• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Зарплати бюджетникам і держслужбовцям у 2018 році в Україні

На даний момент в Україні спостерігається не найстабільніша економічна ситуація. Війна, криза, а також скандальні законопроекти, які сприяють зменшенню соціальних виплат, не найкращим чином позначаються на якості життя пересічних українців. При цьому ще й збільшується рівень інфляції (зростання цін на прилавках магазинів). Бюджетники (лікарі, вчителі, вихователі) в Україні отримують вкрай скромні доходи в порівнянні з Росією чи країнами Євросоюзу. Чи піднімуть зарплату бюджетникам в 2018 в Україні?

Зарплати бюджетникам і держслужбовцям у 2018 році в Україні


Нещодавнє підвищення

До недавнього часу зарплати вчителів були навіть нижче молдавських стандартів (Молдова до 2014 року вважалася найбіднішою європейською країною). Однак адміністрація вирішила піти назустріч звичайним українцям, значно піднявши соціальні стандарти в 2017 році. А лікар-терапевт, наприклад, буде отримувати на 450 гривень більше. Таке рішення викликало величезний резонанс в суспільстві, оскільки, як писали в українській пресі, навіть сам П. Порошенко був шокований такими намірами В. Гройсмана. Також була значно підвищена мінімалка - до 3200 гривень (приблизно 2 656 з вирахуванням податку). Однак незадоволеними залишилися пенсіонери і студенти, адже пенсії і стипендії так і залишилися на рівні 2016 року, в той час як нова бюджетна політика не допускає заробітних плат нижче 3200 гривень.

Зростання зарплати бюджетників в Україні в 2017 склало 50% (таким чином, вчителі та викладачі змогли отримувати на два розряди більше). Однак на даний момент стає цілком очевидно, що значного підвищення зарплат в 2018 бюджетникам очікувати не варто. Достатньо лише ознайомитися з новим меморандумом МВФ, щоб в цьому переконатися. Підвищення соціальних стандартів (мінімальної зарплати, пенсій, стипендій) не входить в інтереси МВФ, оскільки це може порушити макроекономічну ситуацію в державі. Якщо парламентарії все-таки ризикнуть підвищити доходи бюджетників в наступному році, то зміни будуть мінімальними. Якщо вимоги Міжнародного валютного фонду не будуть дотримуватися, то цілком реально, що Україна не отримає черговий кредит для реструктуризації величезного зовнішнього боргу.

Щоб зрозуміти, на яку зарплату зараз можуть розраховувати бюджетники, варто розглянути конкретний приклад. Досить уявити вчителя першої категорії (це десятий розряд), який отримує 1860 гривень. Після підвищення зарплати сума його окладу становитиме вже 2650 гривень з вирахуванням всіх податків, що на 770 гривень більше. Як відомо, вчитель отримує не тільки чистий оклад, а й додаткові надбавки за перевірку зошитів, класне керівництво і т.д. (Сума надбавок становить 15% і 20% відповідно). В кінцевому підсумку ми маємо суму 3876 гривень.

Зарплати бюджетникам і держслужбовцям у 2018 році в Україні


Багато аналітиків встигли висловитися про збільшення зарплати бюджетникам в 2018 році. Зокрема, А. Забловський, який очолює Раду підприємців, стверджує, що одного підвищення зарплат недостатньо - потрібні більш радикальні реформи. Він критикує авторів законопроекту через те, що підвищення мінімальної зарплати призведе до «зрівнялівки». Таким чином, прибиральниця без вищої освіти буде мати практично такий же дохід, як і кваліфікований учитель другої категорії з дипломом. Експерт вважає, що українським законодавцям треба повчитися у американських колег і ввести погодинну оплату праці, яка б відповідала кваліфікації співробітника.

Скільки платять чиновникам?

Звичайно, вчителі і лікарі - це не єдині категорії громадян України, які отримують свій дохід з державної скарбниці. У цю групу працюючих також входять і чиновники, які невпинно служать українському народові.

Багато хто вважає, що заробітна плата держслужбовців є вкрай невиправданою, проте це, мабуть, стосується лише депутатів Верховної Ради (оклад становить 18 300 гривень або п'ять мінімальних окладів). Заробітна плата В. Гройсмана дорівнює 12-ти окладів, проте, насправді, нерозумно вважати, що заробітна плата є головним джерел доходу парламентаріїв. У багатьох країнах (Литва, США) державні працівники можуть просто відмовлятися від заробітної плати, так як вважають, що не можуть брати гроші за те, щоб служити своєму народові.

А ось в українських держслужбовців нижчої ланки життя є не настільки солодким, як у їхніх київських колег. Всього в Україні налічується в 330 000 таких працівників. Багато членів районних і сільських адміністрацій можуть розраховувати лише на мінімальний оклад, при цьому, згідно із законодавством, оклад працівників центральних адміністрацій не може перевищувати 5700 гривень. Досить прочитати новини зарплати держслужбовців України в 2018 році, щоб зрозуміти, що підвищення найближчим часом не планується.Мінімуми


На даний момент розмір мінімальної зарплати становить 3200 гривень, при цьому мінімальний прожитковий мінімум 1544 грн. З огляду на рівень інфляції, а також постійну девальвацію гривні дані цифри виглядають досить смішно. До 2020 року, згідно до бюджетної резолюції, ці показники піднімуться максимально на лічені відсотки. Так, згідно з прогнозами експертів, з 2020 року розмір прожиткового мінімуму становитиме 2085 гривень, а ось мінімальна заробітна плата буде досягати позначки 4500 гривень.

Зарплати держслужбовців в 2018 році в Україні
не показують реальну картину, адже в країні процвітає корупція. Однак експерти вважають, що причиною таких низьких соціальних стандартів є не тільки криза і занадто висока корумпованість, а й історично низький рівень виробництва. Якщо поглянути на історичну статистику, то можна зробити висновок, що така різниця в Україні була завжди. На даний момент немає ніяких умов для подальшого розвитку ринку, саме тому українська економіка перебуває в стані стагнації.

Що стосується наступного року, то очікується, що підвищення мінімальних зарплат, а також зарплат бюджетників відбудеться тричі. Зрозуміло, мова йде лише про мінімальні надбавки, тому про підвищення масштабів 2017 року лікарям і вчителям поки що годі й думати.

Економія на субсидії

Парламентарії навіть не намагаються приховати той факт, що підвищення зарплат призведе до зменшення кількості бюджетників, які отримують субсидію. Якщо раніше більшість молодих вчителів, а також вихователів і медиків могли розраховувати на допомогу від держави для оплати комунальних платежів, то тепер їм просто потрібно віддавати половину своєї зарплати, щоб опалити квартиру. Наприклад, якщо раніше сім'я з сукупним доходом 2900 гривень (на двох) вільно могла претендувати на субсидію, то тепер, коли їх зарплати зростуть на 50%, субсидія їм не належить. Залишається тільки чекати свіжі новини про індексацію зарплат бюджетникам у 2018 році в Україні та сподіватися, що однієї зарплати буде достатньо для оплати оновлених тарифів. Багато сімей вже інвестують багато коштів в утеплення будинків і квартир тому в довгостроковій перспективі це цілком раціональний крок.

Багато студентів також критикують ініціативу, оскільки тепер їм нараховується умовний дохід 3200 гривень, незалежно від того, чи отримують вони стипендію чи ні. Те ж саме стосується безробітніх. Таким чином, шанси на отримання субсидії значно зменшилися у багатьох категорій громадян. Можливо, тепер розраховувати на її отримання можуть лише пенсіонери, адже їх пенсії залишилися на практично такому ж рівні.

Проблеми з бізнесом

Бізнес створюється з метою отримання прибутку, тому ніхто не збирається йти в збиток. В уряді заявляють, що таким чином вони сподіваються вивести бізнес з тіні. У будь-якому випадку підприємці зможуть знайти вихід з цієї проблемної ситуації (можна просто наймати працівників на чверть ставки або платити їм погодинно), проте не можна заперечувати величезний збиток. Чи залишаться зарплати в конвертах в минулому? Це українці зможуть дізнатися вже через кілька років, коли вони зможуть побачити результати реформи, що вважається одним з головних досягнень Гройсмана.

Раніше в Україні вже знизили ЄСВ в надії, що це стимулює підвищення зарплат, однак це так і не сталося. Таким чином, в Кабміні вирішили насильно виводити бізнес з тіні, створивши для нього такі умови. У той же час багато бізнесменів заявляють, що вони просто не можуть дозволити собі сплачувати податок.

Початок передвиборчої кампанії?

Багато хто звернув увагу на те, що в первинному проекті бюджету на 2017 рік про підвищення зарплат бюджетників не йшлося. Пізніше Гройсман зробив популістську заяву, яка не може не свідчити про підготовку до виборів. Таким чином, керуюча партія не тільки завойовує собі новий електорат, а й пригнічують протестні рухи, що цілком можуть відбутися в новому році, коли українці зможуть побачити нові платіжки за комунальні послуги. У той же час навіть значно підвищена зарплата бюджетників у 2018 році залишається недостатньою для повноцінного життя, оскільки без субсидії весь дохід буде йти на плату за опалення та їжу.

Крім того, вже в 2018 році планується масове скорочення вчителів у результаті закриття сільських шкіл. Чи зможе їх працевлаштувати Центр занятності, або педагоги будуть змушені навчатися іншої професії? Щоб дізнатись актуальну інформацію про ці та інші аспекти бюджетної політики, перевірте останні новини про підвищення зарплати бюджетникам у 2018 році в Україні.
загрузка...
Зарплати бюджетникам і держслужбовцям у 2018 році в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають