• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Зарплата бухгалтера в Україні в 2018 році

Професія бухгалтера в Україні особливо високо цінується. Ці професійні фахівці фінансового напрямку потрібні практично скрізь. Чи то державна установа, чи освітній заклад, чи приватне підприємство, аптека, лікарня, військкомат ... свій бухгалтер повинен бути в кожній організації, де є наймані працівники, власний інвентар, доходи або витрати. Вибираючи цю професію, не останнім аргументом для абітурієнтів є питання: якою буде зарплата бухгалтера в Україні 2018.

Зарплата бухгалтера в Україні в 2018 році


Дохід бухгалтера

Сума, яку бухгалтер заробляє в наш час, безпосередньо залежить від того, де саме він працює. Так, в державних установах фахівці отримують досить невеликі прибутки. Середня зарплата представників цієї професії - 4-5 тисяч гривень. Керівники відділів (головний бухгалтер), який крім виконання своєї ділянки роботи також повинен стежити за роботою своїх бухгалтерів, розподіляти роботу між ними, здійснювати навчання новачків, підписувати розпорядження, а також стежити за дотриманням трудової дисципліни в своєму відділі, отримує всього лише на 1 1,5 тисячі гривень більше, ніж пересічний бухгалтер. Тому не дивно, що так часто виникає питання коли бухгалтерам підвищать зарплату в Україні 2018 го року.

Що ж стосується приватних підприємств, то в цьому випадку оклад працівників економічного або фінансового відділу залежить від власника і, звичайно ж, величини підприємства. Не секрет, що на великих виробничих заводах і фабриках з числом найманих працівників більше 300 чоловік, бугхалтер отримує більше 7000 гривень. Головний бухгалтер, який повинен також постійно представляти свого роботодавця в податковій, підписувати важливі документи і, в разі шахрайства або серйозних помилок, понести кримінальну відповідальність або платити штраф, отримує більше 15 000 гривень в місяць.

Чи будуть зміни?

Як повідомив прем'єр працівникам фінансової галузі можна сподіватися на підвищення зарплати бухгалтерам в Україні 2018. Мінімальна заробітна плата в країні, як передбачено і самим бюджетом на 2018 й рік, має зрости. Вже точно відомо, що ця сума буде більше, ніж 3700 гривень. Разом з тим, варто нагадати, що порівняно недавно депутати «Блоку Петра Порошенка» на засіданні Верховної Ради повідомили, що вважають за доцільне встановити мінімальну зарплату на рівні 4000 гривень.

У будь-якому випадку з ростом мінімальної зарплати відбудуться і зміни доходів бухгалтерів.

Індексація

Останні новини в індексації зарплати бухгалтерам в Україні в 2018 році не називають конкретних цифр. Вона (індексація) більше залежить від того, який же відсоток інфляції буде закладено до державного бюджету. Якщо інфляція буде високою, тоді гаманці бухгалтерів стануть абсолютно порожніми і без індексації. Тим часом, аналітики і чиновники запевняють, що економічне становище в країні значно покращилося у порівнянні з попередніми роками. Рівень інфляції не повинен перевищувати 11%. Це гарна новина, яка дає шанси на збільшення окладу всім економістам і бухгалтерам.

Звичайно, найкращим варіантом стане ситуація при якій заробітна плата буде збільшуватися рівномірно з ростом інфляції. Таким чином бухгалтери будуть отримувати такий же фактичний дохід. На жаль, такого рівня зростання окладів держава забезпечити поки не може.

Чи будуть скорочення?

Фінансові аналітики відзначають, що якщо і буде якесь підвищення заробітних плат, про який сказав прем'єр Гройсман, але оптимальної фінансового підстави для цього не буде, тоді єдиним виходом з ситуації для багатьох установ і підприємств стане скорочення бухгалтерів в 2018 році в Україні. Як вже стало відомо днями раніше, неминучі скорочення чекають бухгалтерів, які сьогодні працюють в сфері освіти. На зміну їм, як передбачається, повинні прийти так звані центри обліку. Такі будуть об'єднувати штат фахівців, зайнятих веденням фінансових і податкових справ відразу великої кількості навчальних закладів. Така ініціатива є корисною для міського та державного бюджету, оскільки дає можливість заощадити витрати не тільки на зарплати бухгалтерів, а й на обслуговуванні приміщення.

З великою ймовірністю зменшення бухгалтерського штату відбудеться і в медичній сфері. На даний момент є тривалі затримки заробітних плат для працівників цієї галузі.

Зате, підприємці навряд чи зважаться на звільнення своїх фінансових працівників. Такі часто виконують функції відділу кадрів, іноді і юристів, менеджерів. Фізичні особи підприємці можуть навчитися веденню бухгалтерських розрахунків і оформлення звітів для податкової інспекції. В такому випадку, наймати додаткового працівника їм буде не обов'язково.

Скільки отримують бухгалтери за кордоном?

Незважаючи на велику кількість обчислювальних програм, професія бухгалтера залишається особливо потррібно і за кордоном. Правда, оклад в цих фахівців в розвинених країнах в рази вище, ніж в Україні.

Лідером по зарплаті бухгалтера досі залишається США. Хороший спеціаліст тут отримує 250 000 доларів на рік. Однак до цього рівня потрібно дорости. Робота фінансиста-новачка оцінюється в 8 доларів на годину. Для того, щоб потрапити на роботу в престижну компанію, бухгалтеру в США потрібно мати гарну освіту, а також досвід роботи.

Українські бухгалтери можуть влаштуватися на роботу за кордоном за своєю спеціальністю. Однак, наважуючись на таке рішення, потрібно врахувати особливості роботи в іншій країні. Так, в Австралії ще кілька років тому бухгалтерам пропонували роботу відразу після приїзду в країну. Єдиною вимогою до іноземців було знання англійської мови. Зовсім по-іншому в Сінгапурі. Тим, хто переїде сюди, доведеться багато вчитися, адже тутешнє законодавство суттєво відрізняється від європейського.

Не багато заробляють бухгалтери в Франції та Японії. І, навпаки, в Індії і Таїланді, в порівнянні з представниками інших професій, бухгалтерам платять багато.
загрузка...
Зарплата бухгалтера в Україні в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають