• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Нарахування пенсії по новому в 2018 році в Україні. Розрахунок пенсії

Кожна держава зобов'язується виплачувати своїм громадянам соціальні виплати, і Україна не є винятком. Пенсіонери - це та категорія населення, для якої єдиним джерелом отримання коштів в переважній кількості випадків є пенсійні виплати. Саме тому всі пенсіонери уважно стежать за останніми новинами, щоб дізнатися, чи буде підвищення пенсій в Україні в 2018 році. У 2017 році уряд займався роботою над пенсійною реформою, а вже в цьому році люди пенсійного віку зможуть пожинати плоди. Детально про те, яким буде підвищення пенсій в Україні в 2018 році, а також про особливості пенсійної реформи, нарахування пенсії по новому в 2018 році в Україні, розрахунок пенсії піде мова в даному матеріалі.

Нарахування пенсії по новому в 2018 році в Україні. Розрахунок пенсії


Скільки будуть отримувати пенсіонери?

Назвати конкретну суму на даний момент досить складно, адже економічна ситуація в країні продовжує залишатися бути кращою. Якщо простежити тенденцію останніх років, то пенсійні виплати в Україні все ж підвищуються - в 2016 році вони зросли на 12%. Правда, підвищення торкнулося тільки тих громадян, які отримують мінімальну пенсію. Варто нагадати, що розмір пенсії в Україні з 1 січня 2018 становитиме тисячу двісті тридцять чотири гривень (з урахуванням підвищення). Якщо врахувати рівень інфляції в країні, а також нещодавнє підвищення «мінімалки», то можна прийти до висновку, що цифри ці зовсім маленькі. Пенсіонерам залишається тільки сподіватися на позитивні результати впровадження пенсійної реформи.

Оптимістичні прогнози робить П. Розенко, які затверджує, що пенсіонери можуть розраховувати на, як мінімум, 10% збільшення виплат. У деяких ЗМІ твердять, що до наступного року пенсії зростуть в два рази. Однак якщо врахувати те, що країна зараз знаходиться під загрозою дефолту через неможливість виплати зовнішніх боргів, то такі заяви здаються занадто популістськими. М. Онуфрик впевнена, що українські пенсії в 2018 зростуть на, як мінімум, 280 гривень.

Як розраховується пенсія?

У жовтні 2017 року пенсії перерахували, при цьому також змінився і алгоритм їх нарахування. На даний момент пенсія пересічного українця визначається трьома факторами:

розміром середньої зарплати в країні;
стажу пенсіонера;
співвідношення зарплати конкретного громадянина та середньої зарплати.


Важливо відзначити, що розмір пенсії в Україні в 2018 році повинен становити не менше 35% від середньої зарплати в країні. Коли розмір пенсії становить всього 20%, це вже вважається порушенням соцправ категорії населення пенсійного віку. У 2008 році співвідношення було на рівні 47%, що є рекордом в сучасній історії України, в той час як мінімум був досягнутий в 2004 році - всього 34%. Таким чином, можна простежити пряму залежність розміру пенсії та стажу.

Нарахування пенсії по новому в 2018 році в Україні. Розрахунок пенсії


Хто виграє від підвищення?

У 2018 році на найвищу пенсію можуть розраховувати та категорія пенсіонерів, яка вийшла на відпочинок в 2011 році і отримувала гідну заробітну плату. Вони можуть розраховувати на велику надбавку - від 600 до 800 гривень. Таким чином, пенсії в бюджеті на 2018 рік в Україні, що перевищують 2 тисячі гривень, стають цілком можливими.

Високий дохід можуть отримувати пенсіонери, що працювали на виробництві та отримували заробітну плату, яка, як мінімум, на 50% перевищувала середні показники по країні. Крім того, необхідно мати за спиною 40 років стажу.

Хто виявиться в невигідному становищі?

Отримувати вищу пенсію зможе тільки частина пенсіонерів, а іншим доведеться задовольнятися їх теперішнім доходом. Як заявляє аналітик Л. Ткаченко, на високі пенсійні виплати, перш за все, не можуть розраховувати бюджетники, які отримували мінімальні заробітні плати. Також це торкнеться тих, хто працював в аграрному секторі.

Жінкам-пенсіонеркам в більшості підвищення пенсії в 2018 році в Україні чекати не варто, оскільки, згідно зі статистичними даними, стаж і зарплата у них менше, ніж у колег сильної статі. Наприклад, навіть якщо зарплата була 4343 гривень, то це все ще буде менше встановленого мінімального рівня соцвиплат в країні. Звичайно, нижчі за прожитковий мінімум, згідно із законодавством України, пенсія не може бути, тому при наявності 30-нього стажу пенсія виплачується на його рівні. Варто нагадати, що за станом на 2018 рік розмір прожиткового мінімуму становить 1257 гривень. Уже з наступного року розмір заробітної плати буде розраховуватися з урахуванням підвищення мінімалки.

Як виплачуватимуть пенсії в новому році?

П. Розенко запевняє, що в 2018 році ніяких збоїв при виплаті пенсій спостерігатися не буде, не дивлячись на відсутність профіциту в ПФУ (дефіцит складає коло 160 мільярдів гривень). У імператорських колах запевняють, що розмір дисбалансу бюджету ПФУ буде поступово скорочуватися (приблизно на 10 мільярдів за один рік).

Значне поповнення бюджету ПФУ стає можливим після підвищення мінімальної зарплати в 2018, адже разом із заробітною платою на 50% збільшився і податок до Пенсійного фонду.

Пенсійна реформа

Виконуючи вимоги Міжнародного валютного фонду, Україна провела пенсійну реформу в 2017 році. Дотримуватися умов МВФ вкрай важливо для українського уряду, оскільки так з'являється можливість отримання нового кредитного траншу, щоб уникнути дефолту. У проекті нової пенсійної реформи були враховані всі рекомендації міжнародної організації. Громадськість відреагувала на реформу хвилею критики, оскільки мінімальна пенсія в Україні в 2018 році буде нараховуватися по більш жорстким умовам. Про всі подробиці проекту піде мова нижче.

Нарахування пенсії по новому в 2018 році в Україні. Розрахунок пенсії


Підвищення пенсійного віку

Парламентарії не наважилися прямо говорити про підвищення віку, незважаючи на те, що це було одним з ключових вимог МВФ. Проте, було збільшено страховий стаж - 35 років для чоловічої статі і 30 для жіночого.

Згідно з новим проектом, на пенсію зможуть вийти виключно громадяни, страховий стаж яких перевищує 30 років. Наприклад, раніше було достатньо 25 років (виходить, що таким чином пенсійний вік був фактично збільшений на 15 років). У 2028 році вимога до стажу вже підвищиться до 40-ка років.

Якщо необхідного стажу не буде вистачати, то у громадянина є два виходи: 1) доопрацювання; 2) купівля відсутніх років. Один рік стажу коштує приблизно 17 тисяч гривень (близько 670 доларів). Ті, хто не мають ні грошей, ні стажу можуть отримати тільки соцдопомоги. Розмір соцдопомоги в 2018 році абсолютно мізерний - лише 350 гривень, а це всього 18 доларів на місяць. Наприклад, в місті Сіетл (штат Вашингтон, США) розмір мінімальної заробітної плати за одну годину (!) Становить 15 доларів.

Експерти погоджуються, що нова реформа через десять років призведе до того, що пенсію зможе отримувати менше 50% майбутніх пенсіонерів. Багато хто просто не можуть набрати настільки великий робочий стаж, в той час як інші працюють за кордоном. Введення «безвіза» тільки посилить вищевказану тенденцію.

Зменшення коефіцієнта стажу

Якщо раніше у формулі коефіцієнт стажу становив 1,35%, то тепер він дорівнює одиниці. Таким чином, виплати пенсіонерам будуть істотно менше. Варто нагадати, що мінімальний стаж для отримання пенсії - це 35 років.

Скасування спеціальних пенсій

Розроблений проект також включає повне скасування спеціальних пенсій, які виплачувалися державним службовцям, науковцям і багатьом іншим групам громадян. За вислугою тепер на пенсію теж не можна виходити. Раніше це було актуально для вчителів і лікарів, проте тепер достроково виходити на заслужений відпочинок можуть тільки військовослужбовці та поліція. Але в той же час є хороші новини для українців, зайнятих роботою на виробництві (соціальна надбавка буде збільшена на 10-15%). Благо, пенсії чорнобильцям у 2018 році в Україні поки скасовуватися не будуть, як і інші соцвиплати.

Пенсії для громадян з Донбасу

У 2014 році, коли Росія ввела війська на територію сходу України і була сформована ЛДНР, на окупованих територіях проживало приблизно 1 мільйон 440 тисяч пенсіонерів. Більше 70% вже отримують пенсію в інших регіонах України, проте близько 400 тисяч громадян все ще залишаються без пенсії. ПФУ таким чином вдалося зберегти приблизно 14,5 мільйона гривень.

У проекті реформи йдеться про те, що всі ці кошти будуть обов'язково погашено, проте це можливо тільки в разі повернення Україні контролю над окупованими територіями. З огляду на те, що обидві сторони конфлікту не бажають йти на поступки, а уряд України останнім часом почав більш агресивну політику проти Росії, такий сценарій видається малоймовірним. Поки що можна з упевненістю сказати, що в найближчі роки сотні тисяч громадян залишаться без пенсій.

Нарахування пенсії по новому в 2018 році в Україні. Розрахунок пенсії


Сучасні пенсії

Як вже було сказано вище, в формулу для підрахунку пенсії громадянам тепер буде враховуватися оновлена ​​заробітна плата, тобто стався перерахунок пенсій в Україні в 2018 році. Новий рівень - 3857 гривень, що дорівнює 157 американським доларам. Таким чином, більше 5 мільйонів українських пенсіонерів зможуть отримувати приблизно на 25 доларів більше. Чи буде достатньо такого підвищення в 2018 році? Скоріш за все ні.

Відсутність накопичувальної системи

На початку 2017 року ЗМІ почала з'являтися інформація про те, що в Україні буде введена накопичувальна система. Однак в проекті реформи немає інформації про таку систему, тому очевидно, що в найближчі роки такої інновації українським пенсіонерам чекати не варто. Представники ПРФ заявляють, що для початку необхідно зайнятися ліквідацією дефіциту.
загрузка...
Нарахування пенсії по новому в 2018 році в Україні. Розрахунок пенсії
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають