, офіційна статистика може разюче відрізнятися від реальних показників.
Грип 2018 | Який очікується епідемія, лікування і вакцинація новим препаратом


Високий рівень захворюваності та смертності лікарі частково пояснюють легковажним ставленням людей до хвороб: багато громадяни не звертаються в лікарні, займаючись самолікуванням і відвідуючи роботу в звичайному режимі, в результаті чого доводять захворювання до гострої форми і заражають оточуючих.
Свою лепту вносить і низька ефективність багатьох вакцин: діючи всього від декількох штамів грипу, вони не можуть повністю захистити організм від захворювання. Крім того, на ринку часто з'являються підроблені вакцини, які в кращому випадку просто не впливають на грип ніякої дії, а в гіршому – шкодять здоров'ю.
Випуск універсальної вакцини в 2018 році повинен допомогти «переломити» ситуацію в кращу сторону і в рази уповільнити поширення грипу, причому всіх штамів одразу.

Вакцинація в Україні


Завдяки зусиллям уряду, щорічно в нашій країні вакцинується все більше громадян, але цього все одно недостатньо, щоб зупинити епідемію. Негативно впливає на чисельність щеплених людей і досить активна кампанія проти вакцинації.
Противники щеплень називають лікарські препарати шкідливими, такими, що призводять до ускладнень і смертей, а також вказують на те, що щеплення – це просто ще один спосіб, за допомогою якого фармацевтичні компанії заробляють на простих громадянах. Цю думку підтримує великий відсоток населення, що відчутно уповільнює процес вакцинації.
Грип 2018 | Який очікується епідемія, лікування і вакцинація новим препаратом

Погіршує ситуацію і економічна криза в країні, адже з падінням рівня реальних доходів громадяни почали економити практично на всьому, в тому числі, на ліках.
Сьогодні багато людей просто не можуть дозволити собі якісні ліки від грипу або ефективну імпортну вакцину. Більш того, побоюючись втратити роботу після виходу на лікарняний, все більше росіян не звертаються за медичною допомогою у разі захворювання грипом і не отримують потрібного лікування.
Поки невідомо, чи надійде в продаж універсальна вакцина проти грипу в 2018 році, і тим більше, скільки вона буде коштувати. Цілком може виявитися, що держава не зможе безкоштовно пістачати препарат у лікарні, а за звичайною ціною він буде не по кишені більшості громадян.
Як би там не було, поява універсальної вакцини проти грипу – це важливий прорив у медицині і дуже хороша новина для всіх, хто хоч раз відчував на собі всі «принади» цієї хвороби. Поки достовірно невідомо, коли конкретно її випустять у продаж і можна буде її «дістати» в нашій країні, але в будь-якому випадку 2018 рік обіцяє бути роком перемоги над грипом.
Ну а поки нам залишається займатися профілактикою цієї недуги, а лікарям підвищувати кваліфікацію щоб вчасно його діагностувати і призначати правильне лікування.
загрузка...
Грип 2018 | Який очікується епідемія, лікування і вакцинація новим препаратом
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають