• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Індекс інфляції на 2018 рік в Україні прогноз

Економіка країни вже давно не радує ростом. Причини цього явища криються в військових діях на сході, і нестабільній політичній ситуації. Багато підприємств, які випускали продукцію на експорт до сусідньої країни, змушені були зупинити виробництво. Індекс інфляції 2018 у Україні цікавить малий і середній бізнес, оскільки від його рівня залежить прибуток компаній.

І підприємці, і працівники фірм, і пенсіонери переживають, чи не знизяться їхні реальні доходи, наскільки виростуть ціни.

Індекс інфляції на 2018 рік в Україні прогноз


Темпи зростання цін

У 2017 значно зросла зарплата бюджетників, а особливо медиків і вчителів. До цього року оклади збільшували лише на кілька відсотків. На двократне зростання мінімального доходу ніхто і не сподівався. Гривня не зміцнилася, але тенденції до ослаблення вже не очікується, хоча темпи зростання цін прискорюються.

У травні продукти стали продаватися набагато дорожче, ніж прогнозував Нацбанк. Сталося це на тлі підвищення тарифів на електроенергію і водопостачання. Сприяла збільшенню вартості аномальна весна, в результаті чого очікується неврожай овочів і фруктів, незрозуміло що буде з зерновими культурами.

Деякі аналітики поспішають заспокоїти, що ситуація в економіці трохи покращитися, індекс інфляції в 2018 р в Україні вже не буде таким, яким відзначався в 2015, коли в квітні ця цифра склала майже 61%. Однак дефіцит бюджету поки не стане позитивним і очікується на рівні 3% від величини валового продукту країни.

Національний банк тепер може встановлювати облікову ставку, яка впливає на відсотки по кредитах, що видаються комерційними структурами. Від неї залежать розміри депозитів. При зниженні цього показника збільшується інфляція. Експерти вважають, що в 2018 вона зменшиться і складе 6%, в той час як в 2017 було більше 9 %.

Сценарії розвитку економіки

Кабінет міністрів країни прийняв постанову, де представлена ​​таблиця індексу інфляції 2018 у Україні. Якщо виходити з цих показників, вимальовуються різні сценарії розвитку країни - соціального та економічного. Оптимістичний варіант передбачає, що ВВП буде збільшуватися, що відрізняється від заяв, які надійшли від валютного фонду. Згідно з песимістичним прогнозом зростання валового продукту складе лише 1%, а рівень споживчих цін за 2018 зросте на 2,5 відсотка. Уряд більше схиляється до першого сценарію. Якщо вивчити таблицю індексації інфляції по роках, найбільший рівень відзначався:

в 2000- 125,8;
2004-112,3;
2007- 116,6;
2014-124,9;
2015-143,3.


З 2016 цей показник почав знижуватися і склав 112,4. Жителям країни обіцяють, що різких стрибків ціни на енергоносії вже не буде, вартість комунальних послуг зросте лише незначно.

Індекс інфляції на 2018 рік в Україні прогноз


Що очікувати громадянам

При випередженні росту доходів над рівнем інфляції людям нема чого боятися того що збільшаться ціни. Соціальні виплати, включаючи пенсію і мінімальну зарплату повинні підвищувати на той же відсоток, на який зростає цей показник.

Але в зв'язку зі спадом в економіці, який виник на тлі військових дій, індексація виплат проводилась не в повній мірі. З 2014 року ціни послуги і продукти піднялися майже на 87%, в той час як дохід пенсіонерів став більше лише на 40. Тому вони стали жити набагато гірше, ніж раніше.

На добробут людей, зайнятих у сфері торгівлі або виробництва, збільшення рівня інфляції так не відбилося, оскільки зростання зарплати випередило темпи підвищення цін. До початку 2018 середня величина її повинна скласти 7 тисяч гривень. У відсотковому відношенні очікується підняття на 16%, що дозволить отримати навіть невеликий приріст.В країні обіцяють впровадити пенсійну реформу, яка передбачає збільшення стажу для тих, хто збирається на заслужений відпочинок. Головна новина, яка чекає найбільш незахищені верстви населення це значне підвищення винагороди за десятки років, відданих на благо державі. Уряд готовий порадувати «осучаснити пенсій».

І хоча така подія очікується до жовтня 2017, не факт, що її не перенесуть до 2018. Одні повинні отримати надбавку в 1000 гривень, інші - в 700-800. Однак більшість літніх людей не дуже відчують збільшення пенсії, оскільки зросте вона лише від 50 до кількох сотень гривень.

Прогноз показників

Використовуючи таблицю індексу інфляції, складену за 10 останніх років, можна визначити, як цей показник впливає на рівень життя в країні. За цей час він склав більше 391%. Однак панікувати не варто.

Національний банк прогнозує, що індекси інфляції в Україні за 2018 рік уже не матимуть двозначну величину ні в одному з кварталів. Якщо він не помиляється, то це хороша новина. Поступово курс гривні зможе повернутися на рівень, який відзначався до початку кризи. Відповідно і доходи стануть збільшуватися, і до 2020 зростання їх буде відчутно. Відновиться споживчий попит.
загрузка...
Індекс інфляції на 2018 рік в Україні прогноз
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають