• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Транш МВФ у 2018 році для України

Країни всього світу всіляко допомагають один одному: видають кредити, транші, допомагають вирішити проблеми з економічними і політичними ситуаціями. Для України, останнім часом, значну підтримку надають ЄС, США, а також МВФ. Останній з них регулярно переводить кошти на рахунок держави, але за певних умов. Нещодавно стало відомо, коли буде транш МВФ для України в 2018 році.

Після отримання чергового переказу з боку Міжнародного Валютного Фонду, владі України слід виконати ще 7 основних вимог для подальшої співпраці. Минулими важливими умовами для отримання траншу стали виконання реформ в області земельної, антикорупційної і приватизаційної діяльності, а також пенсійної реформи.

Транш МВФ у 2018 році для України


МВФ продиктував ряд умов, без виконання яких про отримання траншу не може бути мови

Розмір шостого траншу складе близько 4 мільярдів доларів США. Але для отримання чергового переказу слід виконати обіцяне:

врегулювати пенсійний вік;
знизити кількість категорій, які йдуть на пенсію за вислугою років;
розробити проект фінансування надбавок до пенсій з державного бюджету;
збільшити кількість платників ЄСВ;
скоротити список претендуючих на мінімальну пенсію шляхом посилення вимог для її отримання.


Транш МВФ в 2018 році для України не надійде, якщо влада не піднімуть ціни на комунальні послуги. В недалекому минулому, між представниками України і МВФ була укладена угода про регулярний перерахунок тарифів на комунальні послуги. Зокрема це стосується газу. У разі, якщо тариф на даний біоресурс буде переглядатися кожні півроку - українцям доведеться купувати його за ціною 9-11 гривень за один метр кубічний.

Позитивним для громадян стане монетизація субсидій. Саме з 2018 року українці зможуть отримувати непогані грошові виплати, економлячи при цьому на комунальних послугах.

Міжнародний Фонд рекомендує українській владі утримувати розмір мінімальної зарплати на одному рівні протягом трьох років. Крім цього, вимогою Фонду є масове скорочення споживання енергоресурсів та проведення приватизації ділянок. Також слід скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. За словами експертів МВФ, саме мораторій гальмує розвиток діяльності, адже громадяни не можуть оформити кредит на розвиток бізнесу під заставу майна.

Чому співпраця з МВФ так важлива для України


Не секрет, що в Україні протягом тривалого періоду існують проблеми в економічній і політичній сферах. Співпраця з Валютним Фондом забезпечить державі можливість залучення нових світових кредиторів. У разі відмови МВФ від переказу траншу, українській владі доведеться співпрацювати з іншими кредиторами на невигідних умовах.

Дата траншу МВФ для України в 2018 році не відома. З огляду на те що 11.5 мільярдів доларів золотовалютного фонду країни - це гроші МВФ (при цьому український резерв становить всього 4 мільярди), відмовитися від співпраці Україна не в силі. У минулому році від послуг МВФ відмовилася Білорусь, пояснюючи, що умови фонду (підвищення комунальних платежів, приватизація підприємств і заморожування виплат) є принизливими для всього народу і країни.

Хто надає допомогу Україні і як розподіляються отримані кошти

Крім Фонду, істотну допомогу для розвитку країни робить і ЄС. У 2017 році Євросоюзом був виділений транш у розмірі 600 мільйонів євро. Також додатково виділено 200 млн євро на різні гранти. ЄС впевнений в успішності проведення реформ і досягнення макроекономічної стабільності в країні.

Очікується додатковий транш в розмірі 1.6 мільярдів євро з боку Союзу.

Основною метою для отримання грошей від МВФ є скорочення державного боргу України. Уряд має намір зменшити борг з 70% до 55% до 2020 року. Погашення заборгованості перед світовими фондами розраховане на період з 2017 по 2019 рік. 11 мільярдів з 14 необхідних будуть виплачені з державного бюджету. Для проведення такої угоди країна повинна вийти на всесвітній ринок запозичень. Боргове зобов'язання повинно скоротитися за рахунок підйому економіки. Експерти впевнені в тому що остання є стійкою і стабільно зростає. Ключовою причиною відзначається ведення торговельної блокади на сході України.

Існує думка, що траншу МВФ для України в 2018 році не буде. Стверджувати про 100-відсоткове скасування траншу неможливо, адже влада оголосила про намір припинити співпрацю з Міжнародним Валютним Фондом тільки на початок 2020 року.
загрузка...
Транш МВФ у 2018 році для України
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають