• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Вихід Великобританії з ЄС в 2018 році: останні новини, причини і наслідки Brexit

З останніх новин, Великобританія остаточно покине Євросоюз у жовтні 2018 року. Якщо точніше, то в 2018 році всі сторони досягнуть відповідної угоди, плюс, має пройти ще 5-6 місяців для ратифікації.
Сам вихід Великобританії з ЄС в 2018 році (так званий Brexit) дуже складний процес, і з юридичної точки зору, і з політичної, тому точно сказати, коли саме він завершиться, не береться ніхто. При цьому експерти з Brexit відзначають, що чим раніше велика Британія ініціює «розлучення» з ЄС, тим краще, адже поки всі сторони знаходяться в невизначеності.
Поки ж до ситуації з Brexit прикуті погляди всього світу, оскільки вона є безпрецедентною. Експерти сперечаються, які наслідки такого рішення очікують Великобританії і ЄС, як це позначиться на політичній карті світу.

Причини Brexit


Однією з основних причин виходу Великобританії з ЄС є бажання Туманного Альбіону відстояти свою винятковість.
Як стверджують експерти, левова частка британців впевнена в тому, що їхня батьківщина гідна мати якщо не лідером, то точно особливий статус у складі ЄС. На цих настроях вміло грали політики, бажаючи підвищити свою популярність напередодні виборів. Піступово ситуація загострилася до межі, що в свій час і вилилося в Brexit.
Вихід Великобританії з ЄС в 2018 році: останні новини, причини і наслідки Brexit


Ще одна причина – економічна. Більшість громадян Великобританії вважають недоцільними пістійні фінансові вливання в економіку ЄС і підтримку країн-новачків союзу. Прихильники Brexit впевнені, що без ЄС їхня країна зможе використовувати ці гроші для власного розвитку і поліпшення якості життя британців.
Як би те ні було, а в 2015 році на виборах перемогла партія Кемерона, який після свого призначення на піст прем'єра відразу почав вести переговори про особливий статус Британії в складі ЄС. Вже в 2016 році в країні пройшов референдум про вихід з ЄС, навіть незважаючи на готовність останнього піти на піступки.
Результат голосування став несподіванкою для всього світу: за Brexit проголосували 519 % британців, а проти – лише 481 %. При цьому явка була рекордною – на вибори прийшли більше 464 млн осіб.
Багато експерти дивувалися, навіщо Кемерон ініціював референдум, адже він не раз заявляв, що виступає за збереження членства країни в ЄС. Але очевидно, що у британського прем'єра не було іншого вибору, оскільки обіцянку провести голосування було чи не основною тезою його передвиборної кампанії.
Деякі аналітики відзначали, що сам Кемерон був упевнений, що британці проголосують проти виходу Великобританії з ЄС, тому не очікував такого результату.
Вихід Великобританії з ЄС в 2018 році: останні новини, причини і наслідки Brexit

Відповідно до законодавства, результати референдуму набувають чинності не відразу, а тільки після відповідного рішення британського парламенту. Але вже сьогодні ясно, що шансів на скасування Brexit майже немає.
Впевненість британців у правильності вибору підігріває і нинішня ситуація з мігрантами. Потужний потік біженців і наступні теракти і злочини підкріплюють думку, що без ЄС Великобританії буде краще.

Наслідки Brexit


Головною вигодою Brexit для Великобританії вважають можливість заощадити на держвидатках. Так, тільки в 2015 році країна перерахувала в бюджет ЄС більше 13 млрд фунтів стерлінгів, а назад у британську казну повернулося всього 45 млрд – різниця досить відчутна. Але з іншого боку, цілком можливо, що фінансові втрати від виходу з ЄС переважать можливу економію.

Наслідки для торгівлі


У плані торгівлі для Великобританії вигідно членство в ЄС, адже всередині Союзу продавані товари не обкладаються митами. Крім того, Британія активно користується різними торговими угодами між ЄС та іншими країнами, наприклад, зараз йдуть переговори про створення вільного простору між США і ЄС.
Вихід Великобританії з ЄС в 2018 році: останні новини, причини і наслідки Brexit

У разі виходу і Союзу, Туманний Альбіон втратить всі ці преференції і буде змушений заново налагоджувати торговельні контакти і укладати нові угоди, які можуть не бути настільки вигідними, як раніше.
Прихильники Brexit заявляють, що Британія може за прикладом Канади співпрацювати з іншими державами і за взаємною згодою обнулити мита для вільної торгівлі. Але це означає довгі і дуже болісні переговори, результат яких складно передбачити.
Потрібно також враховувати, що ЄС навряд чи піде на піступки своєму колишньому учаснику і, можливо, навіть пістарається створити Британії перепони, щоб не створювати небезпечний прецедент.

Наслідки для інвестицій


Із-за невизначеності потік інвестицій в Британії вже кілька зменшився. Але така тенденція цілком передбачувана: аналогічне явище спістерігалося в Шотландії перед референдумом про незалежність. Противники Brexit підкреслюють, що країна втратить свій статус світового фінансового центру і позбудеться великого обсягу інвестицій.
Прихильники «розлучення» з ЄС, навпаки, вважають, що самостійно Великобританія отримає можливість стати найбільшою економічною державою. Але очевидно, що багато впливових компанії можуть скоротити свою присутність в Британії через запровадження експортних мит.

Імміграція


Вихід Великобританії з ЄС в 2018 році: останні новини, причини і наслідки Brexit

Саме питання імміграції є одним з головних предметів спорів між противниками і прихильниками Brexit. Перші наголошують, що приплив мігрантів з ЄС позитивно позначилося на Британії, яка отримала більше робочих рук і кваліфікованих фахівців. Вони також підкреслюють, що Brexit не захистить країну від біженців з Сирії, адже це явище дуже складно контролювати.
Прихильники «розлучення» з ЄС вказують, що самостійно Британія зможе вести міграційну політику по-своєму, не озираючись на закони ЄС і захищаючи виключно свої інтереси.
Поки самі британці вважають Brexit неминучим, хоча кількість тих, хто сумнівається в цьому рішенні громадян залишається досить високим. З часом стане більш зрозуміло, як саме буде відбуватися вихід Британії з ЄС і як буде виглядати Союз після 2018 року.
Зараз очевидно лише одне — якщо Британія все ж вийде з Євросоюзу, це буде головною економічною і політичною новиною 2018 року .

Відео новинузагрузка...
Вихід Великобританії з ЄС в 2018 році: останні новини, причини і наслідки Brexit
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають