• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Населення України на 2018 рік кількість на сьогодні

Щороку буквально у всьому світі проходить перепис населення, який з мінімальною похибкою демонструє, скільки людей проживає в певній країні. На даний момент чисельність населення України на 2018 рік становить близько 42 500 000 чоловік (без урахування Криму і ДНР).

Зміна числа жителів в державі є цілком закономірним процесом. Це, перш за все, викликано підвищенням смертності або народжуваності в країні. У Європі, наприклад, відбувається старіння нації через емансипації жінок, які більше не хочуть жертвувати своєю кар'єрою і народжувати дітей. У той же час в африканських державах ситуація є абсолютно протилежною за рахунок високого рівня народжуваності.

Звичайно, і без статистичних даних можна припустити, що населення України зменшується через проблематичні ситуації в країні, а також військових дій в її східній частині, саме тому населення України на 2018 рік становить без Криму і Донбасу тільки 42,5 мільйона чоловік. Потрібно взяти до уваги той факт, велика кількість українців намагаються емігрувати в сусідні країни, що також значно впливає на демографічну ситуацію в країні.

Населення України на 2018 рік кількість на сьогодні


У плані народжуваності в Україні ситуація нічим не відрізняється від західних країн - менша кількість людей прагне заводити сім'ї з року в рік. За минулий рік на території України народилося близько 200 тисяч дітей. Однак, як уже було сказано вище, в країні різко падає народжуваність. Молодята не можуть дозволити (або ж через свої політичні переконання не хочуть) заводити більше 1-2 дітей в сім'ї, в той час як інші взагалі не хочуть мати спадкоємців. Якщо ще пару років назад (до початку революції, кризи і військових конфліктів) на добу могло народжуватися до 1000 немовлям, то станом на 2018 рік ця цифра впала до 800 новонароджених малюків.

Працездатне населення

Якщо говорити про демографічні категорії, то приблизно 70% українців належать до категорії працездатних громадян країни. До цієї категорії відносяться повнолітні жителі, які ще не вийшли на пенсію за віком. Але є один нюанс - через невисокі пенсій багато громадян, що вже досягли пенсійного віку, продовжують працювати, тому їх також можна віднести до працездатних людей. Проблема полягає в тому, що досить часто працюючі пенсіонери не дозволяють влаштуватися на роботу молодим українцям, що змушує їх шукати фінансового благополуччя в інших країнах.

Таким чином, працездатне населення України на 2018 рік становить близько 30 мільйонів жителів, при цьому офіційна робота є тільки у 16 ​​млн українців. У той же час приблизно 5,2 мільйона чоловік є дітьми і підлітками, яким ще не виповнилося 15-ти років. Також в Україні проживає близько 6 мільйонів людей пенсійного віку.

Населення України на 2018 рік кількість на сьогодні


Гендерний розподіл

Приблизно 22, 4 мільйони жителів України є представниками слабкої статі. Протягом останніх років проглядається тенденція до зменшення приросту жінок. Це викликано тим, що українки частіше, ніж чоловіки, емігрують в інші країни в пошуках кращого життя.

Чоловіче населення України на 2018 рік становить близько 19,2 мільйона осіб. Через військовий конфлікт в східній частині країни багатьом чоловікам призовного віку, що підлягають мобілізації, забороняється вільно залишати територію України.

Коефіцієнт демографічного навантаження


Коефіцієнт демографічного навантаження (КДН) розраховується як відношення кількості жителів країни, що не досягло працездатного віку, до працездатних громадян. Так ось КПЗ в 2018 в Україні дорівнює 19,2%.

Середня тривалість життя

Ще одним вкрай важливим фактором є середня тривалість життя. Він демонструє, скільки в середньому доведеться жити громадянину тієї чи іншої країни. Істотними умовами є незмінність показників народжуваності і смертність, оскільки саме, грунтуючись на цих даних, вираховують середню тривалість життя.

Так от середня тривалість життя в 2018 році, як для жінок, так і для чоловіків, становить 68.8 років. Цей показник не тільки набагато нижче рівня західноєвропейських країн, але ще і є меншою за середню тривалість життя в світі, яка, згідно з даними ОНН, становить 71 рік. При цьому варто відзначити, що є істотна різниця між тривалістю життя чоловіків і жінок. Якщо у друге показник досягає 74,6 років, то у представників сильної статі, що проживають в Україні, середня тривалість життя становить лише 62,6, тобто вона менше на цілих 12 років.

Грамотність населення України

Якщо вірити підрахункам стилістів, то в Україні близько 36 522 237 чоловік, яким вже виповнилося 15 років, можуть вільно говорити, читати і писати українською або будь-якою іншою мовою. У процентному співвідношенні це 99.75% від усіх українців старше 15 років. У той же час приблизно 86 267 жителів
України не володіють грамотою.

Порівнюючи рівень грамотності між представниками жіночої та чоловічої статі, можна прийти до висновку, що чоловіче населення кілька грамотніше, ніж жіноче (99.89% проти 99.73%). А ось якщо розглядати рівень грамотності серед Міленіум (під Міленіум маються на увазі жителі України віком від 15 до 25 років), то в даному випадку, навпаки, представниці слабкої статі виявляються грамотніше (99.83% у жінок проти 99.72% у чоловіків).

Населення України на 2018 рік кількість на сьогодні


Густота населення

Згідно з даними Департаменту статистики ООН, площа України на 2018 рік становить 576 300 км2, тому густота населення становить приблизно 73,5 осіб на один квадратний метр. Щоб отримати цю цифру, кількість жителів України потрібно поділити на її площу.

Імміграція і еміграція


За минулий рік Україну покинуло близько 18 000 мігрантів, що є рекордною цифрою для країни. У той же час імміграція в Україну є практично нульовою, так як людей, які бажають приїхати сюди, відштовхують політичні та економічні проблеми країни.
загрузка...
Населення України на 2018 рік кількість на сьогодні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають