• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Вартість електроенергії в Україні в 2018 році тарифи для населення

Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2018 році для населення

Який вже раз, займаючи пост, новий Президент України і прем'єр-міністр, клятвено заявляють про швидке підвищення рівня життя простих українців і зниження комунальних тарифів. Або, хоча б їх заморожуванні. Але отримуючи чергову платіжку для оплати газу, світла і води, останні переконуються в зворотному. Ціни продовжують впевнено повзти вгору, а якість життя населення - вниз. Тому напередодні нового року українців як і раніше цікавить старе питання - чи буде подорожчання електроенергії в Україні 2018 для населення і яка вартість електроенергії в Україні буде в 2018 році. Відповісти на це намагаються від рядового чиновника до керівників вищої ланки, яких народ обрав для поліпшення свого життя, але не покращення.

Вартість електроенергії в Україні в 2018 році тарифи для населення


Зараз, напевно, вже не можна точно перерахувати всі причини підвищення комунальних послуг, електроенергії. Мабуть, найвідомішими з них є:

підвищення вартості сировини;
зростаюча інфляція з впливаючими на неї факторами;
індекс гривні в порівнянні зі світовими валютами;
знецінення курсу гривні;
відсутність альтернативних джерел електроенергії.


Об'єктивні причини підвищення вартості електроенергії може доповнити і суб'єктивна - корупція. Якщо за численними заявами представників європейських країн, що Україна загрузла в корупції, це означає, що хвороба наживися за чужий рахунок вразило все суспільство.

Не варто забувати і про бойові дії на сході країни, за участю кадрових російських військових. Війна завжди була джерелом непередбачених витрат, туди пішли і низькі тарифи на електроенергію. Хоча уряд обіцяє нову стратегію розвитку енергетики, в вигляді будівництва нових енергоблоків, що має привести до здешевлення електроенергії, експерти мають іншу думку. Будівництво чогось нового завжди вимагало додаткових витрат, якими Україна похвалитися не може.

Ретроспектива

Розглядаючи минулі підвищення тарифів на електроенергію, можна сказати, що останній раз ціни зросли навесні минулого 2017 року. Запевняючи народ, що найближчим часом подібного стрибка не буде, влада, тим не менш, може знову його повторити. І електроенергія, тарифи на 2018 рік в Україні для населення помітно підростуть ще майже на третину. Якщо зіставити ціни 2015 і нинішнього - 2018 року, неважко помітити, що українці тепер платять за електроенергію вчетверо більше. З'явився у них інтерес до більш раціонального обігріву своїх осель за допомогою імпортних економних обігрівальних систем, слуги народу швидко його охолодили. Тепер уже довго вибирати не доводиться - газове опалення за ціною ідентичне електричному. Використання останнього обійдеться 90 копійками за кіловат, за умови споживання не більше 100 таких одиниць електроенергії. Більше ж споживання буде і більше коштувати - 1,68 грн. кВт / год. Можливо, ця думка і хороша, але, скоріше за все, обслуговування блоків станцій не обійдеться такою малою кров'ю. Висновок напрошується сам по собі - необхідний новий стрибок шокової електричної терапії.Нова методика


Щоб якимось чином заспокоїти народ, інтернет-сайт профільного органу опублікував повідомлення про швидкий перехід на новий розрахунок спожитої електроенергії, з додаванням нової процентної ставки. Згідно з цією методикою, плата за електроенергію буде поєднувати не лише одні витрати і прибуток, сюди додадуть вкладення інвесторів, які зацікавлені оновити енергетичний потенціал України. З цього випливає, що тарифи на електроенергію в Україні 2018 розраховуватися за технологією RAB - регульованої бази інвестованого капіталу. Виходячи з коефіцієнта інфляції, процентна ставка дорівнює їй, що становить приблизно 13%, проте енергетики запропонували збільшити її до 15, що буде відповідати коефіцієнту інфляції.

На думку національної комісії регулювання нові RAB-тарифи залучать казкову кількість інвесторів. Але хто ж зазіхне на старі електричні мережі, які практично, повністю зносилися себе, хіба, що пункт прийому металобрухту. А гроші потрібні прямо зараз. Та й Міжнародний валютний фонд теж не проти модернізації мереж, на їх погляд це вплине на чисельність і якість інвесторів.
загрузка...
Вартість електроенергії в Україні в 2018 році тарифи для населення
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають