• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Чи буде підвищення пенсії з 1 грудня 2018 року в Україні?

З урахуванням новин про те, що в Україні змінюється рівень прожиткового мінімуму, співробітники Пенсійного фонду планують провести перерахунок пенсійних допомог в в останньому місяці поточного року. Відповідно, варто окремо обговорити той факт, чи буде підвищення пенсії з 1 грудня 2018 року в Україні.
Чи буде підвищення пенсії з 1 грудня 2018 року в Україні?


Дані представників Пенсійного Фонду

Відносно недавно цей факт обговорювала заступник начальника з питань розгляду пенсії - Галина Мастюгіна, яка зробила акцент саме на перерахунку пенсійних виплат, стимулом до яких повинен стати змінений рівень прожиткового мінімуму. Тут мова йде саме про підвищення того прожиткового мінімуму, який призначається для людей, які втратили працездатність, та його сума сягатиме +1497 гривень. Більш того, вона ж додала, що для перерахунку пенсійних допомог необхідно ще збільшити і мінімальний розмір пенсій, тому на цьому в найближчому майбутньому і буде робитися акцент.

Варто сказати, що, наприклад, люди у віці 65 років, а також жінки і чоловіки з певною кількістю років трудового стажу (30 і 35 років відповідно) можуть розраховувати на пенсію в мінімальному розмірі 40% від середньої заробітної плати, тому можна сказати, що пенсія в грудні звичайним пенсіонерам буде змінюватися, і якщо вірити офіційним даним, то розмір пенсії в грудні зросте на 62 гривні. Більш ніякої інформації з цього приводу влада не дає.

Щодо того, що планується індексація пенсій з 1 грудня 2018 року в Україні, також ніяких даних немає, тому що пенсії будуть перераховуватися саме з розрахунку зростання рівня прожиткового мінімуму.
Чи буде підвищення пенсії з 1 грудня 2018 року в Україні?


Чому варто приділити увагу?


Обговорюючи питання про те, чи планується індексування військової пенсія в грудні, варто приділити увагу ще й тому, що влада запланувала збільшення соціальних стандартів не тільки на даний, а ще й на наступний рік. І якщо вірити інформації, яка офіційно підтвердили представники українського парламенту, то в 2018-му році пенсійні виплати повинні в середньому збільшитися на 62 гривні, а в наступному році ця сума може зрости ще на 150 гривень.

У державному бюджеті на наступний рік вже закладено досить велике збільшення пенсії (а точніше нижніх меж її показників) і зростання прожиткового мінімуму. При цьому можна зробити акцент на тому, що в січні прожитковий мінімум буде мати розмір 1564 гривні, а вже в грудні - розмір може зрости до 1638 гривень. Відповідно, і мінімальної пенсії також будуть збільшуватися, і той факт, що витрати на поліпшення матеріального забезпечення пенсіонерів в 2019-му році складуть 166 мільярдів гривень, тільки підтверджують цю інформацію.

Незайвим буде зробити акцент на тому, що в найближчому майбутньому в мінімальному показники пенсії будуть виплачуватися не нижче, ніж рівень прожиткового мінімуму. І при цьому всі соціальні стандарти зростуть не менш ніж на 2%, що є нехай і не гарною новиною, але і не поганий.

Чи планується збільшення виплат військовим пенсіонерам?

Сьогодні країна витрачає досить велика кількість коштів на підтримку високого рівня матеріального забезпечення саме військових, причому як колишніх, так і справжніх. Саме тому багато хто цікавиться тим, чи буде збільшена пенсія військовим пенсіонерам в грудні 2018 року. Однак сказати нічого позитивного з цього приводу також не можна, тому що індексація і зростання пенсійних посібників для даної категорії громадян передбачено на загальних підставах. Принаймні поки ніяких законодавчих актів, які б спростовували цю інформацію, влада не приймала.

Що можна сказати в якості невеликого виведення?

На завершення всього сказаного вище можна сказати про те, що не так давно Україна була опублікована в рейтингу країн, які представляють пенсіонерам гірші умови для життя. Рейтинг був складений американськими фахівцями видавництва US News, і перше місце в ньому вже не перший рік поспіль займає Нова Зеландія. Україна ж посіла 72 місце.

Для довідки варто сказати про те, що в сусідній Росії також не надто хороша ситуація в плані пенсійного забезпечення громадян, тому що вони займають позицію в останній десятці. Однак, ситуація з пенсійним посібниками в Туреччині, Чехії чи Угорщині та Польщі куди краще, що має змусити представників влади України істотно задуматися про поточний стан справ і робити щось для того, щоб поміняти його в кращу, а не гіршу сторону.
Чи буде підвищення пенсії з 1 грудня 2018 року в Україні?

Не можна не сказати ще й про те, що ряд експертів наголошує на необхідності збільшення пенсійних виплат тим людям, які свого часу мали великий трудовий стаж, але при цьому маленькі зарплати. Адже сьогодні їм доводиться буквально виживати на мізерні виплати від держави. І зміна даної ситуації є наступним кроком нової пенсійної реформи країни. Однак для цього доведеться внести серйозні зміни в чинне законодавство, що створює певні труднощі. І то, як будуть розвиватися події надалі, поки сказати досить складно.
загрузка...
Чи буде підвищення пенсії з 1 грудня 2018 року в Україні?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають