• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Зовнішнє незалежне оцінювання ЗНО 2018: предмети, іспит з англійської, новини та зміни

Зовнішнє незалежне оцінювання (Зовнішнє незалежне оцінювання, ЗНО) – це найважливіший іспит для всіх школярів України. Хороші результати тестування дозволяють без вступних іспитів вступити до Вузів і підвищити шанси зайняти бюджетне місце в обраному університеті.
Щороку майбутні випускники ретельно готуються до цього випробування і активно цікавляться будь-якими змінами в його програмі.
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) 2018 готує для школярів кілька новацій, які повинні зробити іспит більш об'єктивним і доступним для дітей з обмеженими можливостями. Крім того, вже у 2018 році тестування складатимуть не лише 12-класники, але і випускники 9 класів. Кожне нововведення слід розглянути більш детально.

ЗНО для учнів 9 класів


Ідея запустити ЗНО для випускників 9 класів у Міносвіти з'явилася вже досить давно, але її реалізацію часто доводилося відкладати.
Необхідність тестування відомство пояснило реформуванням системи середньої освіти, яка після децентралізації та адміністративно-територіальної реформи буде розділена на три ланки: початкову (5 років), базову (4 роки) і старшу (3 роки) школи.
Для переходу в старшу школу діти повинні будуть здати ЗНО, за результатами якої школярів зможуть розділити у відповідності з рівнем їх знань та академічної спрямованістю.


Зовнішнє незалежне оцінювання ЗНО 2018: предмети, іспит з англійської, новини та зміниНавіть без урахування запланованої реформи системи освіти ЗНО після 9 класу необхідно, оскільки багато учнів не переходять в 11 клас, а надходять в ліцеї і коледжі. Тестування спростить надходження, оскільки з результатами ЗНО абітурієнти зможуть обійтися без вступних іспитів.
У Міносвіти анонсували ЗНО для дев'ятикласників у 2015 році, але запуск тестування запланований тільки на 2018 рік. Такий часовий розрив необхідний, щоб відібрати обов'язкові предмети і розробити завдання, для чого потрібен чималий термін і команда експертів.

Обов'язкове ЗНО з англійської мовиУ 2016 році в 3 областях України пройшло пробне ЗНО по іноземних мовах, яке включало тести рівнів В1 і В2 а також аудіювання – перевірку розуміння мови на слух. Але результати іспиту показали, що складність завдань потрібно відкоригувати, особливо це стосується аудіювання, яке вимагає установки в місцях проведення спеціального обладнання і підготовки.
Під час іспиту повинні бути фахівці, які зможуть налагодити програє обладнання та усунути можливі технічні неполадки. Саме тому обов'язковим ЗНО з англійської мови буде лише з 2018 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання ЗНО 2018: предмети, іспит з англійської, новини та зміни


На рішення відкласти введення обов'язкового тестування з іноземних мов вплинула також реакція учнів та їх батьків. Вони зазначали, що на вивчення іноземних мов у школах відводиться дуже мало годин, тому школярі просто не встигають підготуватися до іспиту.
Щоб майбутні випускники змогли добре здати ЗНО, їм необхідно знати про випробування заздалегідь.
Таким чином, до 2018 року ЗНО з англійської мови не буде обов'язковим, і його будуть проводити за програмою, яку затвердили ще в березні 2016 року. При перевірці результатів тестування експерти будуть орієнтуватися на характеристики та критерії оцінки, які використовували і в 2016 році.
При цьому в Міносвіти однозначно планують ввести обов'язкове тестування з англійської мови, оскільки дуже багато випускників після закінчення школи бажають вступати до Внз з вивченням іноземних мов.
Цікаво відзначити, що введення іноземної мови, як обов'язкового іспиту, можливо також при проведенні російської версії подібного іспиту — ЄДІ .

Доступність ЗНО для учнів з особливими потребами


Зовнішнє незалежне оцінювання ЗНО 2018: предмети, іспит з англійської, новини та зміни

У Міносвіти всерйоз зайнялися питанням доступності ЗНО для дітей з обмеженими можливостями. Так, приміщення, в яких проводять тестування, не пристосовані для дітей, що пересуваються в інвалідних візках, а абітурієнтам з вадами зору дуже складно прочитати завдання, надруковані дрібним шрифтом.
Вже з 2017 року відомство планує усунути ці недоліки, починаючи з більш простих завдань. Для випускників з обмеженими можливостями збільшать час складання іспиту на півгодини, а для дітей з дефектами зору забезпечать додаткове освітлення.
Будівлі, в яких проводять ЗНО, обладнають спеціальними санвузлами для учнів, які пересуваються в інвалідних візках, а також пандусами та іншими необхідними засобами для вільного пересування.
З 2018 року Міносвіти планує запустити друк тестових завдань шрифтом Брайля. Остання новація особливо важлива для абітурієнтів, які через проблеми із зором не можуть здати ЗНО в звичайному режимі і вибирати між вступними іспитами і тестуванням. По суті, такий стан справ створює дискримінацію за ознакою інвалідності, на що не раз звертав омбудсмен з прав людини.
Зовнішнє незалежне оцінювання ЗНО 2018: предмети, іспит з англійської, новини та зміни

Друк завдань шрифтом Брайля виправить ситуацію і дозволить всім учням з порушеннями зору здавати ЗНО. Реалізація задуму вимагає часу й додаткових грошових вливань, тому у Міносвіти наголошують, що тести шрифтом Брайля з'являться тільки в 2018 році.
ЗНО в 2018 році не зазнає сильних змін, новації торкнуться лише деяких аспектів іспиту і зроблять його більш доступним та ефективним. Більш конкретна інформація про майбутні нововведення буде доступна в кінці 2017 року, коли Міносвіти остаточно затвердить програму випробування.

Відео новина


загрузка...
Зовнішнє незалежне оцінювання ЗНО 2018: предмети, іспит з англійської, новини та зміни
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають