• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Мінімальна заробітна плата (МРОТ) в Україні в 2018 році: останні новини

Підвищення рівня заробітної плати – тема, яка вже кілька років не втрачає свою злободенність для українців. Економічна криза , а також пістійне підвищення цін на продукти харчування, медичні препарати, комунальні послуги і проїзд у транспорті, змушують жителів країни з підвищеною увагою стежити за змінами у соціальній політиці уряду.
Мінімальна заробітна плата (МРОТ) в Україні в 2018 році: останні новини
Уряд обіцяє, що МРОТ в Україні в 2018 році досягне 5000 грн.
Перш за все, рівень МРОТ – це предмет пильної уваги громадян, зайнятих на держпідприємствах і працюють у відомчих організаціях. Однак цим питанням цікавляться і підприємці, а також фахівці у сфері бухгалтерії та фінансів, адже до рівня МРОТ прив'язане безліч важливих виплат і відрахувань. Давайте розберемося в цьому питанні і дізнаємося, якими урядовими ініціативами може ознаменуватися 2018 рік.

Поточний стан справ


Нагадаємо, що ще в 2016 році представники Фіскальної служби України визнали, що нарощування рівня мінімальної оплати праці в країні просто необхідно. Документ, поданий на розгляд членів уряду, містив план піступового підвищення МРОТ. Згідно з цим законопроектом, у 2017 році мінімалка " повинна була скласти 32 тисячі гривень, в 2018 – 5 тисяч, а в 2019 – 75 тисяч в національних грошових одиницях.
Представники Кабінету міністрів вважають, що такі заходи допоможуть активізувати боротьбу із зарплатами в конвертах, виведуть економіку з тіні і, безумовно, підвищать рівень добробуту громадян. Крім того, дана міра повинна призвести до збільшення ресурсів Пенсійного фонду та зростання рівня життя пенсіонерів , адже чим вищий рівень оплати праці, тим більша сума, яку належить відраховувати у вигляді страхових внесків.
Мінімальна заробітна плата (МРОТ) в Україні в 2018 році: останні новиниВ кінцевому підсумку МРОТ все-таки був піднятий до 32 тисяч гривень в місяць. Втім, на цьому виконання ініціативи призупинилося: уряд заявило, що спочатку варто провести аналіз економічних наслідків підвищення зарплат. Так що слова Павла Розенка, який обіймає посаду віце-прем'єр міністра, про те, що він планує провести підвищення МРОТ до 5 тисяч гривень вже влітку 2017 року, залишилися лише нереалізованими заявами.


Що можна очікувати в 2018 році?


Не так давно уряд прийняв на розгляд Велику бюджетну резолюцію на найближчі три роки (з 2018 і 2020). Даний документ містить інформацію і про плани щодо мінімальної оплати праці:з 1.01.2018 року вона повинна скласти 3723 гривні;
з 1.01.2019 – 4173 гривні;
з 1.01.2020 – 4425 гривень.Паралельно з цим в документі розглядається питання про середньому окладі. Так, за найбільш приблизними розрахунками середня оплата праці в 2018 році складе 8629 гривень, через рік цей показник підніметься до 9540 грн, а через два – складе 10537 гривень. Як видно з наведених цифр, уряд України розраховує на реалізацію вкрай амбітних планів.
Мінімальна заробітна плата (МРОТ) в Україні в 2018 році: останні новини
МВФ вважає неконтрольоване зростання зарплат загрозою для економіки країни
Не так давно міністр соцполітики Андрій Рева запевнив, що до початку 2018 року середня зарплата українців зросте на 37%, склавши 71 тисяч гривень. Проте всі ми розуміємо, що середня зарплата – це приблизно те ж саме, що середня температура по лікарні. Крім того, поки незрозуміло, як відреагує на ці плани Міжнародний валютний фонд, адже між ним і представниками України був підписаний меморандум. Тепер уряд змушений дотримуватися умови, необхідні для отримання чергового траншу.
В одному з пунктів цього документа було зазначено, що уряд має обмежити зростання мінімальної оплати праці, так як збільшення даного показника оцінюється представниками МФВ як ризиковий фактор для економіки країни. Український уряд пообіцяв, що буде реалізовувати такі ініціативи з обережністю, а для обмеження можливих негативних проявів навіть прийняв ряд нормативних актів, що стосуються МРОТ.
загрузка...
Мінімальна заробітна плата (МРОТ) в Україні в 2018 році: останні новини
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають