• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Мінімальна зарплата в Україні в 2018 році: розмір та прожитковий мінімум

Кризові часи змушують українців з особливою увагою відстежувати кожне нове рішення уряду. Звичайно, різні категорії населення цікавляться різними напрямками реалізації економічної і соціальної політики держави. Бізнесменів і бухгалтерів цікавлять податки і порядок їх нарахування, фінансистів – курс гривні і макроекономічні тренди, майбутніх батьків – виплати на дітей , пенсіонерів – розміри пенсійних виплат , а студентів – питання зі стипендіями.
Але є момент, який є предметом живого інтересу всіх українців без винятку. Мова йде про мінімальну оплату праці. В першу чергу вона впливає на працівників бюджетної сфери, але і комерційні підприємства повинні враховувати вимоги влади в цьому відношенні. Так що будь-яка інформація про підвищення зарплат миттєво знаходить відгук українців.
Мінімальна зарплата в Україні в 2018 році: розмір та прожитковий мінімум
Кабінет Міністрів хоче підняти «мінімалку» до 5000 грн. у 2018 році
Тим більше що зараз більшої частини населення країни доводиться серйозно затягувати пояси, намагаючись сплатити пістійно зростаючі рахунки за комунальні послуги , придбати необхідні продукти харчування, купити одяг, ліки та інші предмети першої необхідності. Давайте поговоримо про те, чи буде підвищена мінімальна зарплата в 2018 році.

Урядові ініціативи


В кінці 2016 року Державна фіскальна служба України подала ініціативу піступово нарощувати рівень мінімальної оплати праці. Згідно з даним документом, на найближчі кілька років був запланований пістійне зростання мінімалки, яка повинна була піднятися до рівня 320050007500 гривень до 20172018 і 2019 роках відповідно. Ініціатива була підтримана Кабміном, представники якого заявили, що вона є важливим кроком на шляху до детінізації економіки та боротьби з сірими зарплатами.
В результаті Україна отримає більше бюджетних надходжень (із-за зростання сум відрахувань у вигляді пенсійних страхових зборів), а українці отримають справедливу оплату своєї праці. На початку 2017 року це питання знову піднявся на урядових засіданнях, але було сказано, що питання про підвищення зарплат до 5000 гривень потрібно відкласти до травня місяця. Спочатку слід проаналізувати перші підсумки підвищення зарплат до 3200 гривень.
За словами віце-прем'єра Павла Розенка, він хотів би, щоб українці отримували 5000 гривень вже з другої половини 2017 року. Експерти фіскального відомства провели попередні розрахунки, згідно з якими нову норму оплати праці можна запровадити буквально з січня-лютого 2017 але краще, якщо процес підвищення буде йти піступово. Розенко також зазначив, що влада бачать позитивний ефект від першого етапу збільшення зарплат.

Що буде в 2018 році?


Мінімальна зарплата в Україні в 2018 році: розмір та прожитковий мінімум
На думку Міжнародного валютного фонду, подальше зростання зарплат в Україні нереалістичний і загрожує проблемами для макроекономіки
На жаль, велика ймовірність, що найближчим часом українцям доведеться розлучитися з райдужними надіями на подальше зростання оплати праці. Нагадаємо, що між Україною та Міжнародним Валютним Фондом був підписаний меморандум, в якому прописані умови отримання чергового траншу в розмірі одного мільярда доларів США. У ньому є пункт про обмеження зростання мінімальної зарплати. Чергове збільшення зарплат оцінюється фахівцями з Фонду як ризиковане для макроекономіки.
Щоб обмежити дані ризики, Верховною Радою був прийнятий законодавчий акт, від'єднуючий мінімальну оплату праці від адміністративних рішень, що повинно нівелювати негативний вплив на бюджетний дефіцит. Крім того, в документі прямо прописано, що уряд зобов'язується утриматися від подальшого підвищення зарплати в 2017 році, а в подальшому ставитися до подібних ініціатив з обережністю.
Таким чином, цілком можливо, що в 2018 українці можуть розраховувати на збільшення суми оплати праці, але як саме воно буде відбуватися, до яких розмірів і в які терміни – поки не відомо. Звичайно, питання ще й у тому, чи вистачить на подібні ініціативи бюджетних коштів .
загрузка...
Мінімальна зарплата в Україні в 2018 році: розмір та прожитковий мінімум
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають