• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Яка ставка і надбавки вихователям дитячого саду в 2018 році

Після того, як Україну за розміром мінімальної зарплати обігнала навіть Молдова і наша держава посіла «почесне» перше місце з кінця серед європейських країн, уряд вирішив хоч трохи замилити населенню очі. Було вирішено підняти мінімальну зарплату, щоб українці хоч якось могли заплатити за комуналку і купити продукти. Найбільше завжди страждають бюджетники, у них і зарплати невисокі, і попит з них ще той. Так в січні 2017 року їм підвищили зарплату на 50%, а мінімальна склала - 3200 грн. Це трохи поліпшило стан вихователів, але що чекає їх далі, адже ціни і тарифи продовжують зростати? Коли вихователям дитсадка підвищать зарплату в Україні 2018?

Яка ставка і надбавки вихователям дитячого саду в 2018 році


Підвищенню бути чи не бути?

Після того, як підняли розмір мінімальних зарплат підняли, розраховувати на сильне підвищення не варто. Єдине, що пообіцяв уряд, так це вирішити проблему з «зрівнялками». Адже перші місяці вихователі отримали зарплату майже таку ж, як і їх помічники (няні). Дуже важко сказати, чи зможе вихователь отримати в 2018 році гідну своєї праці оплату, і чи зможе така зарплата утримати професіоналів в дитячих садах. Багато дитячих садків скоротили по максимуму свій штат, деякі навіть закрилися. Проаналізувавши ситуацію, можна сказати з точністю, що для того, щоб вихователю отримати хорошу зарплату, потрібно:

працювати в дитячому садку в центрі столиці;
щоб цей сад був приватним;
до роботи вихователя ще приплюсувати роботу логопедом або музкерівника.


Більшість випускників педінститутів і університетів не працюють за освітою, а відразу шукають більш оплачувану роботу.

А як же індексація зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2018 році? Останні новини обнадіюють і дають надію, розраховувати на неї в повному розмірі. Першим кроком було прийняття Закону «Про освіту». Передбачається, що після курсів підвищення кваліфікації вихователь може претендувати на підвищення зарплати на 20%. Передбачається, що індексація і всі надбавки будуть заздалегідь внесені в бюджет 2018 року.

Яка ставка і надбавки вихователям дитячого саду в 2018 році


Скільки отримує людина, яка працює з майбутнім нації?


Зарплата вихователя дитячого садка в Україні 2018 року оплачуватися з 8-12 розряд. Розмір зарплати буде відрізнятися, адже складається з декількох чинників:

кваліфікація (чи має працівник дитячого садка відповідні сертифікати про успішне проходження тестів);
стаж (підвищуватися буде зарплата після 5 років роботи вихователем);
наявність категорії;
кількість дітей, які відвідують групу даного вихователя;
не варто забувати про відповідальність і кількості травмованих дітей;
захворюваність дітей.
Працівники ДНЗ в регіонах

Так сталося, що найбільша кількість вихователів потрібно в столиці України. Можна спробувати щастя і пошукати роботу в Одесі і Харкові. Так само і зарплати - найбільш високі в Києві, далі йдуть великі міста Харків, Дніпропетровськ, Одеса та інші. Чим менше регіон і роботи в ньому, тим менше потрібно вихователів для садочків.

Середній дохід вихователя становить 5500 грн, а ось початківець вихователь в державній установі може не розраховувати на велику зарплату, більше ніж 3600 грн. Чи вистачить цього, щоб прожити в 2018 році і чи варто очікувати на підвищення зарплати вихователям дитячого саду в Україні 2018? Уряд планує повністю перезавантажити всю систему, що склалася за останні роки. Вони хочуть поліпшити якість і тільки потім забезпечити гідну оплату. Так вийшло, що в дитячих садах найчастіше працюють вихователі без вищої освіти. Тому і зарплата у них така, як у обслуговуючого персоналу.

Також уряд розуміє, що мінімальної зарплати вистачить тільки на комуналку, тому зарплати підвищувати будуть, але на скільки і коли з точністю не скаже ніхто. З іншого боку, молодий фахівець, хоч і з вищою освітою, змушений отримувати мізерну зарплату. А адже робота з дітьми - велика відповідальність.

Підвищення зарплат неминуче спричинить за собою скорочення, а сільські садки взагалі можуть потрапити під закриття. Експерти закликають звернути увагу на кваліфікацію і здібності працівників, адже так може статися, що талановитий вихователь буде шукати роботу, а його місце буде займати людина без відповідного досвіду і знань.

Скорочення вихователів дитячого садка в 2018 році в Україні неминуче. Хочеться вірити, що гідних фахівців воно не торкнеться, а відсіє тільки «зайвих» в цій нелегкій работі.

Яка ставка і надбавки вихователям дитячого саду в 2018 році


Вихователі в інших країнах

Отже, в Україні вихователь в звичайному державному саду отримує 5500 грн. Скільки за свою роботу отримує працівник ДНЗ в сусідній Росії? Якщо говорити про зарплату в регіонах, то вона становить 27-28 тис руб. Цей же працівник в приватному дитячому садку може розраховувати на зарплату вдвічі вище, ніж в державному.

А ось в Естонії оплата праці вихователя дорівнює 754 євро за місяць роботи, в цей же час в Німеччині - 3 тис євро на місяць. У Норвегії працівники дошкільних навчальних закладів отримують близько 6 тис доларів в місяць. У США вихователь може розраховувати на 40 доларів на годину.

Так в чому проблема? Українські діти відрізняються від дітей з інших країн або вихователі там більш кваліфіковані? А може вже просто система віджила своє і потрібно не будувати повітряні замки, а забезпечувати бюджетників так, щоб вони на роботі не думали про підробіток. Адже у багатьох вихователів теж є діти, яких їм потрібно одягати і годувати. Що робити, якщо в сім'ї обоє батьків бюджетники?

Чи варто сподіватися на те, що після закінчення вузу молодий спеціаліст поспішить «сіяти добре, вічне» в головки маленьких чомучок за принизливу зарплату? Навряд чи. В сад працювати йдуть швидше від безвиході і ні про які таланти і любов до дітей згадувати не варто. Досить! Потрібно берегти те, що ще є і не втрачати, а навпаки - примножувати.
загрузка...
Яка ставка і надбавки вихователям дитячого саду в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають