• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Коли прийдуть морози в Україну в 2018 році

З огляду на те, якою була погода в минулому році, і як почалася зима в цьому, багато хто задається питанням: «Коли прийдуть морози в Україну в 2018 році?».

Коли прийдуть морози в Україну в 2018 році


Якою була зима в минулому році

Минулий зимовий сезон для території України видався по-справжньому зимовим та казковим. Середня температура з грудня по лютий включно не піднімалася вище 3 ° C (початок грудня), і такий показник є «жарким» для тих часів. Середня відмітка на градуснику становила -8 ° С, а найнижчий показник був зафіксований в Полтавській області до -30 ° С (січень 2017 го).

Як і обіцяли за прогнозом грудня порадував громадян України комфортною зимовою погодою (помірний холод і зимове сонце). Протягом місяця масових опадів у вигляді снігу на території країни не спостерігалося, втім, як і мокрого снігу з ожеледицею. В кінці місяця, майже під Новий Рік, погода порадувала сніговими опадами, висота яких на землі не перевищувала 5 - 10 см (в окремих куточках держави цей показник доходив до 20 см) .

Найхолоднішим виявився січень місяць. Згідно зі спостереженнями метеорологів найбільш холодними припали дні на Різдво, і на Хрещення (середній мороз становив -7 ° С). В інші січневі дні погода була більш прихильною до українців, і не падала нижче мінус 5 градусів.

І якщо 60% зимової пори були «добрими» і лише іноді суворими, то лютий дав відчути українцям в повній мірі як почуваються мешканці Сибіру і полярного кола. Починаючи з перших чисел лютого, і до 28-ого числа температура по Україні була нижчою -17 ° С. По всій території спостерігалися снігопади, товщина снігового покриву в окремих областях (Черкаська, Сумська, Київська та Луцька) перевищувала 23 см. У південних областях, температура була плюсова, і багато жителів задавалися питанням: «Якими та коли в Україні будуть морози в 2018 році ». Такі показники вважаються рекордними для території нашої країни. І як з'ясували вчені, такі холоди були рекордними за останні 100 років. В кінцевому підсумку, тепло і сонце діти українців побачили тільки в середині березня.

Коли прийдуть морози в Україну в 2018 році


Чого чекати

Науковий підхід в даному питанні має дві точки зору: американську і вітчизняну. За обіцянками західних колег, майбутні 3 (а вже точніше 2) місяці зимової пори будуть в міру холодними, а «холод» не досягатиме -15 ° С, тобто виходить цілком собі класичний варіант. Такої ж думки дотримуються і фахівці компанії The Weather Company. Судячи з їх розрахунку, зима 2018 буде теплою, і особливих холодів не принесе. З такою думкою згодні і українські вчені, які підтверджують майбутню теплу зиму. За словами керівника Укргідромецентра Прокопенко А., майбутні 2 місяці будуть значно тепліше ніж їх попередники. Правда така позиція не виключає «мінусів», які матимуть короткостроковий характер.

Прогнозована погода на грудень не буде нижче мінус 15 ° С, а її максимальний показник не більше + 6 ° С. Більш реальні морози Україна відчує вже на Різдво (як це прийнято). З 4-го січня і до 24 го числа температура буде нижче -10 градусів, що нижче в порівнянні з попереднім роком. Лютий ж, на думку аналітиків-метеорологів, обіцяє бути більш суворим, (мінімальна температура нижче -25). Тому, коли в Україну прийдуть морози 2018, питання опалення буде актуальне як ніколи.

Народні прогнози обіцяють низькі температури в січні і лютому. Згідно з розрахунками Горбань Л., народний синоптик, початок січня не буде холодним. Температура за вікном не буде нижче -4 ° С. Після цієї дати в Україну прийде холодна пора. До 16 січня мороз сягне -10 ° С, при цьому очікується випадання снігу, однак, така «холоднеча» триватиме не довго, в середньому до 23.01.2018. вся «заморожена вода, розмерзнеться, або явно підтане. Після зазначеної дати, холоди знову повернуться, але вже більш «запеклими». Мінімальне значення термометра коливатиметься в районі -20 ° С, а в окремих районах до -25 ° С.

Лютневий «пейзаж за вікном» буде трохи краще січневого. Мінімальна відмітка на градуснику, згідно з дослідженнями Леоніда Горбаня, не буде нижчою -7 ° С, а часом буде зустрічати і тепла погода, яка буде виражатися у вигляді від + 3 ° С. Середина 3-ого місяця зими видасться морозною, зокрема мінімальна температура становитиме -25 ° С (такий показник буде характерний для центру України). Наявність опадів у вигляді снігу буде можливо на початку місяця (з 4 по 5 лютого), а після в середини місяця, чергуючись з мокрим снігом. Однак абсолютно точного прогнозу фахівець не дає, як і точної відповіді на питання: «Коли буде мороз в Україні в 2018 році

Висновок

За висновком як американських так і вітчизняних метеорологів, майбутні зимові свята матимуть змінний характер. Сильних заморозків на решту місяців варто чекати на початок року, кінець першого місяця і кінець лютого. Нижня межа позначки градусника, якщо вірити прогнозам, не становитиме нижче -25 ° С. Але це усереднена цифра, в окремих регіонах може бути тепліше (наприклад, південь Запорізької області), або холодніше (північна частина Харківської області). В цілому прогнозується тепла зима, у порівнянні з попередніми роками. Але, незважаючи на такі обіцянки, не варто забувати про наслідки переохолодження, про які ніхто не замислюється до моменту їх настання. Тому, яка б погода не була за вікном, не слід одягатися легко.
загрузка...
Коли прийдуть морози в Україну в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають