• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Розмір пенсій з 1 квітня 2018 року в Україні. Чи буде підвищення?

Пенсійна реформа спрямована на покращення життєвого забезпеченості самій слабкозахищеній категорії населення - пенсіонерів. Практично всі держави світу намагаються зробити життя людей похилого віку стабільним і фінансово-забезпеченим, але, на превеликий жаль, внутрішня економічна ситуація деяких країн не дозволяє цього зробити в повному обсязі. Україна не є в цьому питанні винятком, щорічно в країні затверджуються закони про підвищення пенсійних нарахувань. Населення держави вже сьогодні стурбоване тим, чи буде підвищення пенсій з 1 квітня 2018 року в Україні? Чи можна майбутнім і справжнім пенсіонерам сподіватися на збільшення суми соціальної допомоги, і яким очікується стати відповідне грошове вираження?

Розмір пенсій з 1 квітня 2018 року в Україні. Чи буде підвищення?


Історія підвищення пенсії за останні 5 років


Економічна ситуація в державі настільки нестабільна, що уряд побоюється робити будь-які прогнози. У Верховній Раді в кінці минулого року був затверджений законопроект, згідно з яким протягом декількох років будуть поступово збільшуватися соціальні виплати людям пенсійного віку. Очікується, що пенсія в квітні 2018 року звичайним пенсіонерам підвищиться практично на 30%, а ось люди, які тільки готуються до даного статусу, зовсім не відчують зміни в грошових виплатах.

Щоб зрозуміти, на скільки саме зростуть соціальні нарахування людям похилого віку, необхідно звернутися до історії пенсійних виплат. Найскладнішим і напруженим часом для України був 2014 рік. Саме в цей непростий момент внутрішня ситуація в державі безпосередньо сприяла появі злиднів серед громадян. Ціни на товари, а також життєво важливі послуги росли, інфляція моментально спрямовувалася вгору, фінансова допомога Україні не виявлялася, а зовнішні борги збільшувалися протягом доби в кілька разів. У цей період у часі в уряді навіть не думали про підвищення соціальних виплат населенню, так як фінансування гостро не вистачало.

Розмір пенсій з 1 квітня 2018 року в Україні. Чи буде підвищення?


Трохи пізніше ситуація стала потихеньку приходити в норму, зокрема, в 2015 році пенсії працюючим і звичайним пенсіонерам збільшилися приблизно на 8% (в залежності від категорії пенсійного віку, відпрацьованого людиною стажу та інших індивідуальних особливостей). У наступному, 2016 році зростання соціальних нарахувань досягло 12%, а на наступний рік - 15%. Відкритим питанням залишається те, яким чином пройде індексація пенсій з 1 квітня 2018 року в Україні?

В кінці минулого року у Верховній Раді був підписаний закон, що соціальні нарахування для пенсіонерів в 2018 році виростуть на 30%. Якщо брати грошове значення, то підсумкова сума становитиме 2454 грн. Необхідно відзначити, що плани, позначені раніше, різко змінилися, і збільшення пенсії на 30% пройде в 3 етапи. Тобто, в 2018 році соціальні грошові нарахування будуть збільшені на 12, 5%, відповідно, вони в кінцевому підсумку складуть вищевказану суму. В подальшому 2019 році пенсійні виплати досягнуть рівня в 2668 грн., А до 2020 р підвищаться до 3048 грн.

Багатьом може здатися, що збільшення соціальних виплат планується грандіозне, але якщо обґрунтувати отриману в результаті суму, то вона виявиться мізерно малою. Інфляція в Україні знову зростає, ціни так швидко змінюються в сторону збільшення, що заробітні плати та соціальні виплати населення просто не встигають їх наздогнати.

Підсумкові пенсійні виплати у кожної людини різні. На суму впливає величезна кількість різноманітних факторів. Величезне значення при нарахуванні пенсійних виплат «грають» і особисті заслуги пенсіонера, наприклад, відпрацьований стаж, рівень середнього заробітку за кілька років, а також співвідношення реальної зарплати і його середнього заробітку.

Якщо всі важливі нюанси скласти, то в підсумку вийде сума, яка в окремих випадках буде перевищувати 280 грн. Тобто того грошового вираження, на яке збільшаться середні пенсійні нарахування.

Розмір пенсій з 1 квітня 2018 року в Україні. Чи буде підвищення?


Багатьох громадян цікавить і те, чи буде збільшена пенсія військовим пенсіонерам в квітні 2018 року в Україні? Вся справа полягає в тому, що соціальні нарахування даної категорії громадян не збільшувалися протягом декількох попередніх років. Інфляція зростає, а соціальні виплати у колишніх військових залишилися колишніми, тому, чи буде індексуватися військова пенсія в квітні 2018 року, стає глобальною проблемою для більшості українських громадян.

На жаль, на майбутній квітень в уряді не закладено законопроект, який вказує на підвищення військових пенсій. Підготуватися до відсутності змін буде потрібно і пенсіонерам МВС. Важливо визначити і той фактор, що не всі категорії звичайних і працюючих пенсіонерів можуть розраховувати на збільшення соціальних виплат, у багатьох з них щомісячна пенсія залишиться колишньою.
загрузка...
Розмір пенсій з 1 квітня 2018 року в Україні. Чи буде підвищення?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають