• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Мінімальна заробітна плата 2018 в Україні. Ставка тарифна сітка

2017-й рік став свого роду історичним, оскільки в січні вперше була підвищена мінімальна зарплата 2018 у Україні на 50% тарифна сітка. Такого різкого зростання мінімальної заробітної плати в історії незалежної України ще не було, тому багато людей були шоковані такою ініціативою В. Гройсмана.

Українські ЗМІ не раз повідомляли про те, що ініціатором підвищення був В. Гройсман, при цьому до моменту оприлюднення цього рішення П. Порошенко навіть не був сповіщений про таке рішення прем'єра. Тим не менше, сформувався союз адміністрації президента, а також коаліції у ВРУ, який дозволив затвердити законодавчу ініціативу про підвищення мінімалки майже в два рази.

Таким чином, був встановлений новий мінімум - 3 200 гривень, при цьому це стосується не тільки бюджетників, але і для тих, хто працює на приватних підприємствах. При всьому прожитковий мінімум та інші соціальні виплати (пенсії і стипендії) залишилися на практично одному і тому ж рівні. Проте, варто розуміти, що реальний ПМ зараз набагато вище, тому орієнтуватися по офіційно встановленої цифрі (1605 гривень), з огляду на сьогоднішній рівень інфляції просто неможливо. У минулому році вперше за час незалежності України вперше розмір мінімальної зарплати в Україні 2018 дорівнює сумі реального прожиткового мінімуму. За словами прем'єра, тепер кожен працівник зможе отримувати суму, достатню для проживання.

Мінімальна заробітна плата 2018 в Україні. Ставка тарифна сітка


Прожитковий мінімум

Підвищена мінімальна зарплата в Україні в 2018 році також спровокувала поступове підвищення прожиткового мінімуму. Уже відомо, що перше підвищення варто очікувати, в квітні або жовтні. Звичайно, цей офіційний стандарт є всього лише умовним, проте його важливість полягає в тому, що від нього прямо залежить цілий ряд інших соціальних виплат (зокрема, стипендія і мінімальна пенсія). Також від цього залежать додаткові виплати ветеранам праці, жертв аварій на ЧАЕС та іншим соціально захищеним громадянам.

Новий стандарт

Варто зазначити, що мінімальна заробітна плата може визначатися за одну годину або за один місяць (19 гривень 45 копійок і 3 200 гривень відповідно). Яка мінімальна зарплата в Україні в 2018 задовольнить потреби українців, визначить курс валюти і рівень інфляції. Цілком можливо, що може знадобитися нове позапланове підвищення.

А. Рева заявляє, що для підвищення мінімалки існувало досить велика кількість причин. У січні 2013 року розмір мінімальної зарплати становив приблизно 88% від розміру реального прожиткового мінімуму, в той час як в 2016 році цей показник опустився нижче критичних 50%. Таким чином, в 2016 році мінімальної зарплати було недостатньо тільки для того, щоб забезпечити базові потреби. При цьому інфляція за останні роки зросла майже на 40%, що, звичайно ж, видно по цінниках на прилавках. Шляхом підвищення заробітної плати до 3 200 гривень уряду практично вдалося вийти на рівень 2013 року, тобто тепер прожитковий мінімум і «мінімалка» практично рівні.

Якщо в листопаді встановлений на законодавчому рівні мінімальний дохід громадян складав всього 27%, то на даний момент вдалося добити цифри розміром більше 50%. Шляхом збільшення середньої зарплати вдалося виконати рекомендації Міжнародної організації праці (максимум 50-ти відсотків). Також варто відзначити, з 2014-го року хв зарплата в Україні 2018 зросла на 19%, в той час як середня зарплата була збільшена майже на 70%. Українці, що виконують некваліфіковану роботу, практично залишатися за межею бідності. До 2017 року Україна посідала останнє місце по мінімальній зарплаті в Європі (за цим показником країна зуміла обігнати тільки Таджикистан). Потреба в підвищенні оплати праці є очевидною, кожен парламентарій, на думку А. Реви, повинен це розуміти.

Мінімальна заробітна плата 2018 в Україні. Ставка тарифна сітка


Нормативна база

Підняття заробітної плати супроводжувалося безліччю поправок в українське трудове законодавство. Попередньо нардепами був прийнятий закон «Про зміни в юридичні акти України», який був підписаний 7-го грудня 2016 року.

Також змінилося саме трактування терміна «мінімальна заробітна плата». Якщо раніше малася на увазі виключно ставка без урахування різних надбавок, преміальних і підвищень, то тепер поняття ставки забирається, а під мінімальною зарплатою мається на увазі виконана працівником норма. Оплачувати працю нижче наведеного мінімуму забороняється, при цьому знову-таки мається на увазі оплата праці не за певне число годин, а за робочий мінімум. Багато підприємців, які не надто позитивно поставилися до ініціативи, намагаються знайти вихід із ситуації - наймають працівників на половину або чверть ставки.

«Мінімалка» також перестала виступати в якості запобіжного визначення розміру адміністративних штрафів, а також плати за виконання юридичних послуг. Тепер всі ці показники визначаються розміром прожиткового мінімуму.

Підвищення зарплати бюджетників

«Мінімалка» в розмірі 3 200 гривень також означала підвищення посадових окладів бюджетників (а також розрядів у тарифній сітці). Якщо для початківців вчителів без досвіду роботи мінімальний оклад раніше становив майже на 200 гривень менше встановленого прожиткового мінімуму, то тепер жоден вчитель, вихователь або медичний працівник не може отримувати дохід, який буде нижче рівня мінімальної заробітної плати. В результаті підвищення скоротився відрив між мінімальною зарплатою і прожитковим мінімумом.

Вчителі з надбавками за стаж і категорії тепер можуть розраховувати на зарплату 5 500 гривень, однак у той же час ускладнюється проходження атестації, яка повинна визначити профпридатність педагога. Таким чином, вчителі або вихователі, що не справляються зі своїми службовими обов'язками, можуть бути скорочені. У той же час фельдшер без досвіду роботи може отримувати до 4100 гривень (це відповідає десятому розряду тарифної сітки). За словами П. Розенка, на підвищення мінімальної зарплати в Україні в 2018 році було виділено близько 29-ти мільярдів гривень. Розенко припускає, що до кінця року середній розмір заробітної плати бюджетників буде на рівні 4500 гривень.

Детінізація економіки

Очевидно, що підвищення мінімалки - це не тільки вдалий популістський хід з боку поточної адміністрації, а й спроба позбутися від тіньового бізнесу в Україні. Вище вже було сказано про те, що показник середньої зарплати не може коректно відображати реальний стан справ в Україні, адже багато працівників на приватних підприємствах просто отримують зарплату в конвертах. Також бувають випадки, коли співробітники отримують «сірий» дохід - вони офіційно працевлаштовані в організації і отримують легальний дохід, проте тільки частина його декларується самою компанією. Таким чином, проходить економія на сплаті податків.

До речі, раніше парламентарії вже пішли підприємцям назустріч, знизивши розмір ЄСВ (вони були змушені платити 34% замість 22%). Такий крок знову-таки був зроблений з метою заохочення роботодавців до легальної оплати праці, однак якихось істотних результатів це так і не принесло. Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що процентна ставка соціального внеску буде підвищена до рівня 2015 року. До слова, тепер всі ІП повинні платити єдиний соціальний внесок (навіть якщо у них немає поточного прибутку). Така інформація міститься в бюджетній резолюції, яка була прийнята до 2020 року. Можна зробити висновок, що уряд поставив підприємців в виразно нелегке становище, тому в 2018 році спостерігається криза малого і середнього бізнесу.

Мінімальна заробітна плата 2018 в Україні. Ставка тарифна сітка


З 2018 року розмір прожиткового мінімуму буде встановлений на рівні 1700 гривень, проте він є не однаковий для всіх категорій громадян. Наприклад, для дітей, яким не виповнилося 6 років, він буде дорівнює 1457 гривень, в той час як офіційно встановлений мінімум для всіх неповнолітніх осіб становить 1870 гривень. Якщо особа втратила працездатність, то для цієї категорії громадян держава передбачає 1 373 гривні. У той же час в 2019 році, згідно з усиновленими планом, Прожитковий Мінімум буде дорівнювати 2 000 гривень. Звичайно ж, це все ще мізерно мало, враховуючи сьогоднішнє економічне становище в країні. Офіційна мінімальна зарплата в 2018 році в Україні повинна бути збільшена хоча б до рівня країн-сусідів.
загрузка...
Мінімальна заробітна плата 2018 в Україні. Ставка тарифна сітка
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають