• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Економіка України в 2018 році: прогноз експертів і останні новини

Сучасна економіка є настільки високодинамічній і схильної до ризикових проявів, що навіть професіонали не ризикують робити точні прогнози на майбутнє, обережно висловлюючи думку лише про можливі тренди. Однак повністю відмовитися від процесів прогнозування і планування не представляється можливим. По суті, лише на підставі попередніх розрахунків можна виробити стратегію сталого розвитку економіки країни і максимально швидко вийти зі стану кризи.
Україна не є винятком з даного правила. Щорічно ми можемо читати прогнози, зроблені експертами з урядових відомств, а також знайомитися з думками незалежних аналітиків і викладками міжнародних організацій, які пропонують нам своє бачення динаміки найважливіших макроекономічних показників держави.
Економіка України в 2018 році: прогноз експертів і останні новини

Безумовно, такі прогнози викликають інтерес не тільки економістів і підприємців, але й звичайних українців, адже від того, наскільки успішним буде черговий рік, залежить соціальна політика країни, перспективи підвищення зарплат, пенсій і стипендій. Давайте поговоримо про те, що експерти пророкують Україні на 2018 рік.

Прогноз Мінекономрозвитку


Фахівці цього відомства дивляться в майбутнє з неабиякою часткою оптимізму, припускаючи, що вже 2017 рік продемонструє позитивні тренди в економіці країни. За розрахунками Мінекономрозвитку України, вже в 2017 році зростання може бути зафіксований на рівні 29%, а в 2018 даний показник досягне позначки в 38-41%. Крім того, у прогнозах містяться відомості про зниження інфляції. Цей показник нарешті вдасться приборкати, зафіксувавши на рівні 109% та 69% у 2017 і 2018 роках відповідно.
Тим не менш, на найближчі кілька років експерти прогнозують підвищення рівня бюджетного дефіциту і держборгу, що пов'язано, насамперед, з необхідністю виплати зовнішніх позик і відсотків по них. У 2017 році бюджет розраховують звести з дефіцитом у 569 мільярдів гривень, в 2018 ж цей показник зросте до рівня 744 мільярда. Держборг країни зросте з 1930 трильйонів гривень до 2017 до 2063 трильйонів в 2018 році.
Економіка України в 2018 році: прогноз експертів і останні новини
Державний борг України в 2018 р. складе 2063 трильйона гривень
У числі найбільш явних внутрішніх ризиків Мінекономрозвитку називає повільне впровадження реформ, невисокий рівень платоспроможності реального сектора економіки і негативні тренди у кредитної активності банківського сектора. Головними зовнішніми ризиками експерти вважають недоотримане фінансування від МВФ, скорочення доступу до зовнішніх позик на міжнародному кредитному ринку, а також низькі темпи відновлення світової економіки в цілому, що негативно відбивається на активності інвесторів.

Прогнози незалежних експертів


На думку Олега Устенка, виконавчого директора Фонду Блейзера, головним трендом для світової економіки залишаться нестабільність і різкі коливання цін на сировинних ринках. Економіка України, яка залишається абсолютно недифференциированной, може досить серйозно пістраждати від негативної цінової кон'юнктури на сировину, так що експерт прогнозує країні лише невеликий економічне зростання, яке складе в 2018 році близько 3%.
Підтримує таку думку і Ерік Найман, який є керуючим партнером компанії «Capital Times». Найман висловив думку, що серед усіх європейських країн Україна знаходиться в самому незавидному положенні. Її можна порівняти хіба що з Молдовою, а якщо уряд не активізує процес реалізації дієвих реформ, у країни є всі шанси опуститися на рівень Венесуели. Пора припиняти практику, коли практично всі галузі економіки продовжують триматися на залишках радянської спадщини.
На думку експерта, потрібно активізувати боротьбу з корупційними проявами і починати вкладати гроші в інфраструктуру і основні фонди. Також Вона вважає, що 2018 рік продовжить тренд на волатильність сировинних ринків, в тому числі нафтового, зернового, аграрної продукції і залізної руди. При цьому він зазначив, що українська економіка має високу залежність від перелічених ринків, яка доходить до 96%.
Економіка України в 2018 році: прогноз експертів і останні новини
Борги і корупція розхитують економіку України з кожним роком
Андрій Блінов, експерт в питаннях фінансів, зазначив, що якщо уряд не активізує реформи, всі добробут України буде залежати від волі випадку. При підвищенні цін на метал або зерно бюджет буде поповнюватися валютними надходженнями, проте вже через пару місяців несприятливі тренди в кон'юнктурі можуть позначитися на стабільності гривні. Він також зазначив, що в 2018-2021 році настане час віддавати борги за кредитами та на погашення позик може знадобитися близько четвертої частини держбюджету.

Викладення від експертів ICU


Інвестиційна корпорація ICU, яка консультує поточну владу щодо прогнозних показників розвитку економіки, розрахувала базовий варіант сценарію економічного стану України на кілька років. Основні тези, представлені у звітах, виглядають так:можна розраховувати лише на невелике зростання ВВП в 2017 і 2018 роках. Максимум, прогнозований експертами, – 23 і 28% відповідно;
основним зовнішнім ризиком експерти назвали вибори 2018 року в Росії – необхідність збільшення ступеня схвалення поточного режиму, а також очевидне бажання відволікти народ Росії від внутрішніх проблем може супроводжуватися активізацією військового конфлікту на Сході України;
фахівці з даної організації вважають, що НБУ повинен продовжувати дотримуватися жорсткої монетарної політики, щоб скоротити обсяги сукупної грошової маси. Тільки так можна стримати інфляційні процеси, досягнувши рівня 7% в 2018 році;
щодо курсу гривні експерти висловлюють припущення, що він може закріпитися на рівні 29-295 гривень за 1 долар США;
основними рушійними силами зростання повинні стати інвестиції в основні фонди та споживча активність. Крім того, уряду варто вжити заходів для активізації внутрішнього попиту домогосподарств, так як вони забезпечують до 68% ВВП країни. Частка експортного сектора залишається незначною.Бачення ситуації від Світового банку


Економіка України в 2018 році: прогноз експертів і останні новини
Світовий банк вважає, що Україна вже стала на шлях виходу з кризи
Представники цієї організації вважають, що Україна змогла повернутися до невеликого позитивного зростання, оскільки економіка вже досягла точки мінімуму і тепер буде демонструвати тренд до відновлення. Однак прогнози фахівців Світового банку навряд чи можна назвати оптимістичними – у 2017 році вони прогнозують зростання ВВП на рівні всього 2%, а в 2018 році – 3% за рік. При цьому відносно позиції нацвалюти України експерти налаштовані досить скептично, заявляючи, що курс 301 гривень за долар – це мінімум, якого вдасться досягти Нацбанку країни.
загрузка...
Економіка України в 2018 році: прогноз експертів і останні новини
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають