• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Бюджет України на 2018 рік у цифрах

Бюджет України на 2018 рік у цифрах був прийнятий в 1-му читанні під час засідання Верховної Ради України 24 жовтня. За затвердження бюджету віддали свої голоси 240 держслужбовців. Які зміни чекають різні групи населення після прийняття нового бюджету? Як він відобразиться на економічній ситуації в країні? Які його плюси і мінуси? Відповіді на всі ці питання ви зможете знайти в цьому матеріалі.

ВВП і девальвація гривні

Проект бюджету передбачає зростання ВВП на 4%, при цьому рівень інфляції становитиме 9,1%, що на 1% більше, ніж в попередньому році. Якщо вірити коментарям В. Гройсмана, то українці повинні бути оптимістично налаштовані з приводу курсу розвитку економіки в наступному році. Зокрема, настільки позитивним прогноз викликаний збільшенням дохідної частини на 15% в порівнянні з 2017 роком - тепер вона становить 884 мільярдів гривень.

Головними джерелами поповнення бюджету України традиційно залишаються податки на додавану вартість, доходи фізосіб і акцизи. У новому проекті бюджету також зазначено, що близько 150 мільйонів доларів будуть отримані в результаті спецконфіскаціі майна колишніх високопоставлених чиновників. Девальвації національної валюти не передбачено - в бюджеті закладено курс гривні 29,2 грн, що, на думку багатьох експертів, є досить оптимістичним прогнозом, проте, бюджет України на 2018 рік у доларах США все ж скоротиться в порівнянні з попереднім роком.

Бюджет України на 2018 рік у цифрах


Соціальні стандарти в новому бюджеті

Різких підвищень мінімальної заробітний плати не планується, проте, новим бюджетом все ж передбачено дві нові надбавки. З 1-го лютого «мінімалка» становитиме вже одна тисячі вісімсот сорок сім гривень, а з 1-го грудня вона підніметься до 2540 гривень. Трохи підросте і прожитковий мінімум, який під кінець 2018 становитиме вже 1940 гривень. Соціальні виплати в держбюджеті України 2018 також повинні підвищитися, якщо в бюджеті не утворюється діра.

Бюджетникам також варто очікувати підвищення. Вчителі різних категорій отримуватимуть в середньому по 6500 гривень, в той час як лікарі можуть розраховувати на заробітну плату від 8450 грн. У бюджеті закладено підвищення зарплат по всій Україні на вражаючі 13%, що на 3% більше, ніж в попередньому році.

Оборонний бюджет України

Як і очікувалося, закон про бюджет України на 2018 рік передбачає, що значна частина фінансування буде виділятися ВСУ у зв'язку з продовженням військового конфлікту в східній частині України. Підвищення фінансування варто очікувати всім силовим структурам. На оборону держави буде виділено 135 мільярдів гривень, що на 12,5 мільярдів гривень більше, ніж було в проекті бюджету 2017 го. У процентному співвідношенні на оборону буде виділено 6% ВВП країни.Підняття зарплат суддям (у тому числі і верховним суддям) очікувати не варто, так як їх доходи вже істотно зросли в попередньому році.

Освітня та культурна сфера

Текст бюджету України на 2018 рік передбачає лише невелике підвищення фінансування освітньої та культурної сфери. На освіту буде виділено на 265 мільйонів гривень більше, ніж в 2017-му. Було заявлено, що в 2018-му на 586 млн гривень збільшаться видатки на виплату стипендій студентам вузів і коледжів. Хоча не зовсім зрозуміло, звідки береться така цифра, якщо врахувати, що в попередньому році було масове скорочення числа стипендіатів і введення системи рейтингів, яка, по всій видимості, не буде скасована в 2018 році.

Медицина

Що стосується медичної сфери, то, незважаючи на більшу кількість виділених з бюджету коштів, забезпечити якісними медичних препаратами онкохворих, діабетиків, а також хворих на СНІД не вийде. Проект бюджету на наступний рік передбачає недофінансування на 67%.

Більше грошей депутатам?

Депутати Верховної Ради можуть розраховувати на 113 мільйонів гривень додаткового фінансування (на 6% більше, ніж в минулому році). Це кошти будуть витрачені не тільки на законотворчу діяльність, а й на трансляцію телеканалу «Рада», а також роботу одного з найпопулярніших видань в країні «Голос України» .

Бюджет України на 2018 рік у цифрах


Підвищення пенсій в 2018 році

Якщо в бюджет попереднього року було закладено лише незначне підвищення пенсій, то в 2018-му ситуація дещо зміниться, так як пенсії в бюджеті України на 2018 рік уже займають куди більший відсоток. До Пенсійного фонду буде перераховано на 12 мільярдом гривень більше, ніж в попередньому році. Якщо в 2017 році пенсії підвищили тільки на 126 гривень, то в цьому році сума підвищення становитиме 340 гривень, однак, підвищувати пенсії будуть поетапно. Розмір соціальної допомоги непрацездатним громадянам буде дорівнює сумі мінімальної заробітної плати.

Плюси і мінуси бюджету

Занадто завищені очікування.
Новий держбюджет продовжує виконання трирічного плану по реабілітації української економіки, який почали втілювати в реальність в 2017-му. Проаналізувавши всю надану вище інформацію можна зробити висновок про те, що в новому році український уряд хоче одночасно вбити декількох зайців: підвищити обороноздатність країни, зарплати, пенсії стандарти освіти, сприяти розвитку інфраструктури в країні та ін. Але ось питання полягає в тому, наскільки все це реально?

Міфіну А. Данилюк запевняє, що бюджет є абсолютно реалістичним, і перед його затвердженням у Верховній Раді він поклав схвальну оцінку від провідних економічних експертів країни. Він нагадує, що бюджет на 2017 рік також багато хто сприйняв скептично через різке підвищення соціальних стандартів, проте, в кінцевому підсумку як мінімальні заробітні плати, так і зарплати бюджетників були підвищені.

За словами О. Устенко, тільки що розроблений бюджет може викликати не саму позитивну реакцію іноземних кредиторів через спецконфіскації екс-чиновників. Не зрозуміло, яка складеться ситуація, якщо їх майно в кінцевому результаті не буде конфісковано. Також є великі сумніви з приводу планів про приватизації.

Бюджет України на 2018 рік у цифрах


Що буде, якщо грошей не вистачить?

На думку аналітиків, за попередні роки українська економіка України впала на 16,5% через складну політичну ситуацію в країні, проте, очікується, що вона постійно буде відновлюватися після різкого обвалу. Зокрема, в 2018-му прогнозують зростання 1,5%, а ось вже на цей рік планується зростання 3,5%. Однак проблема в тому, що розтрати постійно ростуть, і в той же час немає необхідних ресурсів для погашення діри в бюджеті. Уряд не тільки планує соціальні виплати в бюджеті України на 2018 рік, але також має намір частково відремонтувати дороги і взятися за аграрний сектор.

Варто також врахувати, що на виплату держборгу України також має піти приблизно 5% ВВП, що дорівнює витратам на оборону країни. Складно уявити інший сценарій розвитку подій, окрім урізання витрат, які були закладені в новий проект бюджету. Єдиним виходом з цієї ситуації може бути черговий транш від МВФ, однак, все ще невідомо, чи варто очікувати його в цьому році.

Експерти також стверджують, що інфляція в 2018 році буде значно вище, досягнувши позначки в 12%.
загрузка...
Бюджет України на 2018 рік у цифрах
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають