• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Зарплата вихователів дитячих садочків у 2018 році. Яка буде. Останні новини

Практично кожна сім'я, в якій працюють і мати, і батько, відводить малюка в дитячий сад, оскільки найняти няню досить дорого. Багато бабусь не можуть виховувати онуків, адже їм ще далеко до пенсії. Щоб дозволити жінці сидіти вдома, чоловік повинен мати пристойний дохід, що теж проблематично. Тому батьки цікавляться, коли вихователям дитсадка підвищать зарплату в Україні 2018, адже ті цілі дні проводять з малюками.

Щомісяця зростає вартість комунальних послуг, дорожчає електроенергія, тепло. Розраховуватися за все це без субсидій бюджетники не в змозі. Пістійно дорожчає проїзд, продукти, доходи збільшуються набагато рідше.
Зарплата вихователів дитячих садочків у 2018 році. Яка буде. Останні новини


Чи чекати підвищення?

З тих пір як країна здобула незалежність, закрилося багато дитячих садів. Деякі їхні працівники вирушили до Польщі, доглядають за малюками і людьми похилого віку в Італії і Португалії. Фахівці їдуть, бо там більше платять. Як так вийшло, що мінімум в Україні став менше, ніж в найбіднішій державі Європи - Молдові?

З січня 2017 року два рази зросли доходи прибиральниць, гардеробниць та інших працівників, які не мають розрядів і категорій, і майже наздогнали оклади тих громадян, які займаються підростаючим поколінням.

Останні новини про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2018 році, радують. Уряд все ж усунуло несправедливість по відношенню до фахівців, оскільки після підвищення мінімального розміру зарплати вони отримували, стільки ж, скільки і няні.

Нещодавно парламентаріями був прийнятий закон «Про освіту». Правда, зараз в Євросоюзі документ вивчають, щоб дати справедливу оцінку.

Насамперед після вступу в силу закону вихователям доведеться підвищити свою кваліфікацію, для цього організовуються спеціальні курси.

У бюджеті на 2018 рік закладено 20% -збільшення окладів, надбавок, плюс індексація.

Що впливає на розмір доходу?

Після проходження курсів при нарахуванні зарплати вихователю буде враховуватися присвоєний розряд, починаючи з 8-го і закінчуючи 12-м.

Розмір доходу залежить:

від кваліфікації;
категорії;
стажу;
від кількості малюків в групі.


Найбільше грошей отримують вихователі, які працюють в приватних закладах - понад 8 тисяч гривень, в дитячих кімнатах - 5000. Однак коли фахівець не має стажу, а тільки починає працювати, зарплата ледь дотягує до 3,600.

Багато вакансій в столиці, Одеської області, Харкові. Тут і праця цінується вище.

Деякі фахівці вважають за краще влаштовуватися нянями і гувернантками для малюка зі спільним проживанням. У Києві за ці послуги просять 14- 18 тисяч, в Дубаї - 35 тисяч, в Америці - до 60 тисяч.Зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2018 році, виросте, але такої її точно невистаче.

Уряд вважає, що потрібно абсолютно змінити всю систему, яка вибудовувалася не один десяток років. Необхідно збільшити якість послуг, підняти кваліфікацію фахівців. Адже займаються з малюками в державних закладах люди, у яких немає вищої освіти, тому і доходи таких працівників відповідають окладу технічного персоналу. Однак відповідальність навіть порівнювати неможна.

Кому готуватися до скорочення?


Підвищення зарплати вихователям дитячого саду в Україні 2018 навряд чи що стане значним. Грошей в бюджеті катастрофічно не вистачає, країна ніяк не вибереться з кризи, триває військовий конфлікт в Луганській і Донецькій областях.

Щоб підвищити доходи вихователям, доведеться закрити сади в селах, в невеликих містах, хоча і зараз, щоб потрапити в такі заклади, потрібно записуватися на чергу, як тільки малюк народився.

Багато попереджають, що скорочення може торкнутися кваліфікованих і талановитих вихователів. На їх місце прийдуть нездари, люди, які не люблять дітей, не мають потрібного підходу. Так було завжди. Чи треба мріяти, що все зміниться зараз.

Скорочення вихователів дитячого садка в Україні в 2018 році вже заплановано. Батьки вірять, що залишаться найкращі фахівці, які обожнюють малюків і те, чим займаються.
Зарплата вихователів дитячих садочків у 2018 році. Яка буде. Останні новини

Що платять за кордоном?

Студенти, що закінчують престижні вузи, не поспішають працювати з майбутнім поколінням, а їдуть в інші країни.

До недавнього часу вихователі з України влаштовувалися в російських дитячих садах. Адже там зарплата не менше 25 тис. рублів в державних закладах, а в тих, де інша форма власності, в рази більше.

Тепер українці працюють нянями в Італії, Іспанії, Німеччині. Молоді дівчата, якщо пощастить, влаштовуються гувернантками, дивляться за малюками в сім'ях і не поспішають займати посади вихователів на батьківщині.

Адже за кордоном вони заробляють кілька тисяч доларів, а в Україні - в гривнях 5500. Вихователь в маленькій Естонії, що теж колись входила до складу СРСР, розраховує майже на 800 євро в місяць, в Норвегії платять в чотири рази більше.

Очевидно, потрібно давно було міняти зжилу себе систему. В Україні багато кваліфікованих працівників, які люблять малюків. Однак у них є свої діти, яких треба годувати, дати можливість захистити диплом.

Молодь не стане прагнути їхати за кордон, коли в українських садочках буде заробляти хоч би так, як в Польші.

Вакансії для вихователів

У той час як уряд загрожує скороченням бюджетників, багато агентств оголошують конкурси на посаду вихователя в дитячу кімнату, пропонують роботу няні і обіцяють 16 тисяч. Правда, сюди входить і прибирання приміщення, дотримання режиму. Доглядаючи за двійнятами можна заробити в столиці і 21.

Багато вакансій агентства пропонують в США, Саудівської Аравії. Навіть в Україні потрібні гувернантки зі знанням англійської мови. Але в їх обов'язки часто входить і годування, і прогулянки, і супровід в гуртки, і навчання, і виховання. Вимоги до кандидатів:

профільна освіта;
досвід роботи;
любов до дітей.


До державного садка йдуть молоді фахівці, яких забезпечують батьки. Їм не треба думати про комунальні послуги, про зростання цін на продукти. Однак поки зарплата тут не стане гідною, набравшись досвіду, вихователі будуть йти на роботу в приватні структури або доглядати за малюками в сім'ях.
загрузка...
Зарплата вихователів дитячих садочків у 2018 році. Яка буде. Останні новини
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають