• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Яка буде стипендія в 2018 році в Україні

Кожен студент, в період отримання освіти у вищих навчальних закладах, при дотриманні певних умов успішності, має право щомісяця отримувати грошову виплату або стипендію. До цих студентів входять тільки представники стаціонарного навчання, бюджетних відділень в державних навчальних структурах. Стипендія студентам в 2018 році в Україні виділяється державою з бюджету країни, як тільки його приймають і затверджують. Сьогодні стипендії існують двох основних видів:

академічна;
соціальна стипендія.


Перша безпосередньо пов'язана зі ставленням студента до навчання. Кількість, одержуваних грошей, залежить від середнього балу, отриманого при здачі сесії. Соціальна стипендія пов'язана з соціальним становищем студента в суспільстві. Грошові дотації, преміальні заохочення, соціальна допомога, пенсії не входять в розміри стипендії і виплачуються незалежно і додатково.

Яка буде стипендія в 2018 році в Україні


Різниця в видах стипендій

Запорукою отримання академічної виплати є лише успішна успішність. Задовільне навчання не оплачує держава. Залежно від середньої оцінки, отриманої на іспиті під час сесії, розмір стипендії збільшується. Оцінюється середній бал останньої сесії. Навчальний рік 2017 стартував з сумами в 930 гривень при 5 балах і 830 гривень при 4. Тим, хто здає сесію без трійок, можна розраховувати на автоматичне нарахування виплати. В іншому випадку, вона також автоматично знімається.

Учні, які з самого дитинства переживають особливі життєві ситуації, отримують соціальну стипендію. Це сироти, інваліди, члени багатодітних сімей. В її виплаті так само є градація. Ті студенти, хто наполегливо здобуває знання з середнім балом 5, має право щомісяця отримувати 1960 гривень. Якщо він від 4,0 до 4,9 балів, то розмір суми зменшується до 1860 гривень.

Розміри стипендій


Суми грошових виплат можуть коливатися, в точності до десятка гривень. Тим, хто отримує освіту в професійно-технічних училищах, коледжах також щомісяця нараховують стипендію, вона набагато нижче, ніж для студентів вузів і становить близько 311 гривень. Соціальні стипендії становлять 961 гривню. Знову-таки, тільки за умови успішної успішності.

У вузах перших трьох акредитаційних рівнів для «молодших спеціалістів» і «бакалаврів» вона буде 622 гривні академічна і соціальна 961 гривня. У вузах нижче рівня акредитації 825 гривень і 1989 гривень відповідно. Ці розміри стипендії виплачуватимуться щомісяця до моменту введення змін.

Яка буде стипендія в 2018 році в Україні


Бонуси у виплатах стипендій

Успіхи круглих відмінників, талановитих і цілеспрямованих учнів відзначаються персонально. Стимулюючи студентів на краще освоєння знаннями, готуючи кадри для виконання державних замовлень, структури держави ввели матеріальні заохочення у вигляді:

президентської стипендії 1200 грн;

стипендії Кабінету міністрів України 1100грн;

Верховної Ради України стипендія становить 1200грн.


Ці стипендії іменні, їх визначає кожен ВНЗ, з числа здібних учнів.

Якщо студент отримував академічну стипендію, а за підсумками його навчання, був висунутий на отримання президентської, то йому виплачують більшу. Якщо він отримував соціальну стипендію, то до неї додають виплату президентської або Верховної Ради. У підсумку цей студент отримає в один місяць обидві. Яка стипендія в Україні 2018 року, буде залежати від успішності самого студента.

Чи можуть скасувати стипендії

Надходить безліч інформації про скасування стипендій в новому році. Обговорювалися різні види нарахувань. Введення рейтингу студентів і нарахування стипендії відповідно до нього. Соціальна стипендія повинна була залишитися незмінною, а академічна, в залежності від рейтингу успішності, виплачуватися не багатьом.

Були не виплати, виплати не в повному розмірі та в інший термін. Міністерство фінансів і міністерство освіти зважували і розраховували можливості бюджету. Студенти були обурені безправністю. Журналісти статтями підігрівали громадськість. Незважаючи на це, скасування стипендій в Україні 2018 році не відбулася.

Для 2017-2018 навчального року ці чутки не виправдали себе. Закон «Про вищу освіту» в Україні прийнятий, внесені поправки. Стаття 62 і 64 Закону не передбачає скасування виплати стипендій. З нього виходить чітка інформація, що люди, які досягають успіхів у навчанні, в державних вузах будуть забезпечуватися стипендіями у розмірі не менше двох неоподатковуваних мінімумів (800 грн плюс 800грн) доходів в Україні. Встановлено межі мінімуму стипендії для молодшого бакалавра. Це виглядає не менш дві третини розміру прожиткового мінімуму, а для бакалаврів і магістрів не нижче мінімуму. Розрахунки ведуться виходячи від суми прожиткового мінімуму 1176 гривень.

Єдиний незмінний критерій був, і залишився - це бажання студента вчитися. Дізнаватися нове, шукати джерела, запам'ятовувати і міркувати, аналізувати. Для того, щоб за підсумками семестрового контролю бути в числі тих, хто отримує стіпендію.

Яка буде стипендія в 2018 році в Україні


Аналіз життя студентів в Європі

Здобути освіту в Європі було престижно ще з царських часів. Хоча матеріальні і моральні труднощі, з якими стикаються студенти, опинившись далеко від Батьківщини, під силу не всім.

Одним з найпрестижніших і якісним в світі, є навчання в Англії. Там розташовані найстаріші і кращі Кембриджський, Оксфордський університети. Великобританія виплачує студентам стипендії, але в цьому процесі задіяна не тільки держава, а й приватні фонди. Однак і попит з учнів дуже серйозний.

Німеччина дає можливість отримати вищу освіту безкоштовно всім жителям країни і іноземцям. У Чехії студентам, які живуть в заміських межах, виплачують стипендію і оплачують проживання.

Висновок

Завдяки можливостям інтернету, існуючим інтернет лекціям та курсам, дистанційним семінарам сьогодні є можливість отримати будь-які знання в бажаному обсязі. Докопатися до глибинних джерел, зустрітися з відомим всьому світу викладачем.

Будь-яка фінансова допомога завжди була і залишається бути необхідна студентам.

Навіть в незначному розмірі, стипендія служить об'єктом турботи держави про молодь. Стипендії в Україні на 2018 рік залишаються частиною цієї турботи.
загрузка...
Яка буде стипендія в 2018 році в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають