• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

ЗНО-2018 з англійської мови: підготовка онлайн (пробне завдання, тести та відповіді)

Зовнішнє незалежне тестування, яке відоме в Україні під абревіатурою ЗНО міцно увійшло в життя освітніх установ. Дана форма контролю виконує кілька важливих функцій – по-перше, дає можливість оцінити якість знань випускників 11-х класів, по-друге, є підставою для отримання шкільного атестату, а в-третіх, стає путівкою в життя для вчорашніх учнів. Саме бали ЗНО є основою для конкурсного відбору абітурієнтів в університети і академії країни.
Англійська мова – придмет за вибором. Зазвичай на тестування записуються одинадцятикласники, які в майбутньому хочуть спеціалізуватися на туризмі, міжнародних відносинах або романо-германської філології. Сертифікати з іноземної мови зажадають від вас і ті Вузи, які готують фахівців у галузі соціокультурного менеджменту, політології, журналістики, маркетингу, видавничої діяльності і навіть кібербезпеки.
Безумовно, вивчити іноземну мову настільки добре, щоб заробити вищий бал, буде непросто. Однак знання регламенту та особливостей екзаменації істотно полегшить вам завдання. Саме тому ми пропонуємо ознайомитися зі специфікою ЗНО з іноземної мови в 2018 році!
ЗНО-2018 з англійської мови: підготовка онлайн (пробне завдання, тести та відповіді)

Демонстраційний варіант ЗНОЗНО з англійської мови (демо-варіант 2018 року)

Приклад ЗНО з англійської мови (2017 рік)

Схема оцінювання відповідей (2017 рік)

Дата та регламент ЗНО-2018 з іноземної мови


Тест з англійської мови українські випускники будуть здавати у перший літній день – 1 червня 2018 року. Підсумки атестації будуть опубліковані до 15.06.2018. Максимальна кількість первинних балів, які можна отримати за цей ЗНО – 72. Іспит триватиме 150 хвилин – за цей час українським школярам доведеться впоратися з усіма 59 завданнями.

Програма ЗНО з англійської мови


У 2018 році екзаменування з англійської мови пройде на найвищому рівні – згідно з указом профільного відомства, білети будуть відповідати загальноєвропейським нормативам рівня В2 (для шкіл з вивченням англійської на профільному рівні) та В1 (для загальноосвітніх закладів, в яких іноземна мова викладається за звичайною програмою). Білети складені так, щоб охопити шкільну програму з другого по одинадцятий класи включно. Випускникам доведеться переконати комісію, що вони здатні:

читати тестові фрагменти, написані англійською мовою, і розуміти, про що йде мова;

виокремлювати загальний зміст і конкретні деталі з текстів, які можуть бути використані в повсякденному спілкуванні;

знаходити в матеріалі для читання дати, імена, опис конкретних подій;

диференціювати інформацію загального та конкретного характеру;

відокремлювати факти від особистої авторської думки;

сприймати думки, викладені в тексті, з точки зору абстрактного і конкретного;

працювати з текстами різних жанрів;

шукати інформацію, необхідну для вирішення завдань або підкріплення своєї точки зору;

розуміти й аналізувати взаємозв'язки між окремими текстовими фрагментами;

писати і спілкуватись англійською мовою, а також розуміти його носіїв;

встановлювати сенс незнайомих слів, виразів і термінів, спираючись на візуальну інформацію, коментарі і пояснення.


Структура екзаменаційного білета


ЗНО-2018 з англійської мови: підготовка онлайн (пробне завдання, тести та відповіді)
Щоб вирішити 59 завдань за 150 хвилин, доведеться грунтовно підготуватися!
Всі завдання білета будуть розподілені на чотири частини, які перевірять всі необхідні мовні здібності учнів:

Розуміння англійської мови на слух (аудіювання). Дане компоненте тестування включає в себе 16 завдань. Для рівня В1 необхідно показати, наскільки успішно одинадцятикласник вміє вибрати потрібну інформацію з фрагмента для прослуховування. Учням, які вивчали мову на поглибленому рівні, належить максимально повно сприйняти текст на слух, а потім виділити з нього імена, дати, топографічні назви, інструкції і т. п.

Тематика текстів досить різноманітна і включає в себе:

тексти, присвячені особистій сфері (сім'ї, характеру, режиму дня, здорового способу життя, побутових ситуацій, дружбу, хобі, відпочинку, вибору професії);

тексти, присвячені публічній сфері (довкілля, життя в англомовних країнах, подорожах, культури, ЗМІ, одязі, покупок, харчування, видатним діячам науки, культури і мистецтва, свят, традицій, музеїв, кіно, прав людини, Україні і світовій спільноті);

тести про сферу освіти (навчання і виховання, шкільне життя, улюблені предмети, освіта в Україні та в англомовних країнах, а також роль іноземних мов у сучасному житті).


Читання – в даній частині білета міститься 22 завдання. Учням, які навчаються за стандартною програмою, необхідно читати і розуміти текст, виділяти з нього деталі, шукати інформацію і встановлювати логічні взаємозв'язки. Тим, хто навчався в спецшколах, належить показати, наскільки добре вони розуміють контекст, абстрактні думки та ідею тексту. Учням може бути запропонований текст у вигляді публіцистичної статті з газети або журналу, рекламного оголошення, особистого листа, меню, розкладу, кулінарного рецепту, телепрограми, вивіски, інструкції, інформації на упаковці або оголошення.

Використання мови – цей компонент містить 20 завдань, у яких виявляється вміння проводити аналіз і зіставляти інформацію, добирати синоніми, розуміти контекст і логіку викладу інформації. Для учнів, які здають кваліфікаційний тест на рівні В1 тексти містять від 400 до 450 слів, на рівні В2 – від 500 до 550 слів.

Лист – у цім компоненті всього 1 завдання, проте воно є самим складним для більшості учнів, так як має відкриту форму. Завдання сформульоване у вигляді мовної ситуації, що включає соціокультурні особливості України і Великобританії. Учням доведеться написати оголошення, записку, е-мейл, розповідь або лист особистого характеру. Для різних рівнів підготовки в цій частині висуваються такі вимоги:

для В1 – необхідно показати вміння у мовному етикеті, заповненні анкети, описі прочитаної або почутої інформації, описі людини, написанні запрошення, особистого листа або привітання;

для В2 – крім переліку умінь для рівня В1 школяреві доведеться наводити приклади зі свого досвіду, пояснювати і описувати події, протиставляти і підкріплювати фактами свої думки.


У білеті в обов'язковому порядку зустрічаються такі форми завдань:

З вибором єдиної вірної відповіді з пропонованих варіантів – №1-6,12-16,22-26 (оцінюються по 1 балу кожне);

З визначенням правильності або помилковості заяви – №7-11 (оцінюються по 1 балу за кожну вірну відповідь);

З необхідністю встановити відповідність – №17-21,27-32 (можна набрати по 1 балу за відповідь);

Завдання, що передбачають заповнення пропущеної частини в тексті – №33-38,39-48,49-58 (кожна правильна відповідь приносить 1 бал);

Завдання з розгорнутою відповіддю – №59 (може принести до 14 балів).


Критерії оцінювання розгорнутих завдань


У частині листа потрібно чітко розуміти, за що можуть бути зняті бали, а за які вміння можна отримати такі дорогоцінні бали. Комісія буде перевіряти це завдання, керуючись такими критеріями:

змістовне наповнення відповіді – умови (їх три), які обов'язково потрібно розкрити у відповіді, будуть прописані в білеті. За цей критерій можна отримати до 6 балів;

структурна витриманість і зв'язність викладу – за логіку і наявність з'єднувальних елементів можна отримати до 2-х балів, а за відповідність написаного необхідного формату (лист, оголошення і т. д.) – до 2-х балів;

правильне використання лексичного інструменту – до 2-х балів;

грамотність, включаючи синтаксис, граматику, морфологію – до 2-х балів.


Варто пам'ятати, що комісія оцінює роботу послідовно, тобто, якщо учень не виконав перший критерій, то інша робота не оцінюється, якщо не виконав другий – не виставляється оцінка за третій і четвертий критерії, і так далі.
ЗНО-2018 з англійської мови: підготовка онлайн (пробне завдання, тести та відповіді)

Перерахунок балів ЗНО відмітку для атестата


Учасникам ЗНО варто враховувати, що завдання №1-32 і 49-59 особливо важливі – саме вони стануть основою для виставлення підсумкової оцінки в атестат. Перерахунок набраних балів у звичну 12-бальну шкалу проводиться за наступною схемою:

0-3 бали за ЗНО – знання учня незадовільні і дорівнюють 1 балу за атестацію;

4-6 балів – 2;

7-10 балів – 3;

11-13 балів – 4;

14-16 балів – 5;

17-20 балів – 6;

21-23 балів – 7;

24-26 балів – 8;

27-30 балів – 9;

31-33 бали – 10;

34-36 балів – 11;

37-40 балів – відмінна оцінка, тотожна 12 балам.


Перерахунок балів сертифіката


Підсумковий результат, вписаний в сертифікат з англійської мови, складе від 100 до 200 балів. Нагадаємо, що сертифікати з відміткою нижче 100 балів більше не видаються, тому що є ризик не здати іспит, набравши за нього менше 13 первинних балів. На жаль, це загрожує вам втраченим роком – учні, які не склали ЗНО, не можуть подавати свої документи в університет. 14-34 первинних бали вже дають можливість отримати сертифікат. Верхня планка в цьому відрізку дозволить пройти на контракт в середній ВНЗ.
35-45 первинних балів тотожні 154-180 підсумковим балам сертифікату. Такі учні точно потрапляють на контрактну форму навчання навіть у Вузи з високим конкурсом. Більш того, 180 балів – ключик до дверей на бюджет у ВУЗах «середньої руки», якщо ви обрали для себе не надто престижну спеціальність. Для навчання на бюджеті в престижних вищих навчальних закладах доведеться попітніти і набрати від 46 первинних балів і вище.
Практика минулих років показує, що гарантією вступу на бюджет в гідний ВНЗ стануть 194 підсумкових балів, тобто 52 первинних бали за тест з англійської. Варто також відзначити важливу інновацію 2018 року: згідно з розпорядженням Міносвіти сертифікат ЗНО з іноземної мови буде діяти всього один рік, на відміну від української мови та математики, які є дійсними два роки з моменту здачі ЗНО.

Як здати ЗНО з англійської мови?


ЗНО-2018 з англійської мови: підготовка онлайн (пробне завдання, тести та відповіді)
Скачайте демо-версію ЗНО 2018 року, щоб дізнатися, як буде виглядати білет
Отримання високих оцінок безпосередньо залежить від того, скільки часу ви приділите всіма видами і формами передбачуваного контролю. Іноземні мови – це не та сфера знань, яку можна опанувати «з наскоку», почавши підготовку за пару місяців до здачі ЗНО. Випускники минулих років та провідні методисти в галузі викладання мовних дисциплін дають старшокласникам такі практичні поради для успішного оволодіння англійською мовою:

запасіться навчальними посібниками, які охоплюють програму з п'ятого по випускний клас. Беріть тільки ті видання, які мають гриф Міністерства освіти, тобто безпосередньо рекомендовані до опрацювання профільним відомством;

не забудьте придбати і опрацювати методичні розробки для ЗНО поточного року, причому бажано використовувати видання для профільної школи;

збережіть собі на ноутбук або комп'ютер типові завдання білетів ЗНО для 2017-2018 року (актуальні варіанти пробних тестів див. початок статті) – опрацювання реальних завдань сприятиме кращому розумінню структури тестів та нарахування балів;

не скидайте з рахунків важливість підготовки до шкільних уроків – навіть звичайні вправи домашнього завдання допоможуть вам відточити мовні навички;

підберіть для себе мовні курси або індивідуальні заняття, на яких опрацьовуватимуться типові тести – інтенсивна підготовка і пояснення кваліфікованого педагога будуть як не можна до речі;

знайдіть декілька мовних сайтів, які пропонують онлайн тестування на визначення рівня мовознавства. Так ви зрозумієте, наскільки добре оволоділи англійською на поточний момент, а які помилки вам ще належить виправити;

зареєструйтеся хоча б на одному навчальному ресурсі. Пошукайте уроки і завдання від носіїв мови – на подібних сайтах пропонується величезний вибір завдань для читання, письма, аудіювання та опрацювання правопису від справжніх британців. До речі, саме аудіювання часто стає головною проблемою школярів, які на уроках слухають мову, далеку від автентичної вимови;

читайте англомовні книги, виписуючи всі незнайомі слова в зошит-словничок – кращого заняття для навчання новим словам і стійким виразам просто не знайти;

кожен день дивіться серію будь-якого англомовного серіалу (можна з субтитрами, але з часом варто відмовитися від біжучого рядка і намагатися сприймати мову тільки на слух). Ви і не помітите, як почнете розуміти всі тонкощі вимови;

пишіть англійською всілякі тематичні оголошення, листи уявним або реальним друзям, а також ведіть листування на сайті з носіями мови, щоб не боятися висловлювати свої думки. Крім того, непогано б завести собі друга по скайпу, щоб з його допомогою подолати бар'єр говоріння.
загрузка...
ЗНО-2018 з англійської мови: підготовка онлайн (пробне завдання, тести та відповіді)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають