• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Правила перетину кордону з Україною в 2018 році

Починаючи з 2014 року відносини між РФ і Україною тільки ускладнювалися, а раніше вироблені домовленості руйнувалися. В силу підвищення рівня безпеки Україна, змінює в односторонньому порядку умови перетинання кордону з Україною 2018 році, заносячи західного сусіда в список країн з підвищеним ризиком міграції. Одним з важливих аргументів вважається «відсікання» небажаних осіб від потоку мігрантів, потенційно небезпечних як для безпеки держави, так і для її громадян. Багато вже назвали цей указ інструментом боротьби з швидкими представниками кримінального світу і маргіналів. Розглянемо цей указ більш докладно.

Правила перетину кордону з Україною в 2018 році


Кордон з РФ

Згідно з останньою заявою П. Порошенко, починаючи з 1 січня 18-го року вводяться нові правила перетину кордону з Російською Федерацією. Громадяни країн, які потенційно несуть загрозу Україні, будуть мати право перетнути кордон тільки при наявності біометричного паспорта.
В іншому випадку ці дані (паспортні дані, відбитки пальців, місце проживання і т.д.) будуть складати на місці, тобто на самому кордоні. Однак, як повідомив гарант держави, ця процедура може відбуватися в три етапи:

попередня подача заявки (прохання) для перетину кордону;
сканування біометричних даних на самому кордоні;
«Здача» особистих даних іноземця безпосередньо в самому місці перебування.


По суті нова процедура вводить в силу Указ № 256/2017, ідея якого є посилення контролю в'їзду нерезидентів країни. Більш того, згідно з розпорядженням Ради НБУ найближчим часом (до 30 січня), КМУ за сприяння НБУ зобов'язані ввести комплекс заходів по «посиленню» заходів щодо відвідування громадянами інших країн території України. Це означає, що в'їзд в Україну з 1 січня 2018 року, передбачає обов'язкову ідентифікацію іноземця. Особлива увага, на даний момент приділяється жителям РФ, а також особам, які не мають громадянства. Як додаткова міра, уряд протягом першого кварталу має вдосконалити процедуру реєстрації місця проживання або перебування «гостей» у межах нашої країни. Як вже встигли охрестити цей комплекс заходів, Україна повертається в 70-ті роки, за моделлю СРСР, а саме, переймає методи роботи КДБ зі спостереження за іноземцями.

Вдаючись до суті питання, дана процедура ідентифікації кожного «гостя» вже почалася, і передбачає початок своєї офіційної роботи з 1-ого січня 2018 року.

Правила перетину кордону з Україною в 2018 році


Відсутність біометричного паспорта


Задумане, посилення верифікації кожного іноземця, створене більше для росіян. За фактом громадяни РФ не мають біометричних паспортів, а тому, ці дані будуть стягуватися на самому КПП кордонів держав. На даний момент з бюджету країни виділено понад 250 млн. грн, для виконання указу Президента України № 256/2017.

Однією з причин такої програми вважається динаміка перетину росіян. Наприклад станом на 2016 рік, близько 1,6 млн. Грн. жителів РФ відвідали нашу країну, а вже в 2017 році 1,400 тисяч чоловік. Динаміка відвідування російськими нашої країни за останні 2 роки знизилася на 12,5%, але на загальній картині їх чисельність не змінилася.

Також, за заявою голови ДПСУ Цигикал П. майбутня система реєстрації буде діяти на основі ПРОЗОРРО, а її завершення і 100% працездатність буде завершена до 2018 року. Такий підхід покликаний знизити трафік на в'їзд в Україну для росіян в 2018 році. Також за заявою генерала - лейтенанта ДПСУ, в першу чергу дана система буде діяти на точках пропусках з РФ, де і буде «відточувати» даний механізм. Процедура реєстрації на самому кордоні буде виглядати так:

Реєстрація особистості, «копіювання» особистих даних в загальну базу даних.
Сканування відбитків пальців, фото;
Сканування індивідуального підпису (його оцифровка).


Щодо кордонів з країнами ЄС, в'їзд на Україну в 2018 році буде діяти за схожим алгоритмом, але простіше. Даний тип документа, що підтверджує особу видається європейцям ще з початку 2009 року. Логічно припустити що більш ніж 80% громадян Європи матимуть документ, що відповідає вимогам сьогоднішнього дня. Тому на кордонах з Польщею, Румунією, Словаччиною, Білоруссю та іншими країнами світу, процедура буде обмежуватися тільки скануванням даних з чіпа в документі.

Правила перетину кордону з Україною в 2018 році


Реакція Москви на «українське нововведення»


Заява про посилення контролю за перебуванням на території України росіян, викликала дзеркальні дії і в Москві. Таке рішення було передбачено ще в липні 17-року. Як тоді заявив керівник комітету Держдуми Л. Калашников: «Росія змушена ввести аналогічні дії у відповідь. Україна заплатить високу ціну за подібні заходи ». Як і прогнозували українські аналітики, вводити візові режим не збирається, але ймовірна відповідь позначиться на тих, хто працює в РФ.

Згідно готуючого законопроекту в майбутньому українцям для проходження кордону потрібно або достроково подати заявку (прохання) про відвідування країни, або протягом доби після досягнення місця призначення зареєструватися в міграційній службі. За непідтвердженою інформацією, можливо і обмеження на час перебування в країні. Якщо раніше, на даний ліміт «дивилися крізь пальці», то в майбутньому році максимально - легальний спосіб знаходження в РФ не буде перевищувати 180 днів. По суті, це європейські стандарти, до яких Україна так прагне, але чи будуть вони актуальні.

Сьогодні понад 2 мільйони осіб відвідує РФ щорічно. У своїй більшості - заробітки. За словами губернатора Криму З. Цекова, майбутній законопроект України, більше вдарить по самим жителям країни, ніж по громадянам РФ. У свою чергу уряд «Незалежної» обгрунтував таке рішення тим, що серед туристів з території Росії, приїжджають як законослухняні громадяни, так і ті, хто розшукується за кримінальні злочини.

Однак, по вже наявній інформації можна припускати, що перетин кордону з Україною з 1 січня 2018 року для росіян буде ускладнено, а значить можна очікувати аналогічних обмежень з боку Російської Федерації. А конкретний результат від такого вдосконалення безпеки ми зможемо дізнатися вже в найближчий місяць.

Правила перетину кордону з Україною в 2018 році


Більш докладно про в'їзд в Україну


Згідно анонсованої інформації, вкладеної на юридичних сайтах нашої держави для того, щоб перебувати на території нашої Батьківщини, перед тим як в'їхати в Україну в 2018 році, російській людині доведеться пройти наступну процедуру верифікації. Даний процес буде складатися з 3-х етапів: заявка на в'їзд; передача біометричних даних; обов'язкова реєстрація вже за місцем прибуття.

Прохання про знаходження на території України, має бути оформлено за 1 місяць до поїздки. Даний документ подається через заповнення певної анкети на сайті МЗС РФ. В середньому анкета розглядається протягом 1 місяця. В даному проханні вказуються такі дані як:

паспортні данні;
місце роботи, професія, посада;
мета візиту і терміни перебування в країні;
населені пункти та місця які планується відвідати.


Однак, термін розгляду цього клопотання може бути значно скорочений в тому випадку, якщо потрібна термінова присутність пов'язане зі здоров'ям родича або його смертю (може знадобитися відповідний документ).

Як раніше вже зазначалося правила в'їзду на Україну в 2018 році передбачають використання закордонних паспортів (починаючи з 2015 року), які в обов'язковому порядку повинні містити в собі електронний чіп. З огляду на той факт, що на території РФ не діють документи з вмістом електроніки, буде дозволено перехід за допомогою закордонних паспортів, які видаються урядом Росії. Біометрична інформація буде стягуватися вже безпосередньо на самому КПП, порядок якої розглянуто више.

Згідно з рішенням РНБО (рада національної безпеки і оборони), кожному іноземцю, який перетинає кордон слід зареєструватися за місцем знаходження. Для громадян РФ це означає, що при досягненні зазначеного в проханні пункту необхідно зареєструватися протягом доби по тому.

Також, як обов'язковий документ, на кордоні можуть зажадати наступне:

гарантія того, що «гість» повернеться додому (як варіант зворотний квиток);
нотаріально завірене запрошення з української сторони;
фінансова спроможність.


На практиці з запрошеннями або путівками проблем ніколи не виникає. Але в 2 з 10 випадків, за останнім пунктом на самому кордоні може вийти «проблема». Чітких кордонів того, яка сума необхідна на кордоні немає, існує тільки мінімальна сума, яка розраховується за такою формулою:

Правила перетину кордону з Україною в 2018 році


У цій формулі A - мінімальна сума, B - розмір діючої мінімалки, С - кількість днів, на які відведено знаходження в країні. Тобто виходить, що якщо мінімальна з / п за станом на грудень 2017 року становить 3200 грн., То для гостя з Сибіру на тиждень перебування як мінімум потрібно мати при собі:

Правила перетину кордону з Україною в 2018 році


В даному питанні уряд України пішов на поступки, і в якості підтвердження коштів можуть бути розглянуті такі варіанти:

наявність готівки;
виписка по банківській карті (мокра печатка обов'язково);
гарантійний лист від приймаючої сторони, яка зобов'язується покривати всі витрати (для юр. осіб обов'язкова мокра печатка).


Від перевірки на наявність коштів звільняються такі категорії людей:

власники нерухомості на території України;
неповнолітні;
співробітники дип. корпусу Росії;
біженці.


При цьому, як і в Євросоюзі, перебування на нашій землі не повинно перевищувати більше 3 місяців з дня перетину кордону, або більше 180 діб в одному календарному році.

Дорога в ЄС для українців

Нові заходи прикордонної служби на Україні сходяться з тими, що діють зараз для нашої країни. Однак, для українців, не рахуючи біометричного документа, будуть потрібні ще додаткові документи:

Папір, що підтверджує мету візиту (робота, туризм, конференція і т.д.).
Доказ фінансової можливості.
Обов'язкова страховка.
Термін перебування не більше 90 днів або 180 діб на рік.


Виходить, що візит українця на територію ЄС не перевищуватиме полее 6 місяців. Українці, перебуваючи на території шенгену, не мають право працювати. При такому варіанті, мета візиту в 7 з 10 випадком зводиться до туристичної. Але, перетин українського кордону 2018 року в сторону ЄС, може бути неможливим в тому випадку, якщо:

Відсутність пакету документів обумовленого вище.
Житель України входить в список «нон грата».
Людина, на думку служби безпеки країни - приймальника, несе загрозу державі.
Наявність кримінального правопорушення в кожній із країн Європи.
Зловживання правом на легальне перебування.
Наявність доказів приналежності до організованої злочинності, або схильність до співпраці з нею.


Виходить, що на території країн ЄС, діє аналогічна схема безпеки, схожа тій, яка тільки встановлюється зараз на території України.

Хто входить до країн небезпеки


Сказати що «драконівський» указ стосується суто РФ, було б не правильно. По суті до недавнього часу ця країна не входила в список держав, які класифікувалися як країни підвищеного ризику міграції.

У список країн, до яких застосовуються такі вимоги відносять: Буркіна-Фасо, Республіка Бенін, Ірак, Індонезія, Камерун, Кенія та інші. Громадяни цих країн будуть зобов'язані пройти ті ж процедури, що і росіяни перед тим як проїхати на Україну в 2018 році. Рішення про внесення західного сусіда в цей список було прийнято ще в середині вересня 2017 - го.

Висновок

На сьогоднішній день з упевненістю можна стверджувати, що потік росіян, які поспішають на територію України значно знизиться. За прогнозами аналітиків загальна цифра «туристів» знизиться на 32%, що становитиме близько 1 млн. Осіб на рік. Даний указ, як уже зазначили представники сфери курортного бізнесу, сильно вплине на перетин українського кордону громадянами Росії в 2018 році, що неминуче вплине і на приплив відпочивальників і валовий прибуток. Також варто очікувати проблем тим українцям, які працюють в РФ. Поки, чіткого закону або указу з боку Москви, не було, але як уже було зазначено, реакція «Московії» не змусить себе чекати, а кінцевий результат відобразить на числі українських робітників в РФ, і умови роботи також.

З одного боку, дана міра покликана посилити безпеку країни і скоротити кількість небажаного контингенту на нашій Батьківщині, з іншого боку - це новий камінь спотикання між Україною та Російською Федерацією.
загрузка...
Правила перетину кордону з Україною в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають