• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Зарплати медикам в 2018 році в Україні

Не так давно уряд зайнявся питанням збільшення заробітних плат медикам. Після того всього цього результатом збільшення їх зарплат стало те, що санітарки щомісяця стали отримувати на невелику частку менше грошей ніж фахівці, які щосили трудяться щоб врятувати якомога більше життів. А тому фахівці все частіше піднімають питання того, коли медикам підвищать зарплату в Україні 2018.

Справа в тому, що коли починаються хоч якісь проблеми зі здоров'ям, то люди відразу направляються до медиків, але іноді люди зовсім не отримують допомоги. Викликано це тим, що у лікарів просто немає мотивації, так як їх дохід досить низький. Тож не дивно, що сучасний лікар, який не має в своєму розпорядженні всієї необхідної йому техніки для діагностики і лікування не може якось допомогти людині.

Зарплати медикам в 2018 році в Україні


Суть проведених реформ


Згідно важливою медичною статистикою, різних видів патологій піддається все більша кількість людей різних вікових груп. Також величезна кількість людей гине і з інших причин, як, наприклад, через ДТП або ж в зоні бойових дій. На даний момент в Україні налічується приблизно 500 тисяч медичних працівників. Якщо брати цю кількість і порівнювати це з кількістю населення нашої країни, то виходить дуже навіть непоганий показник. Але він ніяк не рятує ситуацію, адже надана допомога залишає бажати кращого.

Четверта частина робочих місць зайнята людьми пенсійного віку. Вони, звичайно ж, зовсім не збираються йти з нагрітого місця, даючи дорогу молодим фахівцям, так як на одну пенсію вижити не так-то й просто. Але вони, швидше за все, будуть змушені кинути свою роботу, так як реформа, яка незабаром буде проводитися, має на увазі скорочення медиків у 2018 році в Україні.

Збільшення заробітних плат медичним працівникам значно збільшить професійне навантаження на них. Але зате це зростання обіцяє повернути назад мотивацію і підвищити дохід, що не менш важливо, тому що більша частина зарплат зараз йде на оплату рахунків і послуг, а також на їжу.

Більш того, усталена радянська система тягне українську охорону здоров'я на дно, так як вона абсолютно не підходить нинішнім умовам. Її суть полягає в тому, що всі наявні грошові кошти розподіляються централізовано, щоб підтримувати життя самої системи. Реформа має на увазі зовсім інший розподіл. Грошові кошти будуть направлятися в конкретний заклад або ж до конкретної людини.

Ще дуже примітно те, що кожному громадянину країни буде надаватися спеціальний пакет, який містить в собі ряд медичних послуг. За ці пакети не потрібно буде платити, так як це питання буде повністю вирішуватися за рахунок держави. Послуги, які не передбачені пакетом, повинен буде сплатити вже сам пацієнт або ж його страхова компанія. Люди, які є малозабезпеченими, можуть всі розраховувати на субвенцію.

Якщо така реформа буде незабаром прийнята і буде працювати точно так само, як і було задумано, то медична сфера вийде на новий рівень розвитку, а з нею і рівень обслуговування пацієнтів. Сама реформа буде проводитися приблизно три роки, і вона також розрахована на підвищення зарплати медикам в Україні 2018.

Зарплати медикам в 2018 році в Україні


Величина заробітних плат

Влада розраховувала бюджет країни таким чином, щоб хоч якось збільшити зарплати представникам медичної сфери. Розмір виплат залежатиме від кваліфікації працівника. Лікарі зможуть отримувати зарплату в розмірі від чотирьох тисяч гривень до восьми з половиною гривень.

Однак лікарі крім звичайної зарплати отримують ще й певні нарахування, які дозволяють хоч якось збільшити виплати. Але навіть якщо врахувати всілякі надбавки зарплата наших лікарів не дотягує до рівня зарплат у представників даної професії в сусідніх країнах. А що стосується медсестер, так їх працю і зовсім прирівнюється до праці санітарки або прибиральниці.

Влада найближчим часом гарантує збільшення соціальних стандартів на десять відсотків. Саме через це індексація зарплати медикам України в 2018 році стосується тільки тих, хто займається важкими операціями, а також тих, хто займаються прийомами хворих в поліклініках і доглядають за хворими в хоспісах.

Ось тільки щоб зарплати наших представників медичної сфери хоч трохи були схожі на зарплати медиків, їх величину треба підняти в три рази. Однак таке підвищення не забезпечує зникнення корупційних проявів або ж зміни ставлення до пацієнтів в кращу сторону. На даний момент деяким лікарям щоб забезпечити свої сім'ї доводиться навіть працювати на декількох ставках.

Що стосується безпосередньо сум виплат, то найбільше отримують на даний момент патологоанатоми, а саме - 86 тисяч. Після них у списку йдуть лікарі загальної практики з окладом в 61 тисячу. Далі йдуть хірурги і фізіотерапевти з зарплатою в 36 і 25 тисяч відповідно. А ось в кінці списку розташувалися психіатри та наркологи.

Новини для медсестер

Як вже говорилося вище, медсестер не просто недооцінюють, а навіть не звертають на них увагу. Але ж їх робота насправді дуже важлива. Щоб хоч якось виживати медсестри залишаються після роботи мало не до глибокої ночі. А ось за кордоном вони отримують в рази більше і це вважається як пристойна професія. Уряд каже, що реформи принесуть нові зарплати для медсестер, адже насправді вони більш затребувані, ніж здається.

Висновок


Реформа скоро почнеться, а тому вже зараз варто чекати скорочення. Ті, хто вже довго засиділися на посадах, швидше за все, покинуть свої пости. Також помітно зміниться кількість вакансій вузького профілю, так як вони рідко потрібні. Загалом, зарплата медика України 2018 у будь-якому випадку зміниться і стануть більші, але це буде супроводжуватися великою кількістю не завжди приємних змін.
загрузка...
Зарплати медикам в 2018 році в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають