• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Військовий збір в 2018 році в Україні

Військовий збір - це додатковий податок, який українці сплачують з 2014 року. Зміни в Податковому кодексі (далі - ПК) України стали актуальними в серпні. Тоді військовий збір розглядався як тимчасовий захід, який був необхідний в зв'язку з російською агресією в східній частині України, однак військовий збір в 2018 році в Україні все ще залишається в переліку податків України. Розмір військового податку становить 1,5%.

Військовий збір в 2018 році в Україні


Хто платить військовий збір?

Якщо вірити новому Податковому кодексу, такі групи українців зобов'язані платити військовий податок:

іноземці (нерезиденти), які проживають в Україні, а також отримують прибуток на території країни як в гривнях, так і в будь-якій іноземній валюті;
громадяни України (резиденти), які проживають на території, а також за кордоном;
податкові агенти, які зобов'язані перераховувати певний відсоток отриманих виплат до держбюджету.


Об'єкти оподаткування

Як зазначено в статті 173 ПКУ, об'єктами оподаткування можуть вважатися наступні види доходів:

дохід за місяць або рік, який оподатковується;
доходи, які резиденти або нерезиденти отримують з інших держав;
різні типи оподатковуваних виплат (податок стягується при їх нарахуванні).


Якщо поглянути на статтю 174 ПКУ, то можна побачити, які види доходів оподатковуються військовим податком. До них відноситься:

заробітна плата платника податків;
різноманітні виплати цивільно-правового характеру (премії і т.д.);
гроші, що були отримані в результаті реалізації майна (в тому числі акцій, роялті);
кошти, що були отримані в результаті проведення фінансових операцій з майном фізичної або юридичної особи;
дохід, що не включався в минулі податкові періоди;
доходи пасивного характеру, що включають виграші;
гроші, що були отримані в результаті процедури дарування;
майно, що було визнано скарбом;
доходи від операцій з цінними паперами.


Військовий збір в 2018 році в Україні


Не підлягає оподаткуванню

У Податковому кодексі також є певні категорії доходів, які не підлягають оподаткуванню. У число таких доходів входять:

фінансова допомога соціального характеру, яку держава виплачує вагітним жінкам, а також молодим мамам;
грошова допомога, яка надається на медичне обслуговування;
допомога, що виплачується при похованні;
пенсії (військовий збір в 2018 році в Україні з пенсіонерів не стягується);
стипендія, що виплачується студентам і аспірантам.
кошти, які призначаються для оздоровлення на курортах, в санаторіях і т.д .;
сума вартості подарунків (але важливо відзначити, що вартість подарунка в такому випадку не повинна перевищувати розмір однієї заробітної плати);
гроші, що потрапляють під категорію благодійної допомоги.
* До цієї категорії також відноситься і гуманітарна допомога.


З 2015 року військовий збір також не стягується при купівлі валюти. Такі зміни у військовому зборі в 2018 році в Україні вступили в дії після вкрай негативної реакції громадськості на відповідний законопроект парламентаріїв.

Скільки грошей приносить військовий збір?

Варто зазначити, що за 2017 рік тільки військовий податок приніс в державну казну понад 1,975 мільярда гривень. Така заява була зроблена Володимиром Гройсманом, який є прем'єр-міністрів України.

Як заявив глава українського парламенту, ці кошти допомагають модернізувати оборонний сектор України, а також забезпечити краще фінансування оборонного сектору. У держбюджеті виділено більше грошей на виплату зарплат військових, а також на оновлення військової техніки. Це є вкрай необхідно в умовах війни на східній Україні, яка не припиняється по сьогоднішній день. Цілком можливо, що військовий податок залишиться для подальшого реформування ЗСУ (навіть якщо АТО закінчиться). На даний момент кожен день на війну йде приблизно 10 мільйонів гривень.

Варто відзначити, що на відміну від багатьох інших країн, які вже раніше застосовували подібну практику оподаткування, в Україні відсутня прогресивна шкала (тобто ставка 1,5% є актуальною для всіх типів доходів). Тобто якщо в інших державах більшість грошей на оборону виділяють самі заможні громадяни, то в Україні всі платять однаковий відсоток з доходу. З огляду на те, що в Україні існує проблема з офіційною оплатою праці, можна зробити висновок, що найбільше військовий податок зачіпає бюджетників.

Військовий збір в 2018 році в Україні


Штраф

Якщо фізична особа ухиляється від сплати військового податку, це загрожує штрафами. Несплата військового збору в 2018 році (або прострочення) призводить до нарахування пені, яка нараховується після закінчення трьох місяців з моменту останньої сплати податків.

У тому випадку, коли фізична або юридична особа ухиляється від сплати податку кілька разів, сума штрафу зростає (50% від несплаченого зобов'язання вдруге і 75% вже в третій раз).

Крім фінансових санкцій у вигляді пені, також можлива і адміністративна відповідальність, яка тягне за собою сплату трьох мінімальних доходів. Штрафи можуть нараховуватися в разі помилкового нарахування податків (може нараховуватися неправильна сума). Повторне порушення загрожує ще більшим штрафом.

Варто стежити за тим, щоб реквізити для оплати військового збору в 2018 році в Україні були вказані правильно. Досить часто помилки призводять до нарахування пені.

Підвищення витрат на оборону

Петро Порошенко недавно заявив, що в майбутньому витрати на оборону будуть тільки збільшені, тому швидкого скасування військового збору годі й очікувати. Повний текст звернення можна прочитати на офіційному сайті головнокомандувача.

Наміри президента повністю збігаються з планами українських законодавців, оскільки в військовий бюджет 2018 року був збільшений на 6 мільярдів гривень. Асигнування на військові потреби будуть значно збільшені, що гарантуватимуть безпеку держави. Щоб захистити країну від ворога, необхідно забезпечити ВСУ найбільш інноваційними зразками техніки. Також проводяться роботи над побудовою фортифікаційних споруд. Як стверджує Порошенко, в даний момент необхідно зробити все можливе, щоб не допустити дестабілізації всередині України.
загрузка...
Військовий збір в 2018 році в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають