• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Прогноз цін на нафту на 2018 рік: останні новини від експертів і аналітиків

Нестійкість нафтових цін доставляє російській економіці масу незручностей. Торговий потенціал РФ спрямований переважно на сировинні піставки для зовнішнього ринку, через що будь-яке зниження нафтових котирувань неминуче провокує чергове поглиблення кризових проявів . Особливо різко падіння цін на нафту позначається на житті простих росіян.
Зниження даного показника тут же б'є по купівельній спроможності національної валюти, а різке зростання вартості «продуктового кошика, квитків на проїзд у громадському транспорті, найнеобхіднішого одягу, лікарських препаратів і комунальних послуг абсолютно несоразмерен з зарплатами, які індексуються без прив'язки до реальних показників інфляції .
Все це пояснює, чому жителів країни цікавить прогнозна вартість чорного золота. Росіяни витрачають багато свій вільний час, щоб вивчити викладки провідних аналітиків у сфері енергетики, а також звіти світових організацій, що регулюють дану сферу. На жаль, на сьогоднішній день котирування так і не повернулися до докризового рівня – ф'ючерсні контракти на нафту марки WTI фіксують її вартість в районі 48 доларів 16 центів за барель, а на нафту марки Brent – на позначці в $ 5357 центів.
Прогноз цін на нафту на 2018 рік: останні новини від експертів і аналітиків

Можливе підвищення котирувань очікувалося перед засіданням комітету міністрів, що представляють країни ОПЕК і держави, що не входять в даний картель, однак у процес формування цін втрутилося безліч інших факторів. Давайте дізнаємося, що пророкують фахівці нафтового ринку на 2018 рік, щоб зрозуміти, чи можуть росіяни сподіватися на високі нафтові котирування, поліпшення добробуту країни та наповнення її бюджету .

Якою буде ціна нафти 2018 році?


Слід сказати, що думки російських і світових фахівців в області нефтерынков традиційно розділилися. Деякі аналітики вважають, що спістережуване зниження темпів інвестиційної активності негативно вплине на нафтовидобуток. Зменшення пропозиції на світовому ринку нафти повинно привести до відродження тренда на зростання нафтових котирувань. Однак існує й діаметрально протилежна думка.
Багато світові організації стверджують, що нафтовий ринок в 2018 році буде перенасичений, тому що ціни на нафту залишаться на невисокому рівні. Втім, робити прогнози щодо ситуації на нафтовому ринку – завдання невдячна. Її неможливо вирішити при допомоги виключно математичних інструментів. Експертам доводиться покладатися на свою інтуїцію і передбачати можливі політичні рішення з боку урядів, які представляють країни, які є найбільшими ринковими гравцями.

Прогнози міжнародних фахівців


Прогноз цін на нафту на 2018 рік: останні новини від експертів і аналітиків
МВФ прогнозує, що ціни на нафту продовжать падати і досягнуть $5523Прогнозні викладки від МВФ. Міжнародний валютний фонд не так давно переглянув прогноз світових нефтекотировок у бік пониження. На думку експертів цієї організації, спад складе близько 3 доларів за одиницю об'єму. В останньому огляді World Economic Outlook» пояснюється, що падіння нафтових цін зумовить високий рівень нафтовидобутку з боку Сполучених Штатів, що, в свою чергу, позитивно позначиться на насиченості ринку. У результаті МВФ прогнозує, що в 2018 році ціни ф'ючерсного ринку складуть близько 52 доларів за барель чорного золота. Нагадаємо, що ще в квітні фахівці даної організації прогнозували, що в 2018 році нафтові ціни досягнуть позначки в 55 доларів 23 центи за барель.
Прогнози банку JPMorgan Chase. Після того як представники ОПЕК продовжили дію угоди про зменшення обсягів нафтовидобутку на 9 місяців, представники транснаціонального банку переглянули свої прогнози щодо нафтових цін, знизивши їх на 10 доларів за барель. Пояснюється це рішення тим, що, за словами представників банку, нафторинок 2018 року значно збільшиться за рахунок видобутку держав, що не входять в нафтовий картель. JPMorgan Chase прогнозує, що на початку 2018 року ціни встановляться на рівні 56 доларів за фізичну одиницю нафти Brent. Що стосується нафти WTI, то тут ціни зафіксуються на позначці 42 долара за барель. Раніше експерти організації очікували, що ринок стане більш збалансованим, що допоможе нефтекотировкам піднятися до 60 доларів за одиницю об'єму.
Тренди від Управління енергетичної інформації США. Дане відомство чекає ще більшого збільшення світового попиту і пропозиції нафти в 2018 році. На думку експертів, нефтепредложение зросте на 16 мільйона барелів на добу. При цьому зростання нафтових піставок зросте на 19 мільйонів барелів на добу, так що ціна нафти марки Brent на початку 2018 року буде близько 50 доларів за одиницю обсягу, а в другому півріччі може піднятися до 52 доларів.Прогнози російських фахівців


Прогноз цін на нафту на 2018 рік: останні новини від експертів і аналітиків
Існує думка, що Мінекономрозвитку навмисно занижує прогнозну ціну нафти до $408 щоб посилити вплив уряду на податкову сферуПрогноз від Мінекономрозвитку Росії. Головне економічне відомство країни хоча і дивиться в майбутнє з оптимізмом, наполягаючи на зростання нафтових цін, але все одно дотримується більш скромних прогнозів, ніж МВФ і інші міжнародні організації. Згідно із заявою Максима Орєшкіна, що займає піст глави Мінекономрозвитку Росії, в 2018 році ціни на нафту можуть вирости. Однак відомство не поспішає переглядати дані, закладені в бюджеті. Згідно з цим документом, у 2018 році прогнозована ціна нафти становить 40 доларів 80 центів за барель, в 2019 – 41 долар 60 центів, а в 2020 – 42 долара 40 центів. Втім, незалежні експерти говорять про те, що російський уряд навмисно занижує прогнози при складанні трирічного бюджету, щоб мати можливість проводити жорстку монетарну політику і реформувати податкову сферу.
Інформація від Міненерго Росії. Згідно думку Олександра Новака, який очолює Міністерство енергетики країни, марка Brent в 2018 році коштуватиме від 45 до 55 доларів за одиницю об'єму. Припускати значне зростання цін не доводиться, так як рівень російської, близькосхідної та північноамериканської нафтовидобутку залишається як і раніше високим. Потрібно сказати, що глава відомства дещо погіршив власний прогноз – ще недавно він стверджував, що в 2018 році можна чекати зростання нефтекотировок до 50-60 доларів.
Прогноз від «Роснафти». Приблизно такої ж думки дотримується і Михайло Гуцерієв, що займає піст голови ради директорів «Роснафти». За його словами, на початку 2018 року можна чекати зростання цін до 50 доларів за одиницю об'єму.Прогноз Міжнародного енергетичного агентства


Прогноз цін на нафту на 2018 рік: останні новини від експертів і аналітиків
МЕА прогнозує, що в 2018 році ринок перенасытится дешевою нафтою
Дана організація так і не змогла прийти до однозначного думку – прогноз МЕА на 2018 рік сповнений усіляких застережень і припущень. Основною проблемою, з якою довелося зіткнутися експертам, стало визначення важливості тих чи інших економічних сигналів – частина з них буде мати тривалий ринковий ефект, а частина буде характеризуватися лише короткочасним впливом. У числі головних чинників експерти розглядають:

невизначеність економічних трендів Лівії і Нігерії. Сьогодні обстановка в цих державах дуже волатильним, так що в будь-який момент події можуть кардинально змінитися. Наприклад, нафтовидобуток на лівійських родовищах 2017 році іноді досягала 830 тисяч барелів на добу, але ексцеси технічного і політичного характеру періодично обвалювали даний показник до 500 тисяч барелів на добу. Лівійська нафтовидобувна корпорація NOC планує, що в 2018 році їм вдасться виростити обсяг нафтовидобутку до 125 мільйонів барелів на добу, проте ці плани можуть і не збутися. Нігерійські нафтодобувачі зараз щодня видобувають 15 мільйона барелів, але планують підняти продуктивність до рівня 18 мільйона барелів. Тим не менш, тут також можливий прояв негативних факторів, в числі яких – атаки збройних угруповань на магістральний трубопровід. Ці країни не регулюються зобов'язаннями ОПЕК+ щодо скорочення нафтопістачання, так що якщо їх сумарна видобуток в 2018 році сягне 3 мільйонів барелів нафти на добу, це призведе до перенасичення ринку;
ще одна проблема полягає в дипломатичну кризу у близькосхідному регіоні. Деякі з близькосхідних країн, до числа яких належать Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн, блокують катарські піставки в Азію, а ця країна відправляє на зовнішні ринки до 05 мільйона барелів на добу. Сьогодні катарська нафту відправляється споживачам партіями, об'єднаними з нафтопіставками з іранських, іракських і оманських родовищ. Поки зривів не було, але невизначеність із майбутніми піставками з цього регіону суттєво впливає на глобальний і регіональний ринки;
деякі експерти вважають, що країни ОПЕК можуть ще сильніше обмежити нафтовидобуток. Поточні заходи щодо скорочення квот поки не принесли плодів – у перший час після введення обмежень ціна піднялася до 60 доларів за барель, однак незабаром повернулася до рівня 50 доларів за одиницю об'єму;
Сполучені Штати Америки, на думку представників МАЕ, продовжать нарощувати нафтовидобуток. Передбачається, що в 2018 році на родовищах США буде видобуватися на 780 тисяч барелів на добу більше – що, природно, продавить ринок чорного золота;
збільшення нафтовидобутку очікується на бразильських, канадських, англійських, казахських родовищах, а також у Гані і Конго.У підсумку, за підрахунками експертів МАЕ, глобальний попит на чорне золото в 2018 році хоча і збільшиться на 143 мільйона барелів на добу, але позитивні тренди ринку будуть нівельовані пістійним зростанням пропозиції – скоріше за все, цей показник збільшиться на 147 мільйонів барелів на добу, і це без урахування частки країн ОПЕК.


Чого очікувати росіянам?


Незалежні російські експерти вважають, що розраховувати на зменшення кризових проявів в економіці країни ще рано. Більш того, в кінці 2017 – початку 2018 року негативні економічні тренди можуть досягти свого піку. Уряд відреагує на ситуацію жорсткою економією коштів, зменшуючи витрати держбюджету, і для росіян це нічим хорошим не закінчиться.
Прогноз цін на нафту на 2018 рік: останні новини від експертів і аналітиків
Одне лише збільшення ціни на нафту вже не врятує економіку РФ від кризи
Багато відчувають прояви цієї політики вже сьогодні – індексація зарплат і соціальних виплат запланована далеко не для всіх жителів країни, а якщо вона відбудеться, то підсумковий рівень підвищення все одно не вженеться за інфляцією. Програми фінансової підтримки малозабезпечених верств населення пістійно скорочуються, а дірки в пенсійному фонді намагаються залатати за допомогою реформ. Втім, навіть ці заходи є тимчасовими.
Нормальний економічне зростання неможливе без реалізації реформ, які стимулювали б розвиток малого і середнього бізнесу, а також зміни структури народного господарства. Надмірну прив'язку бюджетного наповнення до нафтового експорту варто було подолати ще 10-15 років тому. Втім, змінити підхід до вирішення економічних проблем з метою подолання тривалої рецесії не пізно й зараз. Але практика показала, що сподіватися при цьому лише на підвищення нафтових цін в сучасних умовах не варто.
загрузка...
Прогноз цін на нафту на 2018 рік: останні новини від експертів і аналітиків
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають