• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Ціни на сигарети в Україні в 2018 році

З приходом нової влади змін придбали різні сфери: освіта, медицина, пенсії. Крім цього переглянули кошик споживача, прожитковий мінімум і багато іншого. Також країна продовжує стрімко направлятися на простори Євросоюзу. Однією з вимог для знаходження в асоціації є підняття цін на певні види товарів і послуг. Серед них - підакцизні товари. Тому можна припустити, що ціни на сигарети в Україні в 2018 році зростуть.

Дане підвищення не є одноразовим: акциз на тютюн і алкоголь буде зростати до тих пір, поки не досягне норм ЄС. Крім підвищення акцизу (що грає ключову роль на ціноутворення), уряд дозволив встановлювати ціни на продукцію безпосередньо в точках збуту. Це означає, що кожен підприємець, який займається роздрібним поширенням тютюнової продукції, має право встановлювати на неї ціну на власний розсуд.

Ціни на сигарети в Україні в 2018 році


На думку членів ЄС, подорожчання тютюнової та алкогольної продукції зробить істотний позитивний вплив на здоров'я і бюджет українців. Деякі представники МОЗ України впевнені в зворотному - в разі істотного подорожчання даних виробів, курці стануть купувати дешеві і більш шкідливі сигарети. Цей факт негативно позначиться на українцях. Також має місце фінансова сторона питання: ті, хто все ж не зможе відмовитися від згубної звички, змушені будуть витрачати з сімейного бюджету набагато більше грошей. Такі ситуації також негативно позначаться на життєдіяльності українців.

Чого очікувати курцям

Останні новини про ціни на сигарети в Україні в 2018 році повідомляють про можливе підняття адвалорної ставки акцизу. У 2017 році розглядався законопроект, який передбачав підвищення як специфічної, так і адвалорної ставки (на 30% і 15% відповідно). Але за підсумками засідання було прийнято рішення підняти тільки специфічний податок, і на 40% замість передбачуваних 30%.

Через те що адвалорну ставку не підняли, бюджет країни втратив майже 2 мільярди гривень. Тому її різке підвищення не стане подивом для громадян.

Ще одним механізмом боротьби зі шкідливою звичкою є дизайн. Влада вимагає збільшити огидні зображення на 15% (з 50 до 65%). Також слід збільшити кількість інформації про шкоду куріння електронних сигарет.

Виробники, крім колосальних витрат на марку, зобов'язані будуть надати інформацію про точні складові диму. Це також позначиться на ціноутворенні тютюнових виробів.

Загальна ситуація на тютюновому ринку

Дешеві сигарети займають близько 80% всього тютюнового ринку. І багатьох курців цікавить, скільки коштують сигарети в Україні в 2018 році. Найдешевші (без фільтра) обходяться громадянам у 20 гривень. Такі ж вироби українського виробництва, але з фільтром - від 24 до 30 гривень. Зарубіжні бренди обійдуться курцям трохи дорожче: від 50 грн за пачку.

Для порівняння: в сусідніх державах, а також в країнах ЄС, курці, в середньому, платять:

близько 200 грн за 1 пачку в Норвегії;
від 10 до 35 грн в Білорусі;
приблизно 27 гривень в Латвії;
від 30 до 40 грн в Росії.


Таким чином, середня ціна на сигарети в Європі становить 100 - 150 гривень за пачку.

Подорожчання тютюнових виробів призведе до того що на ринку країни з'явиться контрабандна продукція, яка не тільки витіснить вітчизняну продукцію, а й зможе завдати ще більшої шкоди здоров'ю громадян.

Влада також розглядає законопроект про заборону сигарет з ароматизаторами, виробів типу слімс і супер-слімс (тонких).

Важливо! Таке рішення розглядається в усьому світі. Це пов'язано з тим, що люди вважають тонкі і ароматизовані вироби менш шкідливі.

До чого призведе подорожчання сигарет


Подорожчання сигарет в Україні 2018 істотно скоротить обсяг продаваних виробів. У міністерстві підрахували: обсяг скоротитися приблизно на 10%. Кошти, отримані з акцизів товарів, потраплять до державного бюджету. Розрахункова сума становить близько 7-8 мільярдів гривень.

Влада повідомляє, що сигарети подорожчають приблизно на 5-10 гривень дорожче, ніж в 2017. Це означає, що за тютюнові вироби доведеться заплатити близько 20 гривень (найдешевші). Сигарети маловідомих брендів (з фільтром) обійдуться українцям в 25-30 гривень. Ціна на більш дорогі відомі бренди складе близько 50 грн.

Це далеко не останнє подорожчання. План по підняттю вартості акцизу розподілений аж до 2024 року. На той час, ставка акцизу складе 90 євро за кожну тисячу штук. До цього часу загальний обсяг продажів тютюнових виробів в країні скоротиться майже на половину. За рахунок продажу сигарет, державний бюджет поповниться майже на сто мільярдів на рік.
загрузка...
Ціни на сигарети в Україні в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають