• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2018 рік

Система оплати праці, разом з реформами законодавства, докорінно змінилися. Нова влада всіляко намагається підвищити рівень життя громадян, і тому поступово викорінює давно прийняті і неефективні системи. Одним з важливих і позитивних законопроектів є реформа оплати праці. Цей проект дещо покращить тарифні розряди бюджетників в Україні на 2018 рік.

Всі зміни в розрахунку окладу введені щоб уникнути зрівнювання зарплати для різних категорій виконуваних робіт. Тарифна сітка складається з двох основних частин: тарифних розрядів і коефіцієнтів. До кожного розряду наведені пояснення, які допомагають розібратися в відповідність займаній посаді до окладу. У поясненнях також зазначено, чому для однакової посади, але в закладах різного рівня тарифний розряд відрізняється.

Важливо! Тарифні розряди, в основному, використовуються бюджетними закладами, в той час як приватники можуть формувати базовий оклад виходячи з діючих державних норм і статуту установи.

Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2018 рік


Стабілізація між окладом і прожитковим мінімумом

Всього два роки тому в формуванні бюджетної політики країни були деякі невідповідності: прожитковий мінімум був вище мінімального окладу. Однак у 2017 році це невідповідності вдалося усунути - два показника зійшлися на рівні 1600 гривень. Починаючи з 2018 року, прожитковий мінімум і ставка за першим тарифним розрядом складе на 100 гривень більше.

Варто зазначити: з усіх працівників бюджетних сфер, тарифний розряд підвищили лише для шкільних вчителів. Для шкільного педагога вищої категорії розряд підвищили до 14 (ставка становить 3872 грн). З початку осені 2017 року, присвоєнням розрядів для педагогів інших навчальних закладів займається місцеве самоврядування. Такі дії є початком нової реформи освіти.

Довгостроковий план реформ. Який він в дії

Тарифні розряди в Україні 2018 будуть змінюватися протягом трьох років. Ця зміна є частиною проекту бюджетної резолюції. Останнім передбачено підвищення заробітної плати на 1200 гривень до 2020 року, а також підвищення окладу за першим розрядом тарифної сітки до 2073 гривень до того ж періоду. Згідно з планом, всього через кілька років українці зможуть розраховувати на середню зарплату в розмірі від 7 до 10 тисяч гривень.

Варто зазначити, що до кінця 2020 року прожитковий мінімум буде на рівні 2139 грн, що є на 66 гривень менше за найнижчий оклад тарифної сітки.

Для наочного прикладу підрахуємо заробітну плату за повний робочий місяць для фахівця другого тарифного розряду: оклад за цим прикладом становить 1744 гривні, доплата за шкідливість праці - 174.4 грн (10% від ставки). Оскільки такий рівень доходу є менше гарантованого, працівник може розраховувати на доплату до мінімалки, яка дорівнює 1456 гривням (МЗП - оклад). У підсумку виходить 3374.40 грн, з яких: 1744 гривні - оклад, 174.4 - доплата за шкідливі умови праці, 1456 - гарантована доплата до рівня мінімалки.

Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2018 рік


Нововведення в законодавстві

Ще з минулого року в країні почали діяти нові норми з оплати праці, згідно з якими:

найменший посадовий оклад повинен бути на рівні прожиткового мінімуму;

сітка тарифних розрядів в Україні 2018 формує оклад всіх працівників країни. Це означає наступне: перша частина заробітної плати буде складатися з мінімальної ставки по сітці, а друга безпосередньо залежить від міжкваліфікаційних відносин окладу до тарифного коефіцієнту.


Новинкою є те, що мінімалка більше не є основою для підрахунку окладу працівників. Ці зміни стосуються працівників всіх закладів бюджетної сфери (навчальних, медичних закладів, органів соціального захисту, і т.д).

У бюджетній реформі чітко прописані норми диференціації заробітної плати. Нею передбачається нарахування різного роду надбавок, премій тощо за рахунок фонду оплати праці. Формуванням подібних фондів займаються керівники установ.

Важливо! На надбавки такого роду можуть розраховувати лише фахівці середніх і вищих тарифних розрядів, за умови, якщо їх заробітна плата прирівнюється до мінімальної.

Базові оклади для керівних посад по-новому

Керівники основних підрозділів, головні інженери, завідувачі, директора, а також керівники інших підрозділів можуть розраховувати на пристойну виплату. Все тому що зарплата 10 розряду тарифної сітки в Україні 2018 (а саме з цього розряду класифікуються наведені посади) буде складатися зі ставки в розмірі 2912 гривень і доплат. Надбавки, доплати і премії є складовими заробітної плати. Вони, перш за все, залежать від кваліфікації працівника, вироблення і умов виробництва.

Планується підвищити мінімальний посадовий оклад (1600 гривень) до рівня прожиткового мінімуму. Останній в першому кварталі 2018 року затримається на рівні 1700 гривень. Шляхом підвищення окладу для самої низької тарифної ставки збільшаться оклади для всіх інших, адже при розрахунку окладу за основу беруться дані по першому розряду і множаться на спеціальний коефіцієнт необхідного розряду сітки.

Підняття мінімалки в 2017 році зробило істотний вплив на формування окладу практично половини розрядів. Згідно з новим законом про те, що мінімальна зарплата не може бути менше 3200 грн, всі трудящі, оклад яких знаходиться в інтервалі між 2 і 11 розрядом, отримуватимуть не менше встановленої плати (тобто 3200 гривень). Всі працівники, починаючи з 12 і закінчуючи 25 розрядом можуть розраховувати на більш високу тарифну ставку.

Чи поміняються коефіцієнти розрахунку заробітної плати

Розряд єдиної тарифної сітки 2018 року залишається незмінним. Він визначається складністю виконуваної роботи і кількістю необхідних навичок. Саме тому вчитель середніх і старших класів має розряд вище, ніж учитель молодшої школи або ж вихователь дитячого садка. Коефіцієнт в тарифній сітці розраховується наступним чином:

для першого розряду він дорівнює одиниці (тобто не робить ніякого впливу);
кожен (з 2 по 7 включно) розряд збільшується на 8%;
8 - 11 розряди зростають ще на 1 пункт;
11 - 14 розряди вище на 0.15 від попередніх;
а ось 15 - 25 збільшуються на 0.17.

Чим відрізняються крайні розряди. Як впливає підвищення мінімальної зарплати на формування окладу

Тарифна сітка зарплат в Україні 2018, розряди якої істотно впливають на розмір оплати праці, має дуже великий розрив між першим і останнім розрядами. На даний момент цей розрив становить 5216 гривень, адже найнижча ставка 1-го розряду всього 1600 гривень, а 25-го - 7216 гривень.

Щоб уникнути прирівнювання оплати праці людей з високою кваліфікацією і некваліфікованих співробітників, державою передбачені окремі норми нарахування для різних категорій: так, за підвищену відповідальність і розумові роботи передбачені різного роду надбавки. Тому кожен може розраховувати на оклад, який відповідає рівню знань і підготовки.
загрузка...
Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2018 рік
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають