• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Єдина тарифна сітка 2018 Україна таблиця

У минулому році тарифна система в Україні зазнала суттєвих змін у зв'язку з підвищенням окладів бюджетників та мінімальної зарплати по Україні. Варто нагадати, що з 1-го січня минулого року уряд став виплачувати заробітну плату 3200 гривень, що на 50% більше, ніж було в попередньому році. Які ж тарифні розряди бюджетників в Україні на 2018 рік визначають зарплату українських заробітчан?

Єдина тарифна сітка 2018 Україна таблиця


Поняття тарифних розрядів

Існує таке поняття як єдина тарифна сітка (далі - ЄТС), яка містить 23-х розрядів. Відповідно до ЄТС кожен співробітник може розрахувати розмір свого місячного окладу, дізнавшись конкретний коефіцієнт для свого розряду. Коефіцієнт - це фіксоване поняття, яке визначається лише ЄТС, тому інші фактори трудового процесу на його розмір не впливають. Для співробітників, які працюють за першим розрядом, він дорівнює одиниці, після чого він поступово збільшується.

Що стосується тарифного розряду, то він визначається професією співробітника. Чим більше професійних навичок вимагає та чи інша робота, тим вище її тарифний розряд. Саме тому, наприклад, оклад у вихователя нижче, ніж у шкільного вчителя. Ставка працівника вже розраховується, враховуючи два фактори: мінімальний оклад, передбачений Кабміном, а також тарифні розряди в Україні 2018.

Єдина тарифна сітка 2018 Україна таблиця


Тарифні розряди в 2018-му році


Всі потрібні коефіцієнти можна дізнатися, ознайомившись з ЄТС. Як вже було сказано вище, мінімальний оклад співробітників першого розряду збільшується на одиницю. Далі додається по 0,08 при кожному збільшенні розряду, що в грошовому еквіваленті дорівнює 156 гривням. Вже з 8-го розряду коефіцієнт збільшується на одну десяту. З 11-го по 14-й розряд коефіцієнт збільшується на 0,15. З 16-го по 20-й розряд число зростає на 0,17 з кожним новим розрядом (така тенденція триває аж до 23-го розряду).

Ставка для всіх розрядів вважається на підставі 1-го тарифного розряду (1.00). Якщо мінімальний оклад співробітника працівника, наприклад, становить 1700 гривень, і він працювати по четвертому розряду (1,3) в ЕТС, то його кінцевий дохід за місяць розраховується наступним чином:

1700 гривень * 1,3 = 2210.

Єдина тарифна сітка 2018 Україна таблиця

Єдина тарифна сітка 2018 Україна таблиця

Єдина тарифна сітка 2018 Україна таблиця

Прожитковий мінімум і оклади

Варто зазначити, що в грудні 2017 го року становив 1750 гривень, в той час як розмір мінімального окладу становив 1350 гривень. У 2018 році ці дві соціальні норми парламентарії вирішили об'єднати, що, до слова, стало можливим вперше за період існування України як незалежної країни.

У наступних місяцях уряд має намір повторно збільшити розмір мінімального окладу, однак інформація поки що не є офіційно підтвердженою. Швидше за все, ця низка підвищень не найбільш позитивним чином вплине на макроекономічну ситуацію в країні, оскільки підвищення мінімального окладу означає і підвищення окладів вищих розрядів. Таким чином, продовжує формуватися дефіцит бюджету, що в наслідок може привести до дефолту, коли країна оголошує себе банкрутом.

Але на цій неприємності не закінчуються. До 2017 року розмір окладів був менше мінімалки (аж до 11-го), однак різке підвищення привело до того, що навіть працівники з мінімальним першим розрядом, згідно із законодавством, не можуть отримувати менше «мінімалки», якщо вони працюють на повну ставку. Розмір мінімального доходу дорівнює 12-му розряду.

Аналітики вважають, що це призведе до того, що в 2018 році багато співробітників просто не хочуть працювати через загальну «зрівнянку». Їх цілком можна зрозуміти, адже, незважаючи на виконання більш складної роботи, їхня праця оплачуватиметься, як і тих осіб, які працюють на одну мінімальну зарплату на першому розряді.

Тонкощі збільшення окладів

Вище вже було відзначено, що в 2018 році в Україні вперше в історії зрівнялися такі показники як прожитковий мінімум і мінімальний оклад, який затверджує Кабінет Міністрів. Така тенденція почалася в 2014 році, коли сітка тарифних розрядів в Україні 2018 почала стрімко рости вгору. Тоді ПМ становив 1 258 гривень, а МО - 785. З того часу ПМ збільшився на 687 гривень, а прожитковий мінімум тільки 324 гривні.

Якщо зробити порівняння тарифних ставок в 2018 році, то співробітники, що працюють за першим розрядом, можуть отримувати приблизно 1700 гривень, тоді як максимальна зарплата 10 розряду тарифної сітки в Україні 2018 може досягати 4476 гривень. Різниця між граничними доходами становить 7023. ЄТС, звичайно, не відповідає дійсності, оскільки тепер кожен працівник може отримувати, як мінімум, 3200 в зв'язку з торішньою ініціативою В. Гройсмана, тому очевидно, що вона потребує доопрацювання.Незважаючи на всі нестиковки в поточній тарифній сітці, яка терміново потрібна в оновленні, можна зробити висновок, що уряд все-таки робить спроби поліпшення соціальних стандартів в країні. Чи сподобається це МВФ і іншим кредиторам країни? З огляду на те, що зовнішній борг України постійно зростає, то, швидше за все, ні. У 2018 році факт збільшення боргу навпаки б був позитивним сигналом, адже це б означало залучення кредиторів для поліпшення стандартів життя в країні. Проте, на даний момент ситуація не виглядає багатообіцяючою, і деякі аналітики пророкують неминучість дефолту вже в 2019.

Хто виявився у виграші?

Зрозуміло, більше всім пощастило бюджетникам, адже тепер їх оклади також зросли на кілька розрядів в рамках недавнього підвищення «мінімалки». Заява міністра соцполітики А. Реви вчителі, лікарі та вихователі вже з нового року зможуть отримувати майже вдвічі більшу зарплату, збентежило всю країну. Особливо постраждав малий і середній бізнес, так як співробітникам приватних підприємств тепер також потрібно платити більше. Багато невеликих компанії, де число співробітників не перевищує 100 осіб, були змушені займатися радикальним скороченням штату або взагалі ліквідувати ВП. Варто відзначити, що тарифна сітка зарплат в Україні 2018, розряди і коефіцієнти залишилися колишніми.

Скандальна ініціатива парламентаріями, згідно з багатьма анонімним джерелам в ЗМІ, також не сподобалася П. Порошенко. Але, швидше за все, що у головнокомандувача країни просто не залишилося вибору після оголошення В. Гройсманом настільки популістського рішення.

Розмір зарплати бюджетників, як це і передбачає бюджетний кодекс, залежить від складності виконуваної ним роботи. Наприклад, лікар-терапевт тепер в результаті підвищення, яке відбулося в минулому році, може розраховувати на 8569 гривні, тоді як раніше він отримував 4596 гривень (він працює по 13-му розряду). Що стосується педагогів (вихователів, вчителів, викладачів), то їх заробітна плата зросла на один розряд єдиної тарифної сітки 2018, що дозволить їм отримувати вдвіче більший дохід. Про те, чи планується підвищення зарплат вчителів в поточному році поки що невідомо. Проект бюджету на 2018 рік поки що передбачає мінімальне підвищення в жовтні, але, як знають українці, не всім положенням бюджету судилося втілюватися в реальність. Крім того, залишається під питанням оновлення тарифної сітки, яка до сих пір не враховує підвищену мінімальну зарплату.
загрузка...
Єдина тарифна сітка 2018 Україна таблиця
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають