• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Бюджет України на 2018 рік в цифрах: мінімальні зарплати і пенсії, соціальні виплати

Процес прийняття головного фінансового документа країни завжди викликає в українців величезну зацікавленість. Саме в бюджеті держави прописуються основні джерела фінансових надходжень, якими в Україні, здебільшого, є податки, а також розподіляються і описуються головні статті витрат (у тому числі ті, які стосуються соціальної сфери). І не забудьте: бюджет є точкою відліку для прогнозування того, як буде розвиватися економічна ситуація в країні!
В нього закладаються такі показники, як інфляція, валютний курс та інші цікаві навіть для простого обивателя моменти. Виходячи з них, ми можемо спрогнозувати, наскільки покращиться чи погіршиться наше життя. В останні кілька років процес ухвалення бюджету на черговий рік стає вельми непростим завданням для народних обранців. Зазвичай всі погоджувальні процедури і правки займають щонайменше декілька місяців.
Бюджет України на 2018 рік в цифрах: мінімальні зарплати і пенсії, соціальні виплати
Проект українського бюджету на 2018 рік вже знаходиться в розробці
Не дивно, що депутати вже почали роботу над черговим проектом фінансового документа на 2018 рік. Як показує досвід минулих років, затягування бюджетних погоджень виливається в те, що його приймають в передноворічній поспіху, прагнучи швидше закрити питання під тиском з боку міжнародних інститутів. Давайте дізнаємося, які цифри прописані в бюджеті на 2018 рік, спробуємо зрозуміти, чи зміниться щось у соціальних статтях витрат, а також поговоримо про плюси і мінуси даного законопроекту.

Інновації в бюджетному процесі


Уряд України намагається впровадити в бюджетний процес середньострокове планування, тобто прогнозування бюджетних показників на трирічний період. Саме тому депутати вирішили задовольнити прохання Мінфіну про перенесення термінів подання основних напрямів бюджетного планування на кінець першого півріччя. Нагадаємо, що Мінфін формує бюджетну резолюцію і прогноз на підставі показників, розрахованих фахівцями з Міністерства економічного розвитку.
Такі складні розрахунки вимагають значного періоду часу. Відповідно до порядку, що існував раніше, Мінекономрозвитку України має подавати прогнози до 17 березня чергового року, а до 1 квітня свої викладки на найближчі три роки повинен викласти Мінфін, направивши відповідний документ в Кабінет міністрів країни. Природно, за 14 днів зробити реалістичні розрахунки абсолютно неможливо, тому в новому законопроекті прописано, що резолюції Мінфіну повинні бути підготовлені до 1 червня.
Така практика дозволить якісно спрогнозувати основні бюджетні напрямки на період до 2018 і 2020 роки. У підсумку об'єктивну базу для планування отримають відомства, які розпоряджаються бюджетними коштами, в тому числі і місцеві органи самоврядування. Згідно заявам уряду, це дозволить поліпшити бізнес-клімат в країні і, як наслідок, призведе до підвищення рівня добробуту всіх верств населення.
Бюджет України на 2018 рік в цифрах: мінімальні зарплати і пенсії, соціальні виплати
Своєчасне прогнозування допоможе вплинути на ситуацію в країні
Таким чином, вже сьогодні, на порядок раніше звичайного терміну, в Україні почався процес прогнозування бюджетних показників на 2018 рік.

Показники ВВП і позиції нацвалюти


Розробники законопроекту досить оптимістично заклали в головний фінансовий документ України економічне зростання в розмірі 4% за 2018 рік. Позитивні настрої уряду підтверджує і той факт, що прибуткова частина бюджету була збільшена на 15% в порівнянні з минулим роком. Передбачається, що в новому році країна отримає доходи в сумі 884 мільярдів гривень.
При цьому основними джерелами надходжень традиційно залишаються всілякі податки і збори, в числі яких — ПДВ, акцизні збори і податок на дохід з фізичних осіб. Ще одна прибуткова стаття – конфіскації рахунків і майна чиновників від минулої влади. За рахунок реалізації такого роду заходів передбачається залучити близько 150 мільйонів у національній валюті. Однак цей момент викликає певні сумніви у незалежних експертів, які будуть озвучені трохи нижче.
Що стосується можливих побоювань населення щодо девальвації гривні, то уряд не вважає можливим реалізацію такого сценарію. До бюджету 2018 року закладено доларовий курс у розмірі 29 гривень 20 копійок. Розробники також заклали інфляцію в 91% (на 1% вище рівня минулого року).

Видаткова частина бюджету


Бюджет України на 2018 рік в цифрах: мінімальні зарплати і пенсії, соціальні виплати
Збройні сили України — одна з найважливіших витратних частин бюджетуПитання оборони. Цілком очікувано, що в 2018 році військова галузь отримає досить значне фінансування. Даний факт пояснюється просто – мова про те, що у східній частині України припиняться воєнізовані конфлікти, поки не йде. Швидше за все, будуть підвищені норми витрат на силові структури. Імовірно, оборона країни буде профінансована в розмірі 135 мільярдів гривень, що на 125 мільярдів більше, ніж у минулому році. Якщо говорити про цю статтю витрат у прив'язці до ВВП, то на оборонні потреби піде близько 6% валового внутрішнього продукту 2018 року. При цьому уряд розраховує отримати додаткове фінансування від американського Конгресу, однак представники США несподівано прийняли рішення скоротити бюджет допомоги країнам-партнерам, збільшивши витрати на власний оборонний комплекс.
Освіта і культура. Значного підвищення витрат у цій частині бюджетних статей не передбачено. Тим не менш, передбачається, що освітні заклади отримають на 265 мільйонів гривень більше, ніж у минулому році. Якщо говорити про стипендіальні виплати, то на них заплановано виділити близько 586 мільйонів у нацвалюті. Дана цифра вже викликала подив неурядових експертів, так як ще у 2017 році в Україні запроваджено новий порядок надання стипендій. Нагадаємо, що зараз стипендії виплачуються лише тим студентам, хто навчається виключно на відмінно. Крім того, деяка категорія учнів отримує соціальну стипендію.
Медична сфера. У даній сфері соціальних витрат недофінансування всіх потреб становить приблизно 67% від реальної потреби. Таким чином, у 2018 році не варто очікувати покриття всіх потреб у лікарських препаратах таких категорій хворих як діабетики, онкологічні хворі та люди з ВІЛ/СНІД.
Адміністративні витрати. Законотворча діяльність депутатів, фінансування телеканалу «Рада», і видання «Голосу України» будуть профінансовані на 6% більше, ніж у 2017 році – на дані категорії витрат заплановано виділити близько 113 мільйонів гривень додатково.
Пенсії. Депутати обіцяють приділити значну увагу питанню підвищення пенсійних виплат . Мова йде про те, щоб перерахувати до Пенсійного фонду країни на 12 мільйонів гривень більше, ніж було здійснено в 2017 році. Передбачається, що пенсійні виплати будуть підвищуватися поетапно протягом усього 2018 року. У середньому дана виплата буде збільшена на 340 гривень, але зміни торкнуться тільки звичайних пенсіонерів – виплати суддям, прокурорам та іншим категоріям, забезпеченим набагато краще простих громадян, підвищувати не будуть.Про соціальні стандарти


Бюджет України на 2018 рік в цифрах: мінімальні зарплати і пенсії, соціальні виплати
Уряд обіцяє підвищити населенню зарплати в 2018 році на 13%
Працююче населення країни не має розраховувати на різке підвищення рівня оплати праці, тим більше що не так давно в Україні були значно підвищені стандарти мінімальної заробітної плати. Тим не менш, автори законопроекту розглядають можливість підвищення окладів для деяких категорій працівників бюджетної сфери, в числі яких — лікарі та вчителі.
Імовірно, для першої із зазначених категорій мінімальна зарплата буде підвищена до позначки в 8450 гривень, а для другої – 6500 гривень. Якщо ж говорити в цілому, то в середньому зарплати мають зрости на 13% в порівнянні з 2017 роком. Щодо прожиткового мінімуму також заявлений зростання – в кінці 2018 року його суму планують довести до 1940 гривень, що повинно спричинити збільшення соціальних виплат, прив'язаних до цього показника.

Критика експертів


Основний момент, який відразу ж відзначили експерти, полягає в надмірно оптимістичних настроях парламентаріїв. Аналіз нового фінансового плану говорить про те, що уряд хоче реабілітувати економіку країни, одночасно підвищивши її обороноздатність і соціальні стандарти. Деякі експерти сумніваються в реалістичності заявлених цілей, кажучи про те, що показник інфляції буде вищою прописаного у фінансовому плані країни. Швидше за все, вона досягне позначки в 121%.
Бюджет України на 2018 рік в цифрах: мінімальні зарплати і пенсії, соціальні виплати
Експерти вважають, що реальна інфляція складе 91%, а 121%
Ще один момент, який потрібно враховувати – виплата державного боргу, на яку піде близько 5% ВВП, а це весь максимальний зріст, якого вийде досягти в 2018 році. Крім того, поки не ясно, як світове співтовариство сприйме заплановану конфіскацію грошей у чиновників. Законність такої міри ще доведеться довести. Однак представники Нацбанку налаштовані досить оптимістично. Вони заявили, що їхнє відомство готове направити в бюджет-2018 прогнозований прибуток у розмірі 47824 мільйонів гривень.
Окремо згадаємо, що владі не варто розраховувати на значну допомогу ззовні. Насамперед, мова йде про кошти, що перераховуються Конгресом США на потреби національної оборони. Конгресмени вирішили скоротити допомогу Україні практично на 69% – замість заявлених раніше 570 мільйонів доларів США Україна може отримати лише 177 мільйонів в американській валюті. Передбачається, що таке рішення американців продиктовано їх бажанням збільшити власне фінансування військової галузі.
загрузка...
Бюджет України на 2018 рік в цифрах: мінімальні зарплати і пенсії, соціальні виплати
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають