• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Зарплата працівникам МНС в Україні в 2018 році

Пожежна служба одна з чотирьох найбільш важливих для кожного жителя країни. Вітчизняні рятувальники - не тільки швидка допомога при пожежах, але також і у всіх небезпечних і нестандартних ситуаціях, в тому числі і під час транспортних аварій, хімічних, радіаційних небезпек тощо. Хоча смертність представників цієї професії залишається все ж досить високою, проте матеріальне забезпечення фахівців на дуже низькому рівні. Не дивно, що багатьох працівників галузі цікавить коли МНС підвищать зарплату в Україні 2018.

Зарплата працівникам МНС в Україні в 2018 році


Що маємо зараз?

На жаль, пожежні частини сьогодні знаходяться в критично складній ситуації. Проблеми виникають як з самими будинками пожежних частин, так і з автотранспортом, водопостачанням, основним інструментарієм. Останнє масштабне оновлення пожежних частин відбувалося ще в роки СРСР.

Повного оновлення вимагають і костюми пожежних, особливо ті, що використовуються при рятувальних операцій - вогнестійкі. Часто, службовці купують такі за свій рахунок, адже використовувати старі немає сенсу: вони не допомагають належним чином.

Що ж стосується заробітної плати, то вона на даний момент критично низька і, в більшості випадків, відповідає мінімальній. Тільки деякі (як правило, керівники) працівники служби можуть мати 6000 гривень на місяць. Якщо підвищення зарплати МНС в Україні 2018 року не відбудеться, тоді, як запевняють аналітики, варто очікувати масових звільнень за власним бажанням.

Очікувані зміни

Хоча кожний уряд даремно обіцяв поліпшення умов роботи для пожежної та інших найбільш важливих служб, в 2018-2019-х все ж позитивні зрушення мають відбутися. На це, в усякому разі, вже виділені кошти з державного бюджету. До 2019-го року на комплексну реконструкцію буде витрачено, за попередніми розрахунками, більше 50 000 000 гривень.

Останні новини в індексації зарплати МНС в Україні в 2018 році дають зрозуміти, що оклад середньостатистичного пожежного збільшиться мінімум втричі. 6000 гривень - мінімальна зарплата, яку уряд Гройстама обіцяє для всіх рятувальників. Тим часом, це не максимальний оклад. Деякі з керівників (наприклад, начальники зміни, начальники варти) отримуватимуть і до 12-18 тисяч гривень. Сама ж індексація повинна бути мінімум 12%. Саме ця цифра, як зазначають аналітики, дорівнює показнику річної інфляції.

Тим часом, збільшена зарплата співробітникам МНС в Україні 2018 - не єдине, що поліпшить службу. Систематичні навчання - запорука ефективної роботи. Цьому питанню з 2018-го року приділятимуть значно більше уваги.

Можливі скорочення

Оскільки покрити всі витрати пожежної служби буде досить складно, одним з можливих виходів із кризової ситуації є скорочення співробітників МНС у 2018 році в Україні. Засоби, які б раніше витрачалися на заробітну плату і премії, можна буде використовувати на закупівлю сучасних автомобілів, рукавів, нових комплектів одягу, вогнегасників тощо. Разом з тим, панікувати заздалегідь не варто. Остаточне рішення про скорочення штату ще не прийнято і відповідного розпорядження немає.

Якби таке і сталося, як вказують фахівці, то це б пішло на користь суспільству. Засоби, які сьогодні вкладаються в службу, можна більш вигідно оптимізувати. Саму ж пожежну службу можна зробити меншою, але в рази більш дієвою, більш престижною. Висококваліфікований фахівець здатний замінити трьох-чотирьох належним чином непідготовлених працівників.

З таким твердженням погоджуються не всі. Противники скорочень кількості рятувальників, запевняють, що перед прийняттям такого відповідального рішення також слід врахувати величезну кількість лісових пожеж і стихійних лих, які в Україні з кожним роком все частішають.

Зарплата за кордоном

Для кращого розуміння всієї складності ситуації, слід вказати на заробітну плату рятувальників за кордоном. У США рядовий рятувальник отримує 6953 доларів. У Німеччині ця сума досягає 3000 євро, в Канаді - коливається в межах - 2862-6832 американських долара. Звичайно, найбільше отримують рятувальники з досвідом, з вислугою років, керівники, інспектора. Престижною на Заході вважається посада пожежного в аеропорту. Так, в Британії такі фахівці отримують мінімум 3000 євро.

Варто відзначити, що в жодній з названих країн працівники рятувальних служб не працюють щодня, а позмінно.

В Україні ж оклад таких фахівців складає приблизно 182 американських доларів, що в 10-50 разів менше, ніж в країнах з розвиненою економікою.

Окремо варто сказати про престижність професії за кордоном. У Великобританії рятувальники вважаються дуже порядними і потрібними. Оскільки такі люди ризикують власним життям, рятуючи чужі, держава гарантує їм цілий ряд пільг. Так, наприклад, в Німеччині їм гарантується безкоштовне харчування і повне обмундирування, а також доплати до пенсій, спеціальні варіанти страхування. Такі ж пільги пропонуються пожежним в Данії, Швеції, Фінляндії та багатьох інших розвинених країнах.

Тим часом, про скорочення штату рятувальників за кордоном взагалі мови бути не може. Де б не трапилася пожежа, всі рятувальні команди Англії здатні прибути на місце пожежі всього за 8 хвилин. Звичайно, для цього потрібна не тільки відмінна підготовленість, але і достатня кількість пожежних частин і співробітників.

Заява Президента

Зарплата працівникам МНС в Україні в 2018 році


З приводу витрат на Державну службу з надзвичайних ситуацій висловився і Петро Порошенко. Він офіційно заявив, що на поліпшення умов роботи рятувальників з державного бюджету офіційно виділено вже один мільярд гривень. Такі кошти підуть на збільшення грошового забезпечення фахівців. На переконання Президента, оклад представників ДСНС не може бути менше, ніж в українських офіцерів з іншими погонами. Уже в найближчому майбутньому заробітна плата пожежних, як обіцяє Петро Порошенко, і представників Збройних Сил буде однаковою.
загрузка...
Зарплата працівникам МНС в Україні в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають