• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Політ на Місяць Індії в 2018. Космічна програма, відправка місяцеходу

Нещодавно стало відомо, що космічна організація Індії (ІSRO) закінчує розробку інноваційного двигуна, який планується використовувати під час посадки нового модуля на поверхню Місяця в 2018 році. Зараз якраз проходять тестові випробування, що імітують приземлення об'єкта на спеціально розроблений майданчик з характеристиками місячної поверхні.
Всі ці роботи проводяться в рамках індійської космічної програми Chandrayaan-2. Як можна здогадатися з назви, це другий проект Індії, пов'язаний з польотами на Місяць . Місія складається з орбітального літального апарату, східці для посадки і місяцеходу. Вивести перераховану техніку на потрібну траєкторію повинен важкий носій GSLV Мк-2.
Не так давно Індія вже здивувала світову громадськість, запустивши рекордну кількість супутників – 104 апарати, серед яких знаходиться унікальна розробка Cartosat-2 призначена для якісного спістереження за планетою Земля.
Тепер ІSRO оголосила про те, що планує створити та відправити на орбіту свою власну космічну станцію.
Це новина викликала багато скептичних зауважень з боку авторитетних експертів, які сумніваються в тому, що Індія здатна створити такий серйозний космічний об'єкт і відправити на ньому людину.
Політ на Місяць Індії в 2018. Космічна програма, відправка місяцеходу

Подібні проекти вимагають дуже великих капіталовкладень, а індійський уряд виділяти потрібні кошти поки не поспішає. Крім того, багато політиків ставлять під сумнів доцільність продовження місячної програми, так як Америка і Росія освоювати Місяць найближчим часом не планують. Єдиною країною, яка має найсерйозніші наміри на підкорення супутника Землі, є Китай.

Розвиток космічних технологій в Індії


Знаковою подією для технологічного розвитку Індії в космічній сфері став вдалий запуск нового носія RLV-TD. Цим ІSRO заявила всьому світу про свої наміри стати ще одним пістачальником космічних транспортних послуг і створити серйозну конкуренцію вже визнаним продавцям, серед яких знаходиться і Росія, хоча зараз російські космічні проекти переживають не найкращі часи.
Політ на Місяць Індії в 2018. Космічна програма, відправка місяцеходу


Вони позбавлені амбітності, якій індійським розробникам, мабуть, вистачає з надлишком. Навіть незважаючи на серйозні перешкоди з боку Сполучених Штатів.
Ще три десятиліття тому думка про те, що Індія стане помітною фігурою на ринку сучасних пускових послуг, який, здавалося б, повністю і беззастережно розділений між Америкою, Європою та РФ, вважалася б, щонайменше, дивною. Тоді ІSRO тільки намагалася підкорити космос, задовольняючись розробкою суборбітальних носіїв і ракет легкого класу, що могли вивести на знижену навколоземну орбіту вантаж малої ваги.
Ситуація стала кардинально мінятися на початку дев'яностих років минулого століття. Тоді Індія займалася розробкою власної середньокласової ракети-носія PSLV, яку згодом успішно запустила в експлуатацію. На сьогоднішній день ракета зробила вже тридцять п'ять польотів, з яких тільки один виявився невдалим.
Політ на Місяць Індії в 2018. Космічна програма, відправка місяцеходу

Виходить, що рейтинг надійності індійського носія, що становить близько 95 відсотків, не піступається кращим світовим розробкам. Найвидатнішим досягненням PSLV поки залишається транспортування на Марс восени 2014 року агрегату Mangalyaan з автоматичним управлінням.
Примітно, що Росія теж колись чимало допомогла Індії в удосконаленні її космічних технологій. ІSRO і Главкосмос навіть були готові в 1991 році підписати договір про продаж російських кріогенних двигунів КВД-1 індійській стороні, а також технологій для їх виробництва. Але угода не відбулася.
Сполучені Штати вирішили, що вона порушує «Режим контролю над ракетними технологіями», хоча Індія обіцяла використовувати двигуни тільки в рамках програми мирного вивчення космосу.
Зараз кріогенні ракети вже не вважаються ефективним засобом ведення війни, оскільки на їх заправку йде дуже багато часу. Але кріогенні мотори все одно можна встановити на великі балістичні ракети, збільшивши їх радіус дії і вантажопідйомність. Тому Вашингтон побоювався, що Індія використовує КВД-1 для ядерного удару по Пакистану.
Політ на Місяць Індії в 2018. Космічна програма, відправка місяцеходу

До речі, самі двигуни були продані. Російський уряд, в дев'яностих роках формально який дотримується правил стратегічного партнерства з Америкою, відмовилося передавати тільки технологію їх виробництва. Внаслідок чого ІSRO була змушена займатися розробкою власних кріогенних агрегатів для носія GSLV, з чим досить успішно впоралася на початку нульових років.
Поки ще рано говорити про те, що Індія стане серйозним суперником Росії на ринку космічних технологій та послуг. Однак нинішня індійська космічна програма говорить про великому бажанні країни мати свою техніку, що відповідає самим останнім тенденціям світового ракетобудування. Росія ж, навпаки, не виявляє жодного бажання розвиватися в цьому напрямку.

Відео-новина
загрузка...
Політ на Місяць Індії в 2018. Космічна програма, відправка місяцеходу
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають