• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Стадіон в Самарі до ЧС 2018: будівництво, новини, фото "Самара Арена"

З часів СРСР Самара ставилася до типу невеличких провінційних, але затишних містечок, які на той час становили більшу частину території Росії. Навіть сьогодні на вулицях Самари панує чудова атмосфера спокою і розміреності – тут не буває поспіху, звичної для жителів столиці , а сусіди всі так само вітаються один з одним і ведуть неквапливі розмови у продуктових магазинів і аптек.


В період розквіту Союзу Самара отримала звання одного з найвідоміших футбольних центрів країни. Саме звідси починається історія знаменитої команди «Крила Рад». І місто не збирається відмовлятися від своїх досягнень! Тут все дихає цієї красивою і чарівною грою – футболом. Не дивно, що саме Самара була обрана в якості однієї з локацій майбутнього Чемпіонату світу , який в 2018 році пройде в Росії.


Стадіон в Самарі до ЧС 2018: будівництво, новини, фото "Самара Арена"
Проект стадіону «Самара Арена» до ЧС-2018

На жаль, будівництво фантастичного по красі і масштабності стадіону «Самара Арена» поки що супроводжується гучними скандалами, терміни будівництва пістійно зсуваються, а в пресу неодноразово просочувалася інформація, що місто може бути виключений з числа тих, хто буде приймати ігри Мундіалю. Давайте з'ясуємо, що являє собою цей безпрецедентний спортивний проект, і наскільки реально встигнути звести його в строк.


Трохи про проект


Будівельний майданчик розташований в районі Сорокіних Хуторів і Радіоцентру – на південному схилі останця Смажений Бугор. До того як самарський стадіон отримав назву, його називали просто «сфероидом», і неспроста – самарську арену легко можна переплутати з літаючим кораблем, що зійшли з ілюстрацій до фантастичного роману.


Проект конструкції був розроблений з допомогою провідної європейської будівельної компанії GMR Architekten. З російської сторони розробка архітектурних рішень виконувалася спеціалістами державного унітарного підприємства «ТеррНИИгражданпроект». Основним забудовником виступило федеральне державне унітарне підприємство «Спорт-Інжиніринг», а підрядником – ПСО «Казань». Основу стадіону складають хитро переплетені металеві конструкції.


Висота об'єкта досягне 80 метрів, так що стадіон з легкістю зможе вмістити до 45 тисяч вболівальників на двох ярусах комфортабельних трибун. Фанатам футбольних змагань буде зручно спістерігати за грою і в холодну пору року — сидіння будуть забезпечені системою інфрачервоного обігріву. Безумовно, кращі умови чекають на тих, хто може дозволити собі VIP-місця (їх тут передбачено близько 1200). Підігріватися буде і поле для гри, щоб сніг не зміг перешкодити проводити видовищні футбольні баталії.


Стадіон в Самарі до ЧС 2018: будівництво, новини, фото "Самара Арена"
Купол стадіону зможе повністю укрити глядачів від негоди

Стадіон повинен був стати знаковою локацією Чемпіонату світу-2018 , тому з термінами будівництва намагалися не затягувати – проект арени був першим відправлений на держекспертизу і відразу замислювався, як наймасштабніша з усіх спортивних будівництв. Ім'я «сфероїда» обирали шляхом голосування, яке не можна назвати легким. Які тільки назви не пропонувалися для майбутньої спортивної перлини Самари: «Волга Арена», «Самара Арена», «Корольов Арена» і навіть «Жигулі Арена»!


У підсумку об'єкту було присвоєно одразу два імені: на час чемпіонату він буде названий «Самара Ареною», а потім перейменований в «Космос Арену». Звичайно, стадіон буде експлуатуватися і після того як відгримить остання гра Мундіалю. Тут будуть проводити домашні матчі і тренування «Крила Рад», а також майбутні матчі російських чемпіонатів.


Хід будівництва


Будівництво стадіону з самого початку супроводжувався кількома гучними скандалами. Конфлікт розрісся буквально на порожньому місці – сторони не могли узгодити локацію. Передбачалося, що будівельним майданчиком виступить шматок землі на мальовничій стрілкою Волги і Самари. Місце було схвалено експертною комісією з ФІФА. Тим не менше, частина самарських архітекторів, містобудівників та представників громадськості висловила сумнів щодо доцільності такого рішення.


Стадіон в Самарі до ЧС 2018: будівництво, новини, фото "Самара Арена"
Комп'ютерний макет стадіону «Самара Арена»

Місце, звичайно, красиве, але проект буде надто дорогим для реалізації. Так і з туристичної точки зору рішення визнали невдалим: аеропорт знаходиться на значній відстані, нормальний трафік пасажирам ніхто не гарантує, а для життєзабезпечення стадіону знадобиться замінити чи всі комунікації району. Крім того, з-за пістійної їзди вантажних машин можуть пістраждати історичні будівлі, а безпека зажадає насипати величезний вал, так як навесні стрілку часто підтоплює.


Не встигли забудовники отримати схвалення від ФІФА, так тут же почали шукати нову площадку, пропонуючи відбудувати арену на місці заводу їм. Масленнікова, на Коров'ячому острові, а то й зовсім на іподромі. Місцевих жителів, як водиться, не спитали – уряд сам обрав підсумкову локацію для будмайданчика, виділивши в 2012 році землю в районі Сорокіних Хуторів. Будівельники приступили до зведення об'єкта, заявляючи, що вже в 2017 році можна буде перерізати червону стрічку на його відкритті.


По мірі зведення об'єкта росли і апетити будівельників. За проектом, схваленим ФІФА, стадіон та супутня інфраструктура цілком могли вміститися на 40 гектарах, а вже згодом під будмайданчик стала расчищаться територія у 240 гектарів, а потім і в 930 Га. І це при тому, що стадіон у 27-30 Га виконав би світові нормативи.


У 2014 році почався процес закладання самого об'єкта. Дана подія відвідали президент РФ, глава Міністерства спорту та інші представники влади, так що без гучних промов і помпезних церемоній не обійшлося.


Стадіон в Самарі до ЧС 2018: будівництво, новини, фото "Самара Арена"
На жовтень 2016 року змонтовано лише 16 з 96 блоків!

Ще через два роки експерти з ФІФА поцікавилися, як просувається будівництво об'єкта. Підсумки були незадовільними. Віталій Мутко (міністр спорту РФ) заявив, що він упевнений: забудовник виконає всі роботи в обумовлені терміни, незважаючи на будь-які побоювання ФІФА, яка навіть маркована об'єкт на карті забудови до ЧС червоним кольором.


Що ж, підсумки 2016 року показали, що стадіон дійсно можуть не встигнути побудувати в заявлені терміни – станом на жовтень було змонтовано тільки 16 з 96 блоків, які формують консолі стадіону, тобто мови про облаштування всієї необхідної інфраструктури та поля поки що взагалі не йде.


Ще однією проблемою виявилися гроші. Незважаючи на всі попередні кошториси, будівництво Арени стрімко вичерпує всі виділені для цього гроші. Забудовник спробував претендувати на додаткові фонди, але федеральна влада заявили, що роздувати бюджет не входить у їх наміри.


Відверто кажучи, бюджет Самари просто не розрахований на такі витрати: власних грошей у міста і області на таку масштабну будівництво немає. До речі, відзначимо, що початковий проект був оцінений в 13 мільярдів рублів. Як ми вже знаємо, вартість зросла до 182 мільярдів, причому глава спортивного відомства Росії пояснив все банальною інфляцією.


Стадіон в Самарі до ЧС 2018: будівництво, новини, фото "Самара Арена"
Концептуальний дизайн нового стадіону в Самарі

Деякі критики такої бездумної розкоші кажуть, що в підсумку на Арену може знадобитися не менше 20-24 мільярдів, які абсолютно нізвідки взяти. Більше того, є думка, що первісна вартість об'єкта була спеціально занижена, щоб приспати пильність влади. Самі ж можновладці Самари вирішили під шум хвилі побудувати ще і комерційну нерухомість. Причому до стадіону та спорту вона не мала жодного стосунку, а от фінансувати її зведення збиралися з одного фонду.


Згідно з деякими оцінками, обсяги «зайвого» будівництва досягають 40%! Приблизно у стільки ж оцінюють готовність стадіону фахівці з ФІФА, які не так давно ще раз перевірили хід самарської «будівництва століття». На цей раз комісія не робила різких висловлювань, скромно зазначивши, що задоволена побаченим. Зараз на об'єкті проводиться урядова перевірка від мінбуду, яку ініціював заступник голови уряду країни.


Ревізія показала, що розробка технічного завдання супроводжувалася масою надлишкових рішень, що в підсумку призвело до збільшення розмірів самого об'єкта фактично в два рази. Причому, дійсно, 42% площ займають площі комерційного характеру, що призвело до подорожчання об'єкта на суму від 4 до 10 мільярдів рублів (остаточна оцінка перевитрати ще не проведена). При цьому забудовник стверджував, що провів величезні роботи по оптимізації об'єкта в бік його здешевлення.


Стадіон в Самарі до ЧС 2018: будівництво, новини, фото "Самара Арена"
За планом, саме так повинен виглядати стадіон до ЧС-2018

Тепер влада Самари вирішують, хто буде продовжувати будівельні роботи, так як від послуг ПСО «Казань» вирішено було відмовитися. Знайти компанію буде непросто, адже новому підряднику доведеться конкретно змінити проект, щоб зробити його мало не вдвічі дешевше. Хоча Віталій Мутко каже, що можливий перегляд кошторису в бік її збільшення.


Результат не дуже втішний: ЧС з футболу розпочнеться 14 червня 2018 року, а хто добудує «Самара Арену», і як вона буде виглядати — невідомо. Експерти ФІФА вважають, що минулі чемпіонати супроводжувалися і більше кризовими ситуаціями (наприклад, в Бразилії), проте нагадують, що вони стежать за ходом будівництва та розвитком подій в Самарі.

загрузка...
Стадіон в Самарі до ЧС 2018: будівництво, новини, фото "Самара Арена"
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають