• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Кому підвищать а кому не підвищать пенсію в 2018 році в Україні

Майже в кожній державі існує пенсійна система, яка покликана допомагати літнім людям. Україна є однією з цих країн. Насправді пенсіонери є незахищеною категорією населення, а в умовах кризи соціальні виплати є їх основним і часто єдиним джерелом доходу. А тому люди похилого віку постійно цікавляться тим, кому підвищать а кому не підвищать пенсію в 2018 році в Україні і чого взагалі варто чекати в майбутньому році. Впровадження пенсійної реформи вже почалося і можна пожинати перші плоди. Також варто розібратися в тому, що ще має зробити уряд і що вони обіцяли зовсім недавно.

Кому підвищать а кому не підвищать пенсію в 2018 році в Україні


Якими будуть виплати для пенсіонерів


Перш за все, варто сказати, що розмір пенсійних виплат в 2018 році все ще залишається справжньою загадкою. Справа в тому, що країна до цих пір знаходиться в глибокій економічній кризі і направляє левову частку свого бюджету на військове протистояння на сході. Це означає, що в будь-який момент всі обіцяні підвищення соціальних стандартів можуть бути скасовані і пенсіонерам доведеться задовольнятися тим, що є. Однак варто звернути увагу на тенденцію до зростання, яка стає явно помітною ще з графіків за 2016 рік. Нещодавно, до речі, пенсіонерам все ж робили невелику надбавку. Якщо врахувати те, що в державі майже кожен день дорожчають продукти і послуги, то нинішні цифри є дійсно маленькими. Саме тому люди похилого віку так сподіваються, що пенсійна реформа запрацює як треба і все буде добре.

Незважаючи на всю неоднозначність ситуації, є деякі коментарі з приводу того, скільки додадуть пенсіонерам в 2018 в Україні. Влада вже не раз стверджувала, що людям варто очікувати підвищення соціальних стандартів як мінімум на 10%. Однак ЗМІ говорять про те, що показники можуть збільшитися навіть в два рази, але до таких заяв краще ставитися скептично, оскільки в нинішніх реаліях це створить дуже велике навантаження на державний бюджет. У будь-якому випадку зараз українські пенсіонери не живуть, а виживають, а тому влада буде намагатися змінити дану ситуацію і очікується обов'язкове зростання як мінімум на 200 гривень.

Кому підвищать а кому не підвищать пенсію в 2018 році в Україні


Як відбувається розрахунок пенсійних виплат

Варто знати, що крім підвищення пенсій є і інші новини. У повну силу має запрацювати новий алгоритм розрахунку цих виплат. Тепер розмір допомоги літнього українця буде залежати від трьох основних чинників, а саме:

від розміру середньої заробітної плати в державі;
від трудового стажу людини;
від співвідношення заробітної плати людини до середньої зарплати.


Важливо знати, що величина пенсії має становити не менше 35% від суми середньої заробітної плати. Такі показники встановлені в чинному законодавстві України. Якщо пенсійні виплати складають близько 20%, то це пряме порушення прав літніх людей. Варто сказати, що раніше розмір пенсій в процентному вигляді був набагато більше, ніж зараз. Тому владі варто всіма силами прагнути повернутися до колишнього рівня.

Чи всім вигідно підвищення соціальних стандартів

Насправді далеко не для всіх це підвищення буде таким хорошим. Справа в тому, що тільки ті люди, які вийшли на свій законний відпочинок в 2011 році і раніше, можуть розраховувати на дійсно велику надбавку. Їх чекає збільшення не менше чим на 600 гривень. Однак все ще складно, сказати які будуть добавки в 2018 році в Україні, так як цей показник може в будь-який момент знизитися. Однак багато політиків відзначають, що мінімальні пенсії, розмір яких буде більше 2000 гривень - це не казка, а можлива реальність.

Зростання пенсійного віку

Ще одна значуща річ - це підвищення планки пенсійного віку для всіх жителів України. Звичайно, українська влада намагається не піднімати це питання взагалі, адже боїться негативної реакції народу. Але в МФВ вже давно вимагали від України таких змін. Було вирішено, що страховий стаж повинен становити 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.

Зміни в цьому плані вже почалися. Тепер припинити трудову діяльність і почати відпочивати можуть ті люди, які офіційно відпрацювали не менше 30 років. Варто відзначити, що раніше вистачало і 25 років, а тому пенсійний вік уже був значно збільшений. Деякі експерти прогнозують, що до 2028 року варто очікувати підвищення цього показника до позначки в 40 років.

Якщо у людини не вистачає відпрацьованих років, то було передбачено два рішення цієї проблеми. Перше - це продовжити трудову діяльність і доопрацювати решту життя. Другий спосіб - це докупити необхідну кількість років. На даний момент встановлено, що один рік буде коштувати близько 17 тисяч гривень. А ті люди, які не відпрацювали потрібну кількість часу і не мають можливості оплатити його, будуть задовольнятися соціальними допомогами. Правда, величина соціальної допомоги просто мізерна і становить трохи більше 300 гривень. Так що навряд чи такий варіант дійсно когось задовільнить.

Кому підвищать а кому не підвищать пенсію в 2018 році в Україні


Спеціальних пенсій невдовзі не буде


Також треба відзначити, що пенсійна реформа передбачає повне скасування спеціальних пенсійних виплат. Ця постанова стосуватиметься не тільки державних службовців, але навіть вчителів та інших працівників. А тому тепер вислуга років не дозволить вам піти на законний відпочинок раніше. Ось тільки ці зміни не стосуються військовослужбовців. Для них все залишиться таким, як було раніше. Те ж саме можна сказати і про пенсії чорнобильцям. Можливо, з'явиться ще ряд соціальних виплат, які залишаться без змін, але поки з цього приводу немає ніяких коментарів.

Підводячи підсумок, можна сказати, що дуже складно на даний момент визначити, кому підвищать а кому не підвищать пенсію в 2018 році в Україні. Поки можна точно сказати, що надбавки будуть. Краще просто стежити за всіма останніми новинами і чекати якихось заяв від представників уряду, адже тільки вони можуть пролити світло на це все.
загрузка...
Кому підвищать а кому не підвищать пенсію в 2018 році в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають