• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

27 липня 2018 року Марс буде максимально близько до Землі: протистояння планет

У 2018 році відбудеться «небесне» подія, яку з нетерпінням чекають всі, хто захоплюється космосом — протистояння Марса з Сонцем. Протистоянням це явище називають із-за того, що Червона планета виявляється на одній лінії з Сонцем і його диск добре проглядається з Землі. Це означає, що Марс максимально наблизиться до Землі, її можна буде спістерігати, навіть маючи непрофесійний телескоп.
Трапляється таке подія далеко не кожен рік, і побачити його, однозначно, варто. Якщо ви також любите астрономію, то влітку тримайте телескоп напоготові, адже 27 липня 2018 року Марс буде максимально близько до Землі.
Земляни вивчили Марс краще інших планет Сонячної системи, але інтерес до нього все одно не згасає. Особливо сильно погляди людей Червона планета приваблює раз у два роки, коли вона наближається до Землі, даючи можливість максимально добре розглянути свій диск.
Марс – це найближчий сусід Землі. Його орбіта знаходиться трохи далі від Сонця, і він робить повний оборот навколо нього приблизно за 2 земних року. За цей час Земля випереджає свого більш повільного сусіда, в певний момент виявляється між ним та Сонцем. Такий момент астрономи називають протистоянням, і саме в цей час Червона планета знаходиться найближче до нас і її зручно вивчати.
27 липня 2018 року Марс буде максимально близько до Землі: протистояння планет

Варто зазначити, що кожне протистояння відрізняється різною відстанню між Землею і Марсом. Це обумовлено тим, що орбіти планет не кругових, а на еліптичних, причому у Червоної планети вона більш витягнутим порівняно із земною.
Найцікавішими є літні протистояння, оскільки у цей час Марс максимально зближується з Землею. Так, якщо протистояння припадає на зиму, то відстань між планетами складає близько 100 млн км, але вже до кінця літа воно скорочується до 56-60 млн км.
Такі протистояння трапляються всього раз на 15-17 років і серед астрономів вони відомі як «великі». У такі періоди Марс дуже добре проглядається, тому вчені отримують можливість більш досконало вивчити його поверхню. Майже кожне «велике» протистояння приносило нові відкриття в природі Червоної планети. До речі, в 2018 році нас чекає саме таке явище.
27 липня 2018 року Марс буде максимально близько до Землі: протистояння планет


Серед всіх відомих науці протистоянням найзнаменитішим вважається подія 5 вересня 1877 року, коли астроном зі США відкрив світові існування двох супутників Марса – Деймоса і Фобоса. Крім того, в цей же період його італійський колега виявив марсіанські «канали».
Востаннє астрономи спістерігали «велике» протистояння 28 серпня 2003 року, коли Марс наблизився до Землі на рекордні 5579 млн км. Марс у 2018 році майже повторить цей результат і опиниться на відстані в 5557 млн км від нас.

Як краще всього спістерігати за протистоянням


«Велике» протистояння дозволить астрономам зробити нові більш досконалі знімки Марса, поетом вчені чекають цієї події з особливим трепетом. Але не тільки професіонали зможуть насолодитися цим величним видовищем: споглядати Червону планету у всій красі вийде у кожного бажаючого.

Коли дивитися


27 липня 2018 року Марс буде максимально близько до Землі: протистояння планет

Експерти радять починати спістереження за Марсом у період, який починається за 40 днів до зближення і закінчується за 40 днів після нього. В цей час кутовий розмір Червоної планети буде максимальним. Але для тих, у кого є досить потужний телескоп, цей період збільшується в кілька разів: спістерігати за планетою можна вже за 4 місяці до протистояння, а закінчується цей період через 4 місяці після нього.
Досвідчені любителі астрономії радять спістерігати за Марсом не вночі, а на світанку. У цей період набагато краще проглядаються всі деталі планети, так і сфокусуватися на ній набагато простіше.

Обладнання для спістереження


Враховуючи, що майбутнє протистояння буде «великим», побачити Марс можна буде неозброєним поглядом. Звичайно, в цьому випадку не варто очікувати вражаючого видовища – планета буде виділяти на тлі зірок, але не більше.
27 липня 2018 року Марс буде максимально близько до Землі: протистояння планет

Це ж стосується і застосування бінокля: планета буде проглядатися краще, але розглянути будь-які деталі не вийде. Побачити найближчого сусіда Землі у всій красі можна за допомогою телескопа.
Щоб поспістерігати за Червоною планетою новачкам цілком достатньо любительського телескопа на 60 мм. Але з таким обладнанням марсіанську поверхню буде видно досить погано. Кращим варіантом для спістереження вважається 150-мм рефлектор, не менш відповідним обладнанням стане 100-мм рефрактор.
При відсутності телескопа, занадто хмарної погоди або інші перешкоди для спістережень подивитися протистояння Марса можна на своєму комп'ютері. Багато обсерваторії транслюють зйомку зближення Червоної планети в режимі онлайн, дозволяючи любителям астрономії побачити все найцікавіше, не виходячи з дому.

Вплив наближення Марса на землян


27 липня 2018 року Марс буде максимально близько до Землі: протистояння планет

Для астрономів протистояння Марса – це цікава подія, яка може принести нові відкриття. А ось астрологи бачать в даному явищі потенційні проблеми для людей. Так, на їх думку, в період наближення Червоної планети на Землі посиляться агресивні і войовничі настрої, всі конфлікти можуть посилитися в кілька разів, причому як на побутовому, так і на глобальному рівні.
Астрологи рекомендують в цей період стримувати свої емоції, не вступати в сварки і намагатися уникати конфліктних ситуацій. Також на час протистояння Марса не варто починати нові справи і приймати важливі рішення. Слід пам'ятати, що Червона планета робить людей більш нервовими і запальними, тому її близькість підвищує ризик аварій на дорогах.

Відео-новину


загрузка...
27 липня 2018 року Марс буде максимально близько до Землі: протистояння планет
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають