• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Ціни на нерухомість в Україні 2018: вартість житла (первинного та вторинного)

Поточні економічні умови в Україні характеризуються затяжною кризою, нестабільністю національної валюти і хвилюваннями в банківській системі. Саме тому питання, пов'язані з придбанням житла, все більше хвилюють громадян, які прагнуть захистити свої заощадження. В умовах непрогнозованої інфляції гроші, що зберігаються «під подушкою», швидко втрачають свою цінність, а регулярні чутки про закрытиях банків і невиплати депозитів не дозволяють довіряти накопичене цим фінансовим структурам.
Зате квартира залишається перевіреним способом вкладення грошей – навіть якщо вам є де жити, нові квадратні метри можна здавати в оренду, отримуючи щомісячну надбавку до доходу. Правда, будівельний бум докризових часів супроводжувався не тільки пістійним зростанням новобудов, але і завищеними цінами на житло , так що дозволити собі квартиру міг далеко не кожен.
На хвилі кризи 2015-2016 років багатьох будівельників чекав неприємний сюрприз. Їм довелося змиритися з падінням цін на зведені квадратні метри, а люди, які мають фінансовий запас в іноземній валюті , змогли вигідно придбати нерухомість. Але сьогодні експерти все частіше говорять про те, що зниження цін на житло скоро закінчиться, а ринок стабілізується вже найближчим часом. Давайте дізнаємося, чи збережеться в 2018 році тренд на дешеву нерухомість, чи варто поквапитися, щоб не потрапити в хвилю нового зростання цін!


Ціни на нерухомість в Україні 2018: вартість житла (первинного та вторинного)Історія розвитку житлового ринку України


Перш ніж обговорити, які прогнози дають аналітики і експерти ринку нерухомості на 2018 рік, давайте розберемося, як розвивалася ситуація раніше. Перші дзвіночки кризи прозвучали на житловому ринку в 2015 році, коли з кожним новим місяцем ціна квадратного метра падала на 15-2%.
Найбільше падіння відбилося на столичних продавців – до кінця року київські квартири, реалізовані на вторинному ринку, втратили у вартості до 20%, а середня ціна за квадрат зафіксувалася на рівні 1290.е. Ситуація в регіонах здавалася менш катастрофічною: херсонська нерухомість подешевшала на 1% (до 591 доларів), львівська – на 14% (до 1049 доларів), одеська – на 28% (до 934 доларів), харківська – на 33% (до 692 доларів), дніпровська – на 40% (до 663 доларів), івано-франківська – на 35% (до 525 доларів).
У підсумку київська ціна на однокімнатну квартиру в середньому досягла 40,3 тисяч доларів США, а Львів та Одеса пропонували таке житло за 30,5-31,5 тисяч доларів. З цілком зрозумілих причин, найбільше падіння цін було зафіксовано на луганському та донецькому ринках – квартиру з однією кімнатою можна було придбати за 90-105 тисяч доларів США. Все це змусило замислитися учасників ринку нерухомості, до яких, передусім, відносяться компанії-забудовники, власники вторинної нерухомості.
Девелопери стали заморожувати будівництво або будувати будинки лише при отриманні 100% необхідних інвестицій від населення, а власники вторинки стали знімати об'єкти з продажу один за іншим, вирішивши перечекати «смутні» часи. Експерти кажуть, що якщо в першій половині 2015 року на ринку нерухомості знаходилася приблизно третину від усього житлового фонду країни, то після різкого стрибка курсу з 17 до 30 гривень за долар пропозиція житла стало охоплювати тільки 5% існуючих об'єктів вторинного ринку.


Ціни на нерухомість в Україні 2018: вартість житла (первинного та вторинного)


В 2015-2016 роках житло в Україні досягло рекордного рівня доступності
В 2016 році, згідно з експертними оцінками, падіння цін на нерухомість склало в середньому від 3 до 5 % за рік. Наприклад, у першій половині року на київському ринку житла можна було відшукати квартири за ціною від 950 до 1050 доларів за квадратний метр, а в кінці року ви без праці знайшли б собі об'єкт для покупки вартістю 850 доларів за квадрат. Ситуацію на ринку посилило і те, що при невеликому попиті пропозиція в останні 5-7 років тільки зростала – всі регіони і великі міста охопив справжній будівельний бум.
Якщо аналізувати ціни 2017 року, то вони порівнянні з торішніми показниками. Якщо у 2016-му в Києві можна було купити квартиру, сплативши 226 тисяч гривень за квадрат «первинки», то в 2017 році цей показник склав 225 тисяч гривень. Мінімальна ціна зафіксована на рівні 145-149 тисяч гривень – таку новобудову можна знайти в Деснянському районі столиці. Традиційно високі ціни характеризують ринок нерухомості у Подільському, Шевченківському та Печерському районах – тут ціна квадрата доходить до 475 тисяч гривень.

До питання про новобудові


Згідно інформації, наданої фахівцями компанії «М Consulting Group», у 2016 році на український ринок збуту було викинуто 10 мільйонів квадратних метрів нової нерухомості. Приблизно таке ж число метрів було здано в експлуатацію в 2017 році.
Із загального обсягу найбільше первинки довелося на Київ (12% від усього метражу) і область, що примикає до столиці (близько 21%). Сьогодні тут можна придбати квартири в більш ніж шестиста новобудовах. Друге і третє місце поділили львівський та одеський ринки – тут у 2017 році можна купити житло в 201 та 151 новому будинку. В числі аутсайдерів числяться Запоріжжя (15 новобудов), Суми (13 нових будинків) та Чернігів (всього 7 новобудов).
До речі, бажання девелоперів знизити свої витрати на зведення житла призвело до того, що багато нові будинки є проблемними. Тільки в столиці існує 60 новобудов, зведених з порушенням норм містобудування, які тепер не можуть здати в експлуатацію. Критичним залишається і показник недобудованих будинків – лише в Києві таких об'єктів налічується близько сотні, а якщо рівень купівельної спроможності українців не відновиться, експерти прогнозують збільшення числа проблемних будинків.
Ціни на нерухомість в Україні 2018: вартість житла (первинного та вторинного)

Втім, така ситуація характеризує не тільки столичний ринок – у багатьох областях країни вкладники, які не зуміли заїхати в новий будинок в заплановані терміни, влаштовують акції протесту. Якщо ж говорити про пропозиції квартир в новобудові, то за 2017 рік тільки в столиці опубліковані оголошення про продаж 56000 квартир, однак фактично зданими з них є тільки 36200 об'єктів.

Прогнози на 2018 рік


Прогнози щодо ринку житла виглядають суперечливо. Велика частина експертів вважає, що в 2018 році ринок нерухомості почне оживати. Починаючи з січня, зростання цін на житло буде супроводжуватися незначною динамікою – прогноз говорить про можливе підвищення в 55-65%, проте вже з другої половини 2018 року цілком можна говорити про зростання в прогнозному 10-12%.
На думку Віктора Несіна, який обіймає посаду голови національної ради Ріелторської палати України, у 2018 році варто приготуватися до зростання цін на житло. Несін вважає, що ціни можуть повернутися до рівня, який спістерігався в докризові часи. Даний висновок пояснюється кількома факторами: по-перше, ринком нерухомості України все більше цікавляться іноземні інвестори, а по-друге, експерт очікує піступового підвищення добробуту місцевого населення, що призведе до пожвавлення попиту на ринку.


Експерти з «M Consulting Group» вважають, що ринок не зможе відновитися до докризового рівня – до кінця 2017 року вони прогнозують падіння цін на 12-15% від нинішнього рівня. Періодичне пожвавлення з боку покупців аналітики називають короткочасним. На їхню думку, ажіотаж підстьобують тільки заможні переселенці, які переїхали у великі міста з Кримського півострова, з Луганської та Донецької областей. Наприклад, в Києві офіційно зареєстровано близько 170 тисяч громадян, віднесених до цієї категорії.
Ціни на нерухомість в Україні 2018: вартість житла (первинного та вторинного)
На думку експертів, попит на житло пояснюється не зростанням добробуту українців, а переїздом заможних сімей з Криму, Луганська і Донецька
Другий фактор, що сприяє зростанню попиту на житло – купівля нерухомості українцями, які забрали свої заощадження Приват Банку після його націоналізації. Однак і це джерело грошей довгостроковими не назвеш. Незважаючи на привабливі акції та програму знижок, людей, що інвестують в житло, з кожним роком стає все менше. Цікаві також дані про вартість зведення нових об'єктів на ринку житла в 2018 році, видані Міністерством регіонального розвитку.
Проаналізувавши їх, можна прикинути, у скільки обійдеться покупцям готове житло – потрібно лише додати 40-70% до вказаної вартості. Конкретні цифри, природно, залежать від престижності району та облаштованості житла. Відповідний наказ вже опублікований на офіційній сторінці відомства, а з 01.01.2018 він вступить у дію. Згідно з даним документом, середня ціна на будівництво квадратного метра житла становитиме 1217 тис. грн. Якщо ж розглядати ситуацію в регіонах, то вона виглядає наступним чином:найдорожче обійдеться будівництво житла в столиці – 1434 тисяч гривень за 1 м 2 ;
мінімальна вартість квартир – у Закарпатті, де зведення одного метра оцінюється в 1058 тисяч гривень;
не надто відрізняються показники Кіровоградської області – 106 тисяч гривень за квадрат;
у Житомирській області будівництво квадрата нового житла, згідно з розрахунками відомства, обійдеться в 1072 тис. гривень;
в Івано-Франківській області забудовники витрачають 1096 тисяч гривень;
у Полтавській і Херсонській – близько 1116 тисяч гривень;
у Чернівецькій області зведення квадратного метра новобудови в 2018 році буде коштувати 1128 тисяч гривень;
у Сумській області витрати на квадрат складають 1142 тисяч гривень;
у Тернопільській області – 1144 тисяч гривень;
у Запорізькій, Чернігівській, Вінницькій областях – приблизно 1166 тисяч гривень за квадрат;
в Одеській і Дніпропетровській областях зведення одного квадратного метра житла обходиться в 1185 тисяч гривень;
в Миколаївської області будівельник повинен інвестувати приблизно 119 тисяч гривень за квадрат житла, що будується;
у Львівській, Хмельницькій та Черкаській областях– по 120 тисяч гривень;
у Київській області зведення квадрата новобудови обійдеться в 1227 тисяч гривень;
у Рівненській та Харківській областях – в суму від 1236 до 1279 тисяч гривень.Аналітики житлового ринку вважають, що в 2018 році підвищеним попитом будуть користуватися квартири класу «економ» і смарт-апартаменти, адже саме таке житло є найменш затратним варіантом при подальшому утриманні нерухомості та оплати комунальних послуг . Крім того, вартість таких квартир варіюється в межах 20-45 тис. доларів в залежності від регіону.
Досвідчені девелопери рекомендують українцям не намагатися заощадити, купуючи квартири за заниженою вартістю. Підвищення цін на будівельні матеріали призвело до збільшення собівартості будинків, так що невисока ціна (в районі 500 доларів за квадратний метр у столиці) попереджає про наявність підступу. Скоріше за все, забудовник поскупився на якісні матеріали або реалізував будівництво з порушенням технічних норм.
Ціни на нерухомість в Україні 2018: вартість житла (первинного та вторинного)
Будьте обережні – якщо ціна житла нижче середньої ринкової, воно зведене з порушенням будівельних норм або з неякісних будматеріалів!
За словами Дениса Морозова, керівного департаментом продажів компанії «KANDevelopment», приблизно 90% девелоперів залежать від інвестиційних вкладень з боку покупців. В поточній ситуації, коли пропозиція на ринку житла перевищує споживчий попит, будівельникам доведеться або знизити вартість за рахунок зниження показників якості, або працювати якийсь час у збиток, щоб зуміти добудувати і здати зводяться об'єкти. Для серйозних забудовників цей крок може здатися виправданим.
Ринок будівництва зараз поділений між кількома великими гравцями, а погіршення репутації та зниження активності може зіграти вирішальну роль. Девелопери, які не зможуть розвиватися в поточних умовах, ризикують залишити ринок. Нові реалії змусили забудовників надавати розстрочку, причому її можна оформити не тільки до кінця будівельних робіт, але і на півроку після заселення в будинок. Таким реченням часто користуються українці, які хочуть купити квартиру великої площі.

Про пільговий лізинг житла


Інновацією 2018 року може стати нова державна програма, яка регламентує лізинг новобудови. Придбати квартиру можна буде без здійснення початкового грошового внеску, який не під силу більшості українців. Вже заселившись в новобуд, його власники будуть відраховувати в якості плати щомісячні внески. Експеримент з лізинговою нерухомістю проведуть в столиці, а в разі, якщо він продемонструє ефективність запропонованої програми, її поширять і на інші регіони країни.


Лізингова програма буде реалізована шляхом створення державної компанії, яка викупить квартири у забудовників, щоб потім передати їх в оренду зацікавленим громадянам. Згідно з попередніми розрахунками, житло площею близько 50 квадратів можна буде взяти в оренду на 20 років, щомісяця виплачуючи внесок близько 5200-5500 гривень. Планується, що до кінця 2017 року будуть викуплені 30000 квартир в Києві і області.
Ціни на нерухомість в Україні 2018: вартість житла (первинного та вторинного)
Програма пільгового лізингу допоможе молодим сім'ям отримати житло
Поки що взяти участь у проекті зможуть учасники АТО – згідно зі статистикою, у столиці таких близько 2700 чоловік. Вони зможуть взяти житло за лізинговою програмою на 20 років під 153% річних. У проекті уточнюється, що якщо людина передумає купувати квартиру, то він у будь-який момент може не просто з'їхати з неї, але і отримати певний відсоток від сплачених внесків.
Другими на черзі є державні службовці, ну а далі програма лізингу може поширитися і на інших українців. Єдиним існуючим обмеженням є вік учасника – ним може стати людина, якій ще не виповнилося 50 років.
загрузка...
Ціни на нерухомість в Україні 2018: вартість житла (первинного та вторинного)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають