• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Ставка фахівця вчителя в 2018 році в Україні тарифна сітка

Основи спілкування і ставлення до навколишнього світу, людям, життєвим цінностям з самого раннього віку пояснюють батьки. Через деякий період до батьків приєднуються фахівці - вчителі молодшої, а потім середньої і старшої школи. Кожна свідома людина проходила навчання в таких закладах, і деякі взяли приклад і самі вирішили стати вчителями. Не секрет - робота в цій області є дуже складною, а оплата праці, на жаль, не відповідає витраченим зусиллям. З приходом так званих поліпшень і прийняттям множин реформ, ситуація в сфері оплати праці покращилася, тому варто очікувати, коли вчителям підвищать зарплату в Україні 2018.

Ставка фахівця вчителя в 2018 році в Україні тарифна сітка


Передумовами до зміни порядку нарахування та розміру оплати праці є реформа освіти, яка була запропонована ще в 2016 році. Відповідно до даної реформи, навчальний процес розділиться на 3 етапи:

молодша школа (з 1 по 4 клас);
середня школа (з 5 по 9 клас);
вища школа (ліцей, ПТУ і т.д), навчання в якій триватиме 3 роки.


З огляду на такі зміни, вчителів старшої школи очікує скорочення, а молодшої і середньої - підвищення заробітної плати. Також будуть створені спеціальні агентства з перевірки кваліфікації педагогів. Спеціальна комісія буде ретельно перевіряти і сертифікувати педагогов.

Ставка фахівця вчителя в 2018 році в Україні тарифна сітка


Які методи застосовуватимуть при нарахуванні зарплати

Індексація зарплати вчителям України в 2018 році залишається під великим питанням. Держава пропонує суттєво збільшити оклад, при цьому про планову індексацію в проекті не йдеться. Проектом пропонується збільшити заробітну плату в 3 рази. Крім солідного окладу, деякі працівники можуть розраховувати на надбавки і доплати за вислугу років. При цьому розмір надбавки складе:

за мінімальну вислугу (3 роки) - 10% від окладу;
за 20 років наполегливої ​​праці - на 20%;
за 30 і більше років роботи за фахом - 30%.


Важливо! Ті, хто не пройде переатестацію, не можуть претендувати на підвищення заробітної плати. У разі, якщо педагог не пройде переатестацію, йому не тільки не піднімуть оклад, але і не дозволять викладати в закладі.

Більшою мірою перевірка торкнеться викладачів пенсійного віку. Викладати їм, звичайно, забороняти не будуть, але переатестацію пройти зобов'язані всі.

Як залежить оплата праці від спеціалізації

Зарплата вчителів України 2018, а саме тих, хто викладає природничі, технічні спеціальності і іноземні мови, трохи вище, ніж у викладачів гуманітарних дисциплін. Яскравим прикладом є середня зарплата хіміків - 5 тисяч гривень. Вчителі французької, японської тощо можуть похвалитися окладом в 19 тисяч. Викладачі історії також отримують непогану плату - близько 8 тисяч гривень. Для порівняння, молоді фахівці гуманітарних напрямків працюють за мінімальною тарифною ставкою (близько 1700 гривень).

Учитель першої категорії, на даний момент, отримує зарплату по десятому розряду тарифної сітки - 1860 грн. Починаючи з 2018 року, ця сума зросте до 2650 гривень. Надбавки за шкідливі умови праці, класним керівником, перевірку зошитів і т.д. зможе підвищити заробітну плату на 15-20%. Граничною сумою з усіма надбавками стане 3876 грн.

Учитель вищої категорії може розраховувати на оплату праці в розмірі 6500 гривень. Нововведення свідчать про обов'язкове підвищення окладу до рівня трьох мінімальних заробітних плат, тобто близько 9600 грн.

Вплив реформи на оплату праці 2018

У 2017 році зарплату підвищили майже п'яти мільйонам фахівцям. Прем'єр-міністр також обіцяв підняти оклад викладачам відразу на 50%, але за фактом оплата праці зросла лише на 6-8%. Підвищення зарплати вчителям в Україні 2018 є цілком імовірним, адже оклад планується прив'язати до мінімальної заробітної плати. Отже, при кожному піднятті мінімалки, зарплата, яка нараховується за наведеною схемою, буде зростати.

Сам проект закону передбачає, що в 2018 році мінімальний оклад вчителя повинен бути на рівні 4 прожиткових мінімумів (близько 7 тис. Грн).
Мінімальний оклад науково-педагогічного працівника - на 25% вище (тобто близько 9 тисяч гривень). Але крім цього в проекті вказано, що виконати ці умови можливо лише в разі поліпшення економічної ситуації в країні.

Міністерство фінансів країни впевнено, що проект закону є несумісним як з Конституцією, так і з Бюджетним Кодексом України. У разі прийняття законопроекту в теперішньому вигляді, половині українських педагогів загрожує скорочення.

Також проблемою в сфері середньої освіти є корупція. З прийняттям реформи планується зменшити факти прояву корупції в рази.

У минулому році тарифна сітка вчителів зросла на 2 пункти. Це дозволило нараховувати українським вчителям на 300-500 гривень більше щомісяця. План підвищення окладу для фахівців розписаний на 5 років вперед.

Загальна витрата на проведення реформи освіти в 2018-2019 навчальному році складе близько 887мільйонів гривень. Забезпечення фінансового плану планують здійснити за рахунок місцевого, державного і міжнародного бюджетів, а також інших законних джерел. Необхідний обсяг фінансування буде щорічно переглядатися.

Введення підвищення кваліфікації очікується на період з 2019 по 2022 рік. Також в цей період планується провести інвентаризацію шкіл і розробити проектування спеціальних закладів. Через принципово нового формування навчальної програми, а саме скасування раніше обов'язкових предметів і істотного скорочення кількості годин викладання, скорочення вчителів у 2018 році в Україні неминуче. Перепідготовку пройдуть понад 20 тисяч вчителів. Більш позитивною є ситуація для фахівців широкого профілю (наприклад, викладачі мови і літератури, деяких технічних предметів), адже такі вчителі мають реальний шанс залишитися на робочому місці і з хорошим окладом.
загрузка...
Ставка фахівця вчителя в 2018 році в Україні тарифна сітка
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають