• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Олімпіада 2018 року

Олімпіада-2018 пройде в південнокорейському місті Пхенчхан з 9 по 25 лютого. Традиційно цей захід є одним із найбільш очікуваних, адже мільйони вболівальників по всьому світу отримають чудову можливість побачити видовищне змагання кращих спортсменів сучасності. Їх на Олімпіаді буде близько 2500 з більш ніж 90 країн, при цьому в різних зимових дисциплінах планується розіграти 102 комплекту нагород.


Як пройшов вибір місця проведення?


Слід зазначити, що зимову Олімпіаду 2018 хотіло прийняти у себе не так багато країн. Свої заявки в МОК подали:Ансі (місто на південному сході Франції);

Мюнхен (місто на Півдні Німеччини);

Пхенчхан (Південна Корея).


Основною причиною відхилення французької заявки стало занадто часте проведення ОІ. Останній такий захід відбувся в цій країні в 1992 році, причому за свою суверенну історію Франція приймала Олімпіади 5 разів (більше тільки США). Крім того, вищі чиновники з цієї країни проігнорували фінальну частину вибору місця проведення ОІ, внаслідок чого шанси французької заявки на перемогу стали зовсім примарними. Відмінним місцем проведення зимової Олімпіади-2018 міг би стати Мюнхен (Німеччина), однак члени МОК вважають, що не так давно ФРН приймала у себе головна спортивна подія чотириріччя (у 1972 році). У результаті перші після падіння Берлінської стіни гри на об'єднаній території Німеччини так і не відбулися.


Вибираючи Пхенчхан, функціонери МОК переслідували дві мети, головною з яких стала популяризація зимових видів спорту в Азії. Крім того, цей південнокорейське місто вже в третій раз подавав заявку на Олімпійські ігри, а в останній раз прикро програв Сочі з різницею всього в 4 голоси. Пхенчхан вже в першому раунді виграв право проведення ОІ, з величезним відривом випередивши конкурентів (63 голоси проти 25 у Мюнхена і 7 у Ансі). Підкупила суддів рішучість, з якою місто йшов до своєї мети, адже протягом останніх декількох років в Південній Кореї не припиняється будівництво спортивних об'єктів і пов'язаної з ними інфраструктури. Після офіційного оголошення переможця радості південнокорейської делегації не було меж.


Олімпіада 2018 року


В яких видах спорту розіграють медалі?


На даний момент визнані олімпійськими лише 15 видів зимових спортивних змагань. У цей перелік входять:ковзанярський спорт;

гірськолижний спорт;

стрибки з трампліну;

лижне двоєборство;

фігурне катання;

лижний спорт;

санний спорт;

шорт-трек;

фрістайл;

сноуборд;

скелетон;

біатлон;

бобслей;

керлінг;

хокей.


На Олімпіади-2018 у Південній Кореї вперше розіграні медалі в 6 нових дисциплінах, включаючи масовий старт у ковзанярському спорті (для чоловіків і жінок), «біг-аір» в сноубордингу (для чоловіків і жінок), командні змагання на гірських лижах, дабл-мікст в керлінгу. З переліку спортивних подій були викреслені дві дисципліни – паралельний слалом у чоловіків і жінок. Кількість дисциплін остаточне і зміні не підлягає, про що свідчить резолюція, прийнята на засіданні МОК 8 червня 201,5 року.


Олімпіада 2018 року


Спортивні об'єкти


Де буде проходити зимова Олімпіада-2018 знає практично кожен вболівальник, проте яких саме об'єктах відбудуться головні спортивні події чотириріччя, для багатьох залишається загадкою. Головним місцем майбутнього заходу, де планується провести церемонії відкриття і закриття ігор, стане парк Хвенге, місткість якого складає 75000 чоловік. Серед інших об'єктів слід зазначити:лижний центр «Альпензия» (одночасно можуть розміститися 15500 глядачів);

центр стрибків з трампліну «Альпензия» (місткість понад 60000 глядачів);

центр біатлонних змагань «Альпензия» (місткість 26500 глядачів);

гірськолижна база «Енпхен» (місткість 18000 глядачів) і ін.


Також варто згадати кілька критих спортивних об'єктів, включаючи Льодовий зал «Генпхо», де пройдуть змагання з фігурного катання та шорт-треку, а також Спортивну арену університету «Квандон», на якій відбудеться більшість хокейних поєдинків Олімпіади, включаючи фінальний матч.


Зараз вже повністю готове і введено в експлуатацію 7 з 13 об'єктів. Влітку нинішнього року для оцінки темпів зведення необхідної інфраструктури Пхенчхан відвідала комісія МОК. За запевненням чиновників, графік будівництва стадіонів, тренувальних баз, трас, спортивних комплексів у країні йде не тільки згідно з встановленими термінами, але і з їх значним випередженням. Беручи до уваги той факт, наскільки сильно Південна Корея хотіла провести у себе зимові Олімпійські ігри-2018 цим заявам варто довіряти.


Олімпіада 2018 року


Скільки коштуватимуть квитки?


Організатори заходу намагалися зробити ціни на квитки доступними, завдяки чому навіть не біля самого заможного вболівальника з'явиться можливість побачити своїми очима одне із спортивних подій. Єдиним винятком стануть церемонії відкриття і закриття зимових Олімпійських ігор-2018. Вартість найдешевшого вхідного квитка становитиме не менше 168 євро, при цьому багато хто готові купувати квитки за такою ціною. Найдорожчі квитки на центральних секторах можна буде викупити за 1147 євро за штуку.


Мінімальна ціна квитків на менш відвідувані спортивні події (традиційно це шорт-трек, скелетон і бобслей) оцінюється в 15 євро. Максимальна вартість квитка на фінальну частину популярних видів спорту (хокей, біатлон, фігурне катання, гірськолижний спуск) складе 689 євро. Більше половини квитков на всі 15 дисциплін Олімпіади реалізуються в ціновому діапазоні 60-70 євро. У жовтні поточного року вболівальники зможуть викупити заповітні квітки в інтернеті на офіційному сайті ігор.


Вартість квитків порівнянна з аналогічними значеннями на ОІ-2008 у Ванкувері і трохи нижче, ніж на ОІ-2012 у Сочі. Подбати про придбання квитков слід заздалегідь, адже дешевше зазначених сум прейскурант точно не опуститися. Крім того, по мірі наближення змагань у Південній Кореї вартість буде тільки підвищуватися, а в день змагань купити квитки можна буде, хіба що, у перекупників. Вони найчастіше виставляють ціну в 2-3 рази перевищує номінал покупки, тому їхати у Пхенчхан в розпал Олімпіади і сподіватися знайти там дешевий квиток, щонайменше, нерозумно.


Символіка Олімпіади 2018 року


Офіційна емблема заходи нехитра, виразна і швидко відкладається в пам'яті вболівальників. Вона являє собою чотири прямі лінії, з'єднані у вигляді незавершеного квадрата. Кожна з цих ліній символізує три гармонійних елемента: небо, землю і людину. Другий символ виконаний у формі п'ятикутної зірки, яка символізує дві зимові стихії – сніг і лід. Примітно, що в логотипі Одимипиади-2018 використані традиційні для Південної Кореї кольори, такі як жовтий, чорний, синій, червоний і зелений. За словами президента МОК Жака Рогге, більш вдалого поєднання елементів національної культури він давно не бачив, адже створена емблема допомагає вникнути в світогляд корейського народу і відкрити для себе щось нове.


Олімпіада 2018 року


При виборі талісмана заходу організатори прагнули зв'язати його з народною міфологією. В результаті на цю роль ідеально підійшов білий тигр, що символізує в південнокорейських казках силу, довіра і захист від зла. Колір талісмана також асоціюється із зимовими видами спорту, а назву має глибокий сенс. Ім'я тигра «Soohorang» можна розділити на дві частини, перша з яких «Sooho» дослівно перекладається, як «захист». Друга частина «rang» означає тигр і тісно перегукується з однойменною видом народної музики в провінції, де розташований Пхенчхан. Талісмани є офіційним атрибутом зимових Олімпіад, починаючи з Мюнхенських ОІ-1972 коли на цю роль була обрана такса.


Таким чином, наступна Олімпіада-2018 обіцяє стати одним з найбільш масштабних, добре підготовлених і захоплюючих подій. Тут зберуться імениті спортсмени, які спробують довести уболівальникам, суддям, світової громадськості, що саме вони гідні звання кращих у своїй дисципліні. Глядачам залишається дочекатися цього унікального заходу, здатного вразити навіть закоренілого скептика видовищністю, безкомпромісністю боротьби і сенсаційними результатами.

загрузка...
Олімпіада 2018 року
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають